שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

הטרור העולמי מאיים על המשך תהליך הגלובליזציה - חשש לחדירה טרוריסטית לגוגל

איש העסקים הישראלי-אמריקאי מתי כוכבי בכנס מכון היצוא לביטחון המולדת

 

פורסם: ב-1 בנובמבר, 2010


מתי כוכבי, בכנס מכון היצוא לביטחון המולדת (צילום: סיוון פרג')
מתי כוכבי, בכנס מכון היצוא לביטחון המולדת (צילום: סיוון פרג')

"הטרור העולמי מאיים באופן חמור על המשך תהליך הגלובליזציה, שהוא מנוע הצמיחה החשוב כיום בעולם". כך אמר היום (ב') איש העסקים הישראלי-אמריקאי, מתי כוכבי, בכנס מכון היצוא לביטחון המולדת, שנערך היום (ב') בת"א.

כוכבי, העומד בראש חברת AGT תאגיד ענק העוסק בטכנולוגיות ביטחון המולדת, תנועות ההון, אמר כי תנועות ההון, האנשים והסחורות שמאפיינת את הגלובליזציה ומכפילה את עצמה מידי שנה מחייבת הסרת מחסומים ובה בעת מאפשרת לארגוני הטרור והפשיעה העברת אמצעי לחימה וטרוריסטים ממקום למקום. החשש המרכזי הוא שממשלות וארגונים עלולים לחשוש מהסיכון שנובע מגבולות פתוחים ויפעלו להפחתתם, בה בשעה שהמשך תהליך הגלובליזציה קריטי לעתיד הכלכלה העולמית. כוכבי הדגיש, כי עם כל החשיבות שיש לאמצעי הטכנולוגיה באיסוף מודיעין, הצורך המרכזי היא בניתוח המידע ובהבנתו. "עלינו לדעת מה מסתתר מאחורי כל מטען של סחורות, העלול להכיל גם נשק ביולוגי, או תנועת אנשים ברחוב, וזה מחייב ניהול ידע ברמה גבוהה", הטעים כוכבי.

כוכבי התריע, כי איום טרור נוסף מקורו במערכות התקשורת והמידע החשופות יותר מעבר לניצול ומניפולציה, הן בגלל הנגישות הרבה והן בגלל היקף המידע העצום המועבר ברשת האינטרנט. לדבריו, ארגוני הטרור והפשיעה מנצלים את הרשת להעברת מידע לשם פעילות טרוריסטית ופגיעה בתשתיות קריטיות.

עוד ציין כוכבי כי לראשונה ארגוני טרור קטנים יכולים באמצעו שיתופי פעולה עם מדינות להכפיל את יכולתם המבצעית והם הופכים על ידי כך לאפקטיביים וחזקים מאי פעם. כוכבי הדגיש, כי גם החברות העסקיות האוגרות מידע עסקי וצרכני, בין היתר אודות הרגלי החיים של האזרחים, חשופות כיום לפגיעה של ארגוני טרור. הוא התריע מפני אפשרות שבו ארגון טרור יחדור לארגון כמו גוגל ויוכל להתחבר למידע הקיים בתוכו, או להשתיל בתוכו איש מטעמם. לדבריו, כל האיומים הללו מחייבים הגנה על רשת האינטרנט וכי מדובר בצורך חיוני, שכן מדובר באיום חמור לא פחות מאיומי הטרור הפיזי.

המפתח, לדברי כוכבי, הוא בפיתוח תוכנות חכמות המסוגלות לפענח ולנתח את המידע העצום הנצבר ברשת וכן לנהל את המידע. "אין די במכ"מ, במצלמות או בחיישנים ויש צורך במערכות חכמות היודעות לנתח את משמעות המידע. המאבק בטרור מחייב הבנה שמדובר בתפיסה חדשה ובעידן חדש בהיסטוריה שמצריך יכולות תגובה טכנולוגיות ואנושיות משולבות".

[16960]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization