שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

חשבון הפייסבוק נפרץ? איך מגלים ומה עושים?

מאת: גלעד אלשרפי, דובר חברת קומסקיור, נציגת ESET בישראל

 

פורסם: ב-16 באוגוסט, 2011


עם כ 500 מליון משתמשים זה ברור למה פייסבוק היא מוקד משיכה לעשרות הונאות אינטרנט מדי שבוע. בכל מקום שבו קיימים הרבה משתמשים יש הרבה כסף. המפרסמים יודעים את זה וגם ההאקרים ופושעי הרשת למיניהם יודעים את זה. אבל האם אתם יודעים את זה? בכל שבוע מתפרסמות עשרות אזהרות בנוגע לאיומים בפייסבוק ממקורות שונים. חלקם מגולשים ערניים, חלקם מחברות האבטחה וחלקם גם מפייסבוק עצמה. אז איך תדעו אם החשבון שלכם נפרץ? ומה אפשר לעשות אם גיליתם שהוא אכן נפרץ?

"הקושי לקבוע אם חשבון הפייסבוק שלך נפרץ תלוי בעיקר על מה ההאקר החליט לעשות איתו". אומר אורבן שורט, אנליסט לפשעי מחשוב בחברת ESET. "אם הוא רק מחטט או אולי מפיץ קצת ספאם עם לינקים זדוניים לכמה מהחברים שלך, או מבקש מהם כסף כדוגמת עקיצת ה 'Londoning' המפורסמת (הודעה שכביכול מגיעה מחבר שנתקע בחו"ל ללא מזומנים וזקוק נואשות לעזרתך), קרוב לוודאי שלא תחשוד בכלום עד שאחד החברים שלך יתריע בפניך שקיימת בחשבון שלך פעילות חשודה. אם ההאקר התקין איזושהי אפליקציית ריגול אתה תבחין בה רק אם תבדוק באופן שיגרתי את האפליקציות המותקנות בחשבון שלך. אם הפורץ שינה את הסיסמא שלך ו 'נעל' אותך מחוץ לחשבון, ובכן, אז זה יהיה די ברור. בדרך כלל חשבונות פרוצים נוטים לא למשוך את תשומת ליבם של בעליהם, כך שאותו האקר יכול להמשיך ולנצל את הקורבן למשך זמן ארוך יותר, כאשר הוא בדרך כלל משתמש בחשבון הפרוץ כדי 'לעקוץ' את החברים של הקורבן בכל מיני דרכים מגוונות".

אחרי שהשלמתם עם העובדה שחשבון הפייסבוק שלכם נפרץ, יש כמה דברים שאולי תרצו לעשות. במידה והפורץ לא שינה את כתובת האימייל של הפרופיל, ואתם עדיין יכולים להתחבר לחשבון באמצעות האימייל שלכם, תוכלו לנסות להשתלט בחזרה על החשבון על ידי דיווח לפייסבוק דרך הדף הייעודי שלהם. אתם יכולים גם לנסות להתחבר על ידי הקישור "שכחתי את הסיסמא שלי" במסך ההתחברות לפייסבוק, ולעקוב אחר ההנחיות שם. אם הפורץ כן שינה את כתובת האימייל שאיתה נהגתם להתחבר לפייסבוק, תוכלו לדווח על המקרה לפייסבוק דרך ה Help Center בלינק הבא http://www.facebook.com/help/?page=1023. הם יבדקו את זה וינסו לעזור לכם להשתלט בחזרה על חשבונכם.

הדבר הבא שתרצו לעשות הוא לשנות את הסיסמא שלכם. ההאקר שפרץ לכם לחשבון השיג בצורה זו או אחרת את הסיסמא שלכם. במיוחד אם אתם מאותם המשתמשים שנוהגים להשתמש באותה הסיסמא בכל החשבונות המקוונים שלהם, אתם צריכים לשנות את כל הסיסמאות על בסיס מיידי ככל האפשר, מומלץ גם עבור שאר השירותים המקוונים שלכם (כגון דואר אלקטרוני).

הדבר הבא שתרצו לעשות הוא להריץ סריקה מלאה למחשב שלכם לאיתור של תוכנות זדוניות ווירוסים. יש סיכוי גבוה שאותו האקר שהשתלט לכם על החשבון עשה את זה באמצעות וירוס כלשהו או סוג אחר של תוכנה זדונית. ודאו שיש ברשותכם אנטי וירוס טוב, חוקי ומעודכן וסרקו ונקו את המחשב מכל מרעין בישין. אפשר להשתמש גם בכלי סריקת וירוסים מקוון.

העובדה שהחשבון שלכם נפרץ מעמידה את החברים שלכם בסכנה. בדרך כלל האקר לא מסתפק בפריצה לחשבון אחד וממשיך לחברים המחוברים לחשבון הפרוץ. לכן מומלץ שתיידעו את החברים שהחשבון שלכם נפרץ ואם הם קיבלו מכם הודעות מוזרות עם לינקים חשודים הם צריכים להתעלם.

ללא ספק, הדרך הטובה ביותר להתמודד עם חשבון פרוץ היא למנוע את הפריצה שלו מלכתחילה. לא לאשר חברות לאנשים שאתם לא מכירים, לבחור סיסמא חזקה, להתקין אנטי וירוס טוב ומעודכן ובעיקר לא ללחוץ על לינקים חשודים, מפתיעים או מאנשים שאין לכם שום מעגל חברתי איתם – כך תוכלו לגלוש בבטחה בפייסבוק.

[5858]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization