שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

חיסכון עלויות בתקופת משבר

עלייה משמעותית בדרישת ארגונים לפתרונות וירטואליזציה Hyper-V של מיקרוסופט

 

פורסם: ב-6 במאי, 2009


לאון שפריצקי, קבוצת שירותי מומחה מלם-תים
לאון שפריצקי, קבוצת שירותי מומחה מלם-תים

*מאת: לאון שפריצקי, קבוצת שירותי מומחה מלם-תים

התקופה האחרונה הביאה ארגונים רבים להכרה, כי הדרך הטובה ביותר לצמצום בעלויות התפעול והתחזוקה של השרתים בארגון הינה על-ידי איחוד שרתים באמצעות טכנולוגית וירטואליזציה, המאופיינת בהחזר מוכח על ההשקעה. מאז הושקה טכנולוגיית ה- Hyper-V של מיקרוסופט באוגוסט 2008, אנו חווים עליה חדה בדרישה לפתרונות, המבוססים על טכנולוגיה זו. הטכנולוגיה מאפשרת איחוד שרתים, ניהול מלא ומתן גמישות רבה לסביבת המחשוב, תוך צמצום ניכר בעלויות התפעול והתחזוקה.

הלחץ המופעל על מנהלי מערכות המידע בארגונים, לצמצם בעלויות התפעוליות, לנצל טוב יותר את משאבי ה-IT הקיימים, לקלוט טכנולוגיות חדשות הנדרשות לארגון, וכל זאת תוך שמירה על רמת זמינות גבוהה מאוד, גבר עם התפתחות המשבר הכלכלי. האתגר אליו נדרשים מנהלי המערכות וצוותיהם הינו משמעותי ולכך אנו נדרשים לתת מענה באמצעות כלים מתקדמים, המאפשרים החזר אמיתי על ההשקעה.

טכנולוגיית ה- Hyper-V הינה חלק מובנה מ- Windows Server 2008, המכילה את אחד התפקידים החשובים במערכת ההפעלה לשרת. הטכנולוגיה הינה פתרון אידיאלי ואיכותי לאיחוד עומסי עבודה מרובים בשרת פיזי יחיד, דבר המאפשר לארגון לייעל את ניצול משאבי החומרה שברשותו. המערכת מאפשרת לארגונים לצמצם את מספר השרתים הפיזיים, לייעל את פעילות הניהול ולפרוס במהירות מערכות שרת חדשות. על מנת להתמודד עם שינויים בצרכים העסקיים באמצעות פריסה והגדרה אוטומטיות של מחשבים וירטואליים, מלווה טכנולוגיית ה-Hyper-V בסט כלי ניהול מתקדמים ממשפחת ה- System Center. מערכת Windows Server 2008 Hyper-V פועלת עם גרעין מצומצם מאוד (Windows Hypervisor) של טכנולוגיית 64 סיביות ובשיתוף מלא עם החומרה, התומכת בוירטואליזציה (Intel-VT או AMD-V). הפתרון מסייע ללקוח הארגוני לממש ביצועים משופרים של המכונות הוירטואליות, ליצור קיבולת זיכרון גדולה יותר ואבטחת מידע מוגברת.

דוגמה בולטת לתזמון מתאים לקבלת החלטה בנושא עולה, כאשר תמה תקופת האחריות לאחוז ניכר מהשרתים בחוות המחשוב של הארגון או כאשר הם אינם ממלאים את ייעודם באופן הרצוי והארגון נדרש להחליפם בשרתים חדשים. במקביל, אנו ערים למציאות, בה חלק גדול ממשאבי המחשוב של הארגון אינם מנוצלים באופן אופטימאלי. לכן כאשר אנו נדרשים לתת מענה לנושא, עלינו לבחון את כלל המשאבים הקיימים, תוך שימוש בכלים מתקדמים, כגון ה-MAP של מיקרוסופט, על מנת למפות מצב קיים ולתכנן ניצול טוב יותר של שרתים והחלפת השרתים, שאינם מתאימים. ניתן להיענות לאתגרים הללו באמצעות שימוש בטכנולוגיית הוירטואליזציה Hyper-V.

מספר תכונות בולטות של הטכנולוגיה:

  • תמיכה במערכות המתארחות, הן בטכנולוגית 32 סיביות והן 64 סיביות, על גבי מחשב מארח אחד.
  • תמיכה בריבוי מעבדים (SMP) במערכות המתארחות (עד ארבעה מעבדים).
  • תצלום-בזק מקוון (Online Snapshot).
  • הגירה מהירה (Quick Migration) ועוד.


ל-Hyper-V אינטגרציה מלאה עם ה- Active Directory הארגוני, דבר המאפשר האצלת סמכויות ניהול ואימות גישה למערכות מארחות ומתארחות. כמו כן, אינטגרציה מלאה עם מוצרי הניהול של משפחת ה-System Center (Virtual Machine Manager, Operations Manager, Data Protection Manager ו-Configuration Manager) המאפשרת ניהול כולל של הסביבה, ניהול עצמי (תפיסת ה- Dynamic IT), ניטור, אופטימיזציה וגיבוי.

החבילה כוללת פורטל לשירות עצמי (VMM Self-Service Portal) בכל הקשור ליצירה וניהול של מכונות וירטואליות על-ידי משתמשים לא אדמיניסטרטיביים, דבר שמגביר יעילות של צוותי IT ומקצר תהליכים בהקצאת משאבים וירטואליים לצוותים אחרים (חשוב מאוד בחברות תוכנה והיי-טק, לדוגמה). בנוסף, ל- VMM יכולות להסב מחשב פיזי לווירטואלי או מווירטואלי לווירטואלי, נושא המאפשר לפשט את תהליך ההסבה לסביבת מחשבים וירטואליים ללא צורך בהורדת מחשב המקור (Online P2V).

מיקרוסופט ביצעה מבדקים יסודיים ומספקת מערך תמיכה מקיף ל-Hyper-V בהקשר למערכות ההפעלה ויישומי השרת של מיקרוסופט. מנהלי התקן, המסופקים בתוך מכונות וירטואליות על ידי Hyper-V, נבדקו ואושרו לשימוש עם Windows, ולכן מובטחת למשתמשים קבלת תמיכה איתנה ויציבה בהתקן ותאימות התקנים רחבה. גם מבחינת אבטחת מידע, מיקרוסופט ערכה מבדקים יסודיים למערכת Hyper-V, ולכן המערכת ידועה כמאובטחת מאוד.

אנו מקפידים לתכנן ולספק ללקוחותינו פתרונות להגברת הזמינות של מערכות שרת באופן חסכוני, תוך הצבת מחשבים פיזיים במבנה אשכול וירטואלי ושימוש בתכונת הגירה מהירה (Quick Migration). הטכנולוגיה מאפשרת שקיפות למערכת ההפעלה המתארחת, כך שניתן להעביר או לגבות כל מחשב וירטואלי עם כל מערכת הפעלה באמצעות חבר אחר באשכול, כך שיישומים, שאינם תומכים בתצורת האשכול, נהנים מיכולות שרידות בסיסיות. פונקציונאליות האשכול של Hyper-V מובנית במהדורות Windows Server 2008 Enterprise/Datacenter ואינה מחייבת תוכנות מיוחדות.

מאז השקת המערכת, תוכננו ויושמו על-ידנו בהצלחה מספר רב של פתרונות קונסולידציה, המבוססים על Hyper-V, בארגונים גדולים ובמגזרים שונים, כגון: משרדי ממשלה, תעשיה, היי-טק, פיננסיים ועוד. עם ארגונים אלה נמנים בין היתר: המשרד לביטחון פנים, בית חולים הדסה עין כרם, משרד החוץ, נתיבי איילון, עיריית ת"א, עיריית ר"ג ועוד רבים אחרים. תחום הקונסולידציה תופס חלק נכבד מפעילות מלם-תים המנהלת צוותים ומומחים רבים, המספקים ומטפלים בפתרונות אלה. לתכנון והטמעה מוצלחים אנו נדרשים ליישם את הניסיון המוכח והידע הרוחבי הרב שצברנו, הכולל גם את רובדי הוירטואליזציה בפתרון וגם את הניהול והבקרה המלאים של הסביבה הוירטואלית.

קבוצת מלם-תים הינה שותפה בכירה מאוד של מיקרוסופט ולה מספר רב של הסמכות Microsoft Gold Partner בקטגוריות השונות ורמה גבוהה של מומחיות בתכנון ויישום פתרונות, המבוססים על מוצרי מיקרוסופט. מעמד זה והניסיון הרב שנצבר מאפשרים לנו להתמודד עם הפרויקטים המסובכים והמורכבים ביותר בארץ ובחו"ל.

 

*הכותב משמש בתפקיד MRD for Hyper-V (Microsoft Regional Director) ומנהל פרויקטים בקבוצת שירותי מומחה של מלם-תים.

[25905]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization