שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

מק'אפי מסכמת עשור של פשיעה מקוונת

במהלך העשור האחרון, חיפשו פושעי המחשוב דרכים להרוויח כסף ולגרום לנזקים. הופעת הרשתות החברתיות והמכשירים הניידים יצרו הזדמנויות חדשות לפשיעה מקוונת.

 

פורסם: ב-31 בינואר, 2011


העשור האחרון היה עשור מרגש עבור משתמשי האינטרנט. ההתקדמות בתחום אפשרה לאנשים לתקשר, לשתף ולהוביל עסקים בדרכים שלא היו אפשריות בעבר. עם זאת, גם הפשיעה המקוונת (Cybercrime) התגברה בעשור האחרון, וצמחה בקצב מהיר, כשהיא גורמת נזק של מאות מיליוני דולרים בכל שנה.

ענקית אבטחת המידע, מק'אפי (NYSE: MFE), מפרסמת דו"ח חדש בשם "עשור טוב לפשיעה המקוונת" (“A Good Decade for Cybercrime"). דו"ח זה, בוחן את העשור האחרון בהיבטים של טקטיקות פשיעה מקוונת ואיומים מקוונים, תחום ששינה באופן דרמטי את פני הפשיעה (בסוף ההודעה מצורף לינק למחקר המלא וכן מצורפת תמונה להמחשה). דייב מרקוס, מנהל מעבדות המחקר של מק'אפי: "פשיעה מקוונת מהווה את אחד התחומים הרווחיים ביותר ובעלי הצמיחה המהירה ביותר בימינו. אנו מבחינים בעליה ברמת התחכום של פושעי המחשוב, מתולעת ‘I Love You' בשנת 2000 ועד לאיומים העכשוויים על הרשתות החברתיות". בעשור האחרון כמות משתמשי האינטרנט צמחה בקצב מהיר, מ-361 מיליון משתמשים בשנת 2000 אל שני מיליארד משתמשים ב- 2010 לפי InternetWorldStats.com. עם צמיחת אתרי הסחר האלקטרוני וההזדמנויות לרווחים, האינטרנט הפך לאוצר של כסף ומידע שהוכיח עצמו כמטרה להונאות מקוונות.

מאירועי העשור הבולטים:

  • תולעת “I LOVE YOU” – תולעת זו נקראה על שם שורת הנושא באי- מייל, באמצעותו הגיעה. התולעת הוכיחה עצמה בשנת 2000 כאשר מיליוני משתמשים פתחו את הודעת הספאם והורידו את הקובץ המצורף בשם 'מכתב אהבה', שהיה למעשה וירוס. נזקי תולעת זו הוערכו ב—15 מיליארד דולר.
  • תולעת MyDoom’s- התולעת המהירה הכתה לראשונה ב- 2004 והיא מובילה מבחינת הנזק הכספי שגרמה, המוערך בכ - 38 מיליארד דולר. התולעת גרמה להגבלת הגישה העולמית לאינטרנט בכ- 10% ובאתרים מסוימים אף ב- 50% , כאשר היא גורמת לנזק כבד בשל אובדן הפרודוקטיביות ופגיעה במכירות האינטרנטיות.
  • Conficker - התולעת שפרצה ב- 2007 השפיעה על מיליוני מחשבים ברחבי העולם וסימנה את התמקצעותם של פושעי המחשוב. Confickerתוכננה כך שתוריד ותתקין נוזקות מאתרים הנשלטים על ידי כותבי וירוסים. הנזק של תולעת זו מוערך ב- 9.1 מיליארד דולר.

 

הונאות האינטרנט הבולטות ביותר בעשור האחרון:

  • תוכנות אנטי וירוס מזויפות- מכירת תוכנות אנטי וירוס מזויפות, מהווה את אחת ההונאות הערמומיות והמצליחות ביותר בשנים האחרונות. פושעי המחשוב עושים שימוש בפחדיו של הגולש, על כך שהמחשב והמידע המצוי בו מצויים בסכנה, והם מציגים התראות הדוחקות בקורבן לרכוש אנטי וירוס על מנת לתקן את הבעיה. כאשר הקורבן מאשר את הרכישה ומעביר את פרטי כרטיס האשראי שלו, כל המידע נגנב והקורבן מוריד למחשבו נוזקה במקום אנטי וירוס.
  • הונאות פישינג- הניסיון להוציא מגולשים פרטים אישיים, מהווה את אחת מהונאות האינטרנט הנפוצות והעקשניות ביותר. ניתן לבצע פישינג באמצעות אי- מיילים המכילים ספאם, או הודעות מסרים מיידים המכילים ספאם וכן באמצעות הצעת חברות מזויפת ברשתות החברתיות ובדרכים נוספות.
  • אתרים מזויפים- בשנים האחרונות, פושעי המחשוב יצרו אתרים מזויפים מסוגים שונים, הנראים בדיוק כמו האתרים האמיתיים. בין השאר מדובר באתרי בנק מזויפים וכן בזיוף אתרי מכירה פומבית ואתרים מסחריים. כל זאת, בתקווה שגולשים יפלו למלכודת וימסרו את פרטי כרטיס האשראי ומידע אישי אחר.

 

במבט לעתיד, מק'אפי צופה כי מגמות עתידיות של פשעי המחשוב יכללו המשך הונאות ו'טריקים' ברשתות החברתיות, כגון: לינקים זדוניים, הצעות חברות מזויפות וניסיונות פישינג. ההונאות צפויות לעלות ברמת התחכום שלהן וללבוש אופי אישי יותר, בזכות מידע אישי רב ערך שהגולשים מוסרים ברשת.

לינק למחקר המלא:
http://www.mcafee.com/us/resources/reports/rp-good-decade-for-cybercrime.pdf

[4734]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization