שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

אחד מ-5 משתמשים מכסים את מצלמת הרשת בשל חשש מריגול

פורסם: ב-21 באוקטובר, 2014


על פי מחקר שערכה מעבדת קספרסקי עם חברת B2B, כ-21% ממשתמשי המחשב מכסים את מצלמת הרשת שלהם מתוך פחד ממרגלי סייבר אשר עלולים לעקוב אחריהם דרך המחשב. במדינות מסוימות המספר אף גבוה יותר: 40% מהמשיבים הסינים בוחרים בדרך זו. זהו אינו חשש עקר – מצלמות רשת יכולות להפוך לכלי יעיל בידי עברייני הרשת.

המחקר מצא כי כמעט רבע מהמשתמשים (24%) אינם מודעים כלל לאפשרות שיעקבו אחריהם דרך מצלמת הרשת. רק 44% מהמשיבים מודעים לחלוטין לאיום זה ומודים כי האפשרות גורמת להם אי נוחות רבה. חשוב לזכור כי האקרים אינם מכוונים רק לדמויות ציבוריות – כל אחד הוא מטרה אפשרית.

ישנן סיבות שונות לפריצה למצלמות הרשת. ראשית, עברייני הרשת יכולים להשתמש במצלמה כדי לגנוב סודות ארגוניים או כדי להשיג גישה לשירותים פיננסים. לעיתים, משתמשים שאננים הופכים את המשימה הזו לקלה יותר: לדוגמא, אחד מעשרה משיבים מודה כי הוא רושם את הרשאות הכניסה על פיסת נייר ליד המחשב. מצלמת רשת חדשה יכולה ללכוד בקלות את המידע.

שנית, פושעי הסייבר יכולים להשיג תמונות בלתי רצויות של קורבנות אפשריים. אלה יכולות לשמש בהמשך כדי לבצע סחיטה או פשוט כדי לבייש את הקורבן. לדוגמא, במאי 2014, יורופול חשף רשת של מפתחים, מפיצים ומשתמשים של תוכנות זדוניות, אשר שימשו גם לצורך ריגול דרך מצלמות רשת. החקירה החלה לאחר מעצר של האקר הולנדי שהדביק מחשבים של 2,000 נשים מתוך רצון להשיג תמונות אינטימיות שלהן.

על רקע אלה, אין זה מפתיע כי 1 מתוך 5 משתמשים מכסים את מצלמות הרשת שלהם. אבל הבעיה אינה משפיעה רק על מחשבים. על פי המחקר, אחוז מסוים של משתמשים (6%) מכסים את המצלמות גם במכשירים הניידים שלהם. הסקר לא בחן האם המשיבים מכסים רק את המצלמה הקדמית או את שתי המצלמות במכשיר הנייד.

יחד עם זאת, כיסוי עדשות המצלמה אינה בהכרח שיטת ההגנה היעילה ביותר. היא מונעת מעקב ויזואלי אבל אינה עושה דבר כדי לנטרל את המיקרופון המובנה. היא גם אינה יכולה למנוע דליפה של תמונות כאשר המשתמשים מפעילים את המצלמות בעצמם. פתרונות אבטחה רבים מספקים הגנה מפני תוכנות זדוניות המסוגלות "לרגל" דרך מצלמת רשת. אך ההגנה לא תפעל אם התוכנה אינה זדונית בהגדרתה או שהתוקף משתמש בתוכנות חוקיות למטרה זאת.

כדי להבטיח כי המשתמשים שומרים על פרטיותם, פיתחה מעבדת קספרסקי מודול הגנה ייחודי על מצלמת הרשת המשולב בתוך פתרון Kaspersky Internet Security –Multi Device. הפתרון מנטר באופן רציף את הגישה למצלמות רשת מובנות או חיצוניות, ומודיע למשתמש על כל ניסיון הפעלה. משתמשים יכולים לבחור האם לאפשר לתוכנה המדוברת לשדר וידאו או לחסום אותה, והמודול גם מציע חסימה למצלמה כברירת מחדל.

לינק למחקר - http://media.kaspersky.com/en/Kaspersky_Lab_Consumer_Security_Risks_Survey_2014_ENG.pdf

אודות קספרסקי

Kaspersky Lab היא ספקית פתרונות האבטחה הפרטית הגדולה ביותר בעולם. החברה מדורגת בין ארבע המובילות בעולם בתחום פתרונות האבטחה למשתמשי קצה*. מעבדת קספרסקי נוסדה לפני 17 שנה ומאז ממשיכה לחדש בתחום אבטחת ה-IT ולספק פתרונות הגנה אפקטיביים למשתמש הפרטי, לעסקים קטנים ובינוניים ולתאגידים. החברה פועלת כיום בכמעט 200 מדינות ברחבי העולם ומספקת אבטחה ליותר מ-300 מיליון משתמשים מסביב לעולם.
*החברה דורגה כרביעית בבדיקת ספקי פתרונות אבטחת קצה שביצעה IDC ב-2012. הדירוג פורסם בתחזית פתרונות קצה העולמית 2013-2017 של IDC ובדו"ח נתח שוק מ-2012. הדו"ח דרג ספקי תוכנה לפי רווחי מכירת פתרונות קצה במהלך 2012.

[33070]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization