שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

אמור מה הביו שלך, ואומר לך מי אתה

מערכת שמאמתת את המבוקר כאשר הנתונים מוחזקים על כרטיס חכם בצורה מאובטחת, היא בעלת שרידות גבוהה, אמינה בזיהוי ואינה פוגעת בצנעת הפרט של המבוקר

 

פורסם: ב-25 ביולי, 2010


הטכנולוגיה לזיהוי ביומטרי, מככבת זה כחמש שנים בתחום הביטחון והבקרה. הביומטריה עוסקת באימות זהותו של אדם לפי מאפיינים ביולוגיים, שהם חלק יחודי של כל אדם ואינם ניתנים להעברה לכל אדם אחר. נהוג לכלול גם בתחום הביומטריה מאפיינים נרכשים (התנהגותיים) של אדם, אולם אלה מוגדרים כדרגה נמוכה יותר של אמינות בתוצאה.

 

 

 

בתחום הראשון נכללים: DNA, טביעת אצבע, גיאומטרית כף היד, אישון-העין ( IRIS ), זיהוי פנים וקול. בתחום השני נכללים: חתימה ידנית, קול. בין הטכנולוגיות שהוזכרו, טביעת האצבע היא הנפוצה ביותר משום שהיא:

 

  • עתיקה ומוכרת
  • בעלת יחס עלות תועלת גבוה
  • כוללת סנסורים-קוראים שמותאמים לשימושים שונים: מחשבי כף יד, טלפון, מסופי בקרה, עכבר ועוד.
  • בעלת אמינות גבוהה בתוצאות.

 

חשוב להדגיש שטכנולוגיה ביומטרית מבוססת על כך שאין שני אנשים שונים אשר דומים במאפייניהם מעבר לסף מסוים . הגדרת הסף (threshold ) מאפשרת ליצור מערכות שהן "ביטחוניות" יותר (סף גבוה) או פחות (סף נמוך) .

בשלב ראשון יש צורך ליצור את מאגר הנתונים ולבנות עבור כל מבוקר ומבוקר את תבנית הייחוס שלו (template ), שתשמש לקבלת החלטה של זיהוי או אימות. בתהליך זה לוקחים, בדרך כלל, מספר דגימות ומבוצע תהליך אימות מולן.. יש חשיבות רבה לכך שהדגימה תהיה איכותית - כוללת פרטים רבים ככל האפשר.

שני סוגי השימוש הנפוצים הם אימות וזיהוי.

אימות (ידוע גם כ 1:1 ) - המערכת יודעת את זהות המשתמש ורק מאמתת אותו לפי המאפיינים הביומטריים.

זיהוי (ידוע גם כ 1:n ) - על המערכת להחליט על סמך המאגר, מיהו המשתמש לפי המאפיינים הביומטריים בלבד.

ככל שמאגר הנתונים גדל, כך גדלה ההסתברות שיותר ממבוקר אחד ימצא תואם, ולכן ספקי פתרונות בתחום זה מגבילים את עצמם למאות או אלפים בודדים של זהויות במאגר. סיבה נוספת להגבלה היא זמן החיפוש, שגדל מול מאגר גדול. תהליך אימות וזיהוי הוא סטטיסטי ולכן כדי לקבל סף התאמה גבוה יותר, המערכת תפיק מספר גדול יותר של נדחים, גם אם המאומת ומזוהה מוגדרים במערכת.

נקודות חשובות לבחירת טכנולוגיה מתאימה

 

  1. יש לבחור את הסנסור המתאים ביותר לסביבה. בסביבה שבה יש לכלוך ואבק, למשל, אין להשתמש במרכיבים אופטיים. בטכנולוגיות שרגישות לאור וצל, אין להשתמש במקומות שבהם תנאי התאורה משתנים.
  2. בחירת שיטת הבקרה אימות או זיהוי. משתמשים רבים מעדיפים את שיטת הזיהוי שבה אין צורך שהמבוקר יזדהה באמצעות כרטיס או קוד. יש לקחת בחשבון את המגבלות שהוסברו לעיל ולוודא שהמערכת יכולה לחיות במסגרתן.
  3. בכל טכנולוגיה יש אחוז מסוים (עד 3%) באוכלוסייה שהמאפיינים הביומטריים שלהם אינם מתאימים לה ברכיבים המסחריים הנפוצים. המערכת צריכה לתת מענה לאוכלוסייה זו.
  4. שמירה על פרטיות. המידע במערכת נגזר ממידע אישי של מבוקר. יותר ויותר ארגונים ופרטים אינם מוכנים שמידע כזה ישמר במאגרים של החברה משום שהוא עלול לזלוג לגורמים לא מוסמכים. ניתן להשתמש בכרטיס חכם לאחסון המידע, כך שהמבוקר מביא את החתימה האלקטרונית שלו איתו. דרישה זו נעשית יותר ויותר נפוצה.


לסיכום

מומלץ לבחור מערכת שמאמתת את המבוקר כאשר הנתונים מוחזקים על כרטיס חכם בצורה מאובטחת. מערכת כזו היא בעלת שרידות גבוהה, אמינה בזיהוי ואינה פוגעת בצנעת הפרט של המבוקר.


המאמר נכתב ע"י דוד אשכנזי, סמנכ"ל פיתוח בחברת סינאל.

 

 

 

 

 

 

אודות סינאל

סינאל תעשיות מובילה בישראל באיסוף ועיבוד נתוני נוכחות, ובין המובילות בעולם בתחום. סינאל מציעה פתרונות כוללים, החל מדיווח ועיבוד נתוני נוכחות העובדים בארגון, מערכות בקרת כניסה ובקרת רצפת ייצור, שמשלבות אמצעי דיווח ביומטריות פרי פיתוח של החברה, דיווחים בתחום שכר ומשאבי אנוש באמצעות חברת הבת מלל חיפה, וכלה ביישומים מורכבים לניהול הזמן בארגון. החברה פועלת למעלה מ–12 שנים, ומייצאת ליותר מ- 22 מדינות בעולם. לסינאל חברות בנות באנגליה, צרפת ושוודיה, וסניפים בטורונטו, אטלנטה ובסין.
בין לקוחות החברה: בזק, התעשייה האווירית, רשות הדואר, קופ"ח מאוחדת, חברות הסלולר ובנקים, וברחבי העולם: Avon, Sara Lee, , Metro, British Airways ואחרים.

[5943]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization