שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

גדר אלקטרונית פרטית להגנה על רכושך ופרטיותך

פורסם: ב-27 ביולי, 2010


גלאי גדר אלקטרוני
גלאי גדר אלקטרוני

המיגון המקובל כיום להגנה על בתים פרטיים מתמקד בעיקרו על הגנת הפנים. כלומר מערכות המבוססות על גלאים המותקנים בנקודות רגישות בתוך הבית. אלה מופעלים כאשר יש תנועת אדם בבית. התגובה הינה הפעלת צופר מקומי, או משלוח הודעה טלפונית קולית או כתובה למוקד או למספרי טלפון נבחרים.

בבתים בהם הדירים מבקשים לתעד את המתרחש בבית או לצפות מרחוק בנעשה, מותקנות גם מצלמות המתעדות ו/או משדרות את הארוע בזמן אמת למוקד או למחשב הפרטי של הדייר הנמצא באותו רגע במקום אחר.

כל המיגון הנ"ל מתמקד בארועים המתרחשים כאשר הפורץ כבר בתוך הבית. הם אינם מיועדים לסקל את הפריצה אלא לגרום לפורץ לברוח ו/או לתעד אותו.

חסרונותיה של מערכת אזעקה הן שאינה מאפשרת לדיירים להתכונן או למנוע את הכניסה לבית אינה נותנת התראה מקדימה על זר הנכנס לחצר.

הסכנה העיקרית היא כאשר הדירים שוהים בבית ומערכת האזעקה לא חומשה. אין שום אפשרות לדעת שאדם לא רצוי נכנס לשטח הפרטי של המשפחה.

הפתרון היעיל הוא מערכות המותקנות סביב הבית. אלה מגנות על אזור החיצוני ומהוות התרעה מקדימה, המזהירה מפני זרים המסתובבים באזור המוגן עוד לפני כניסתם לבית עצמו. חימוש הגדר האלקטרונית מבלי לחמש את מערכת האזעקה הפנימית מאפשר לדיירים לקבל התראה ברגע שזר מנסה להכנס לחצר ולשוהים בבית אפשרות לנעול את הבית או לקרוא לעזרה לפי כניסת הפורץ לבית. כמו כן נותן שקט נפשי להורים בהגנה על הילדים המשחקים בחצר.

מערכות המקובלות כיום הן התקנת גלאי אינפרא אדום אקטיבי. אלה הם גלאים אקטיבים מותקנים בזוגות ומשדרים ביניהם קרן המשודרת באופן רציף.כאשר בעל חיים או אדם חוצים את הקרן הגלאי מתריע ומפעיל את מערכת האזעקה.

חולשת הפתרון הזה היא שחייב להיות קו ראיה נקי בין הגלאים. כל הפרעה תיצור התרעות שוא רבות. כלומר על הדירים לדאוג לסילוק כל הצמחיה באזור ומניעת הנחת רהיטים או פיזור חפצים באזור הגלאים. כמו כן יש להתקין את הגלאים על עמודים מעל גובה בעלי חיים כדי שכלבים או חתולים של בעלי הבית לא יצרו התרעות שוא. הגלאים רגישים מאד לשינויי מזג אויר, אינם פועלים במקרים של גשם זלעפות, שלג או ערפל. כיסוי הגלאי חייב להיות מוחלף כל שנתיים מכיון ששחיקתו עקב אבק חול וחלקי צמחיה העפים ברוח, גורמת לירידה בתיפקוד והתרעות שוא רבות. הגלאים בולטים לעין והגנב יכול לעקוף אותם בקלות רבה.

הגלאים המתאימים ביותר הם אלה המותקנים על הגדר הקיימת סביב הבית. גלאים אלה נותנים שקט נפשי ובטחון לדיירים שלא ימצא אדם בלתי מורשה בחצרם. הדירים יכולים להפעיל את מערכת הגדר גם בזמן היות בבית או בחצר מכיון שהגלאים אינם מושפעים מתנועה באזור החצר, ולהרגיש מוגנים ובטוחים.

לאחר ההתקנה אין צורך להשמיד את הצמחיה בסביבת הגדר זו אינה מפריעה לתפקוד המערכת.
ניתן לחבר את המערכת למצלמות שיופעלו אוטומטית עם הפעלת הגלאים. על גדר קיימת מתקינים כבל דקיק כמעט בלתי ניראה, המתחבר לפנל מערכת אזעקה סטנדרטי, בצורה חוטית או אלחוטית. זה יתריעה בכל מקרה של טיפוס על הגדר, פרוק הגדר הרמת שולי הגדר מהקרקע . הגלאים יחולקו לאזורי התרעה לפי בחירת הלקוח. הגלאים יותקנו גם על השער וגם על הכניסה לחניה אם וכאשר היא נמצאת בקו הגדר. הגדר יכולה להיות מכל סוג של גדר רשת או סורג.

פתרון יחודי לבתים המוקפים חומה ודירות אשר יש אלהן אפשרות גישה דרך מעקה הגג. הינו קו גלאים מוסלק המותקן על ראש החומה מעקה הגג . הגלאים מוטמנים בחומה, כלומר לאחר ההתקנה הכבלים מכוסים בטיח או בחומר ממנו בנויה החומה. מערך הגלאים הינו אינו רגיש לבעלי חיים אלה רק לבני אדם המנסים לעבור דרכו. היתרון המיוחד הוא שהחודר אינו מודע לקיומו של המיגון.

החומה יכולה להיות מכל סוג שהוא.

כל גלאי הגדר אינם מושפעים ממזג אויר משתנה. אינם דורשים כיוון או תחזוקה אורך חיי הגלאים הוא 10 שנים לפחות. ההתקנה קלה ומהירה. הגלאים מתחברים לכל מערכת אזעקה קיימת. ההתקנה אינה דורשת מיומנות מיוחדת או כלים יחודיים.

המאמר נכתב ע"י אסתר ריבק, סמנכ"לית בחברת רבטק

 

אודות רבטק

רבטק הינה יצרנית מערכות למיגון הקפי ידועה בעולם משנת 1986. לחברה נסיון רב במתן פתרונות לדרישות אבטחה מגוונות, ממערכות מוכנות להתקנה (מערכות מהמדף) עד מערכות מיגון יחודיות, בתכנון יעודי מתאים לצרכי הלקוח.

[9775]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization