שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

טעויות אנוש הן הגורם העיקרי לבעיות אבטחה ברשת התקשורת

פורסם: ב-29 במאי, 2011


חברת אבטחת המידע, אלגוסק, המובילה בתחום ניהול מערכות הפירוול ואמצעי אבטחה ארגוניים, פרסמה היום תוצאות סקר מקצועי שערכה בנושא ניהול אבטחת מידע (Network Security .(Management Attituded and Opinion הסקר הקיף למעלה מ-100 מומחי אבטחת מידע ודן בסוגיית מאבקם של הארגונים בניהול אבטחת המידע ברשת התקשורת. בעידן בו נרשמת עלייה במגמת מורכבותן של רשתות התקשורת, מראים ממצאי הסקר כי מרבית מומחי אבטחת המידע, סבורים שטעויות אנוש הן הסיבה העיקרית לבעיות האבטחה ברשת.

על פי ממצאי הסקר:

  • 66% מהנשאלים ציינו כי טעויות אנוש בתהליכי הקונפיגורציה הן הגורם הנפוץ ביותר להשבתת רשת התקשורת שלהם ב-12 החודשים האחרונים.
  • 14% הצביעו על עומס יתר כבעיה העיקרית–9% הטילו את הדופי במוצרי האבטחה עצמם.

 

מרבית הנשאלים השיבו כי ברשת התקשורת שלהם מותקנים בין 10 ל-49 פתחי אבטחה (Gateways) שונים. לדברי 15% אחוזים נוספים, ברשתם מותקנים למעלה מ-50 Gaetways.

"מנהלי אבטחה ותפעול ניצבים בפני מציאות דינאמית של אתגרי אבטחה מבית ומחוץ", אומר יובל בר-און, מנכ"ל אלגוסק. "הרשתות הארגוניות נדרשות להתאים את עצמן כל העת לצרכי הארגון המשתנים – שותפים חדשים, מיזוגים ורכישות ואפילו הוספת נתוני כרטיסי אשראי למערך המידע הכולל. ניהול אמצעי האבטחה שמספרם עולה באורח תלול, ובנוסף על כך ניהול השינויים הנדרשים באמצעי אבטחה אלה, היא משימה סבוכה עבור כל ארגון".

ה – Gateways הנפוצים ביותר הינם: פיירוולים , המותקנים על 98% מהרשתות הארגוניות, לצד אנטי וירוס, המותקן על 90% מהרשתות ומסנני תוכן, המותקנים על 85% מהרשתות. בין אמצעים אלו ציינו המשיבים כי הפיירוולים תובעים את ההשקעה הגדולה ביותר של זמן, וכן מהווים את הגורם העיקרי לתקלות ברשת.

73% מהנשאלים ציינו כי "מספר רב של שינויים" הינו הגורם העיקרי לזמן הרב הנדרש לניהול ה- Gateways.

"מימצאי הסקר מצביעים על כך שארגונים עשויים להשקיע יתר על המידה ברכש מערכות מתוך חשש להשבתת הרשת, במקום לחפש פתרון לבעיות ניהול האבטחה שיספק מענה דומה" מוסיף בר-און ומסכם - "המרכיב היחיד בעולם הרשתות שלא משתנה הינו עצם השינוי המתמיד. לעתים קרובות, הרכיב ה'מסוכן' ביותר ברשת הוא דווקא המקלדת – באמצעותה נעשות טעויות הקונפיגורציה. מוטב יהיה להסיר את האחריות ממנהלי הרשתות ולתעל אותה לתהליך אוטומטי שהינו קריטי לשמירה על אבטחה נאותה. ללא אוטומציה, תשאר האבטחה תלויה מדי ביד המקרה".

תובנות נוספות מסקר Network Management ניתן לקרוא בבלוג של אלגוסק, משחקים באש - Playing with Fire.

אודות אלגוסק

אלגוסק נוסדה בשנת 2003 במטרה לפתח פתרונות מתקדמים לניהול אבטחת מידע המעניקים יכולת ראיה, ניתוח והבנה ייחודית ומעמיקה של מערכת חוקי הפיירוול, הנתבים ורשתות ה-VPN בארגון. מוצרי אלגוסק מסייעים לארגוני אבטחת מידע בחברות הגדולות בעולם בניהול רשתות התקשורת שלהם, באופן שעונה על צרכים עסקיים משתנים, תוך הקפדה על אבטחת המידע הארגוני ועמידה בדרישות תקינה ורגולציה.
לאלגוסק 700 לקוחות בינלאומיים ב 40 מדינות. 95% ממכירות החברה הינם יצוא.
אלגוסק הינה חברה ישראלית-אמריקאית המנוהלת על ידי יובל בר-און, לשעבר מייסד שותף ומנכ"ל אקטליס נטוורקס. לחברה משרדים בינלאומיים באטלנטה ארה"ב (מטה) ובלונדון. מרכז המחקר והפיתוח של החברה נמצא בפתח תקווה.

[3909]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization