שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

תאגיד הגיחון יישם מנגנוני אבטחה מתקדמים להתגוננות מפני התקפות סייבר

פורסם: ב-14 בפברואר, 2015


חברת הגיחון, תאגיד המים והביוב הגדול והמתקדם בישראל, חשפה לראשונה פרויקט אבטחה מתקדם להתגוננות מפני התקפות סייבר. התאגיד, שהוקם בשנת 1996, אמון על מערכות חיוניות ואחראי על אספקת מים לתושבי ירושלים, מבשרת ציון ואבו גוש. הפרויקט החל בסוף שנת 2012 בשיתוף פעולה עם רשות המים ומשרד התשתיות הלאומיות האנרגיה והמים, במטרה לבנות מודל להתגוננות מפני התקפות סייבר בגיחון וליישמו ביתר תאגידי המים בישראל.

במסגרת הפרויקט חברת הגיחון הטמיעה מנגנוני אבטחה בשתי רשתות:

רשת Scada – מערכת לפיקוד ובקרה על מערכות חיוניות, מים וביוב, באמצעות חברת ליד בקרה.

רשת IT -  מערכות התפעוליות: באמצעות אגף מיקור חוץ, מחברת תים, ספק המחשוב של החברה. היקפו הכספי של הפרויקט ברשת ה- IT הינו כ-1.5 מיליון ₪.

הפרויקט, פרי יוזמתו של מנכ"ל הגיחון, זהר ינון, כולל יישום מלא של תקן PCI, בהתאם להנחיות חברת Comsec כגוף מסמיך, ובשיתוף פעולה עם חברת SAP. את ביצועו הוביל שי שובל,CIO הגיחון. במסגרתו נלמדו איומי אבטחת המידע והתקפות הסייבר, הנזק הפוטנציאלי הטמון בהתקפות שכאלה, והפנמה כי תקיפות סייבר על תשתיות חיוניות בישראל היא רק שאלה של זמן.

שי שובל, CIO הגיחון, אומר: "בפרויקט אבטחת מידע והתגוננות מפני התקפות סייבר בחברת הגיחון הוטמע לראשונה בישראל תקן PCI בסביבת מערכת SAP. כמו כן, הטמענו פתרונות אבטחה מתקדמים במערכת ה- Scada ובכלל זה: העברת נתונים בדחיסת DATA מוצפנת, בפרוטוקול וקו תקשורת ייעודי מאובטח, הגנה על מערכת הבקרה המרכזית, הגבלת הוצאת המידע ותקשורת חד כיוונית, סגמנטציה והקשחה לשרתים ולתחנות קצה, והתחברות מאובטחת מרחוק ובתקשורת מוצפנת. המודל שנבנה בגיחון צריך ויכול לשרת את יתר תאגידי מים באשר הם ואנו צופים כי רשות המים תפעל ליישומו במשק המים".

אילן לוי CTO מיקור חוץ והמנהל הטכני של הפרוייקט מחברת תים, אומר:  "הטמעת תקן PCI בגיחון הובילה להגברת המודעות לכלל העובדים והמנהלים לסיכוני אבטחת המידע. יחד עם הטמעת כלי הבקרה לאיתור אירועים חריגים נוצרה סביבה טכנולוגית בטוחה יותר. הפרויקט הוביל לשינוי גישה בתהליכי פיתוח התוכנה והטמעת שינויים ושדרוגים טכנולוגיים בהתייחסות מתמדת לתחום איומי הסייבר".

לאחרונה הוצג המודל בכנס מקצועי סגור לאנשי מקצוע שנערך במרכז המים של חברת הגיחון בשכונת בית וגן בירושלים.

אודות חברת "הגיחון" בע"מ

חברת "הגיחון" בע"מ, מנוהלת ע"י זהר ינון ואבי בלשניקוב, ודורגה בין חמשת תאגידי המים המובילים בעולם בניהול תאגיד מים. החברה היא תאגיד הביוב והמים של ירושלים, מבשרת ירושלים ואבו גוש. החברה מספקת שירותי מים וביוב לכמיליון איש תושבי ירושלים, מבשרת ירושלים ואבו גוש, על פני שטח של כ-130 אלף דונמים . החברה עוסקת במימון, תכנון, פיתוח, תפעול ותחזוקה של רשתות המים, הביוב והניקוז ובמתן שירות לקוחות לאוכלוסייה של כ-מיליון נפש .

[37316]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization