שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

איגוד האינטרנט לחברי הכנסת: גלו אחריות ועיצרו את המאגר הביומטרי - הוא מיותר ונזקו עצום

במכתב המופנה לחברי הכנסת, לקראת הבאתה של הצעת החוק בנושא לקריאה שנייה ושלישית ביום שני הקרוב, אומר האיגוד כי מאגר מידע ביומטרי של כלל התושבים בישראל יהווה סכנה משמעותית לדמוקרטיה, לפרטיות אזרחיה ולביטחונם

 

פורסם: ב-15 בנובמבר, 2009


איגוד האינטרנט הישראלי פנה במכתב גלוי לחברי הכנסת בקריאה לפעול באחריות ולעצור את
תהליך אישורה של הצעת החוק 'הכללת אמצעי זיהוי ביומטריים במסמכי זיהוי ובמאגר מידע' במתכונתה הנוכחית – מתכונת הכוללת גם את הקמתו של מאגר מידע ביומטרי על כלל תושבי המדינה. לדברי האיגוד, נזקו הצפוי של המאגר המוצע עצום והוא מהווה סכנה משמעותית לדמוקרטיה במדינת ישראל, לפרטיות אזרחיה ולביטחונם. הצעת החוק מתוכננת להיות מובאת ביום שני הקרוב לקריאה שנייה ושלישית בכנסת.

מאגר המידע המתוכנן יכיל את מתאר פניהם וטביעות אצבעותיהם של כל אזרחי המדינה. עם כל ההבטחות התיאורטיות בהצ"ח, ההיסטוריה הישראלית עגומה בנושא שמירה על מאגרי מידע, בייחוד ממשלתיים. דליפה כלשהי מהמאגר תקל על גורמים החפצים בכך לבצע גניבת זהות; תאפשר הפללה של אדם שקשה מאד, אם ניתן בכלל, להפריכה, ע"י שימוש באלמנטים הביומטריים שלו הנמצאים במאגר; ותאפשר מעקב וזיהוי, בארץ ובחו"ל, של גורמים עויינים אחרי אזרחי ישראל. הנזק הנגרם מדליפה כזו אינו הפיך. כל זאת, עוד לפני הדיון על הפגיעה הקשה שיוצר מאגר כזה בפרטיות אזרחי המדינה ובדמוקרטיה.

בהצעת החוק, אומר האיגוד, יש אמנם אלמנטים רבים החשובים מאד לקידום איכות התיעוד של מדינת ישראל (דרכונים, תעודות זיהוי) ומניעת זיופים, אך מאגר המידע הביומטרי שהוסף אליה מיותר לחלוטין. זיהוי ביומטרי, ומניעת זיוף תעודות, אינם דורשים מאגר ביומטרי. לעומת זאת, הנזק הצפוי מהקמת המאגר גדול מאד.

האיגוד מציין כי אם תעבור הצעת החוק בצורתה הנוכחית בקריאה שלישית, תהיה מדינת ישראל המדינה הראשונה מבין המדינות הדמוקרטיות היוצרת מאגר מידע ביומטרי של כלל אזרחיה. "אף מדינה דמוקרטית אחת לא יצרה מאגר כזה, ולא במקרה. יוזמי הצעת החוק מנסים לטשטש עובדה זו ע"י אמירות כלליות שונות".

לדברי האיגוד, עמדות המומחים המתייחסות לקיומו של מאגר ביומטרי, נעות בין "רע ומזיק מאד" לבין "אסון לאומי" והם מאוחדים בדעתם כי נזקו הצפוי של מאגר מידע ביומטרי גדול מאד. מעבר לכך מציין האיגוד כי הדו"חות האחרונים של מבקר המדינה מוכיחים כי מדינת ישראל אינה ערוכה לטפל במאגרי מידע רגישים. לא כל שכן, במאגר המכיל מידע ביומטרי על כלל תושבי המדינה, שהנזק מדליפתו אדיר.

במכתבו אף יוצא האיגוד נגד תהליך קבלת ההחלטות ואומר כי הצעת החוק אושרה בהליך מרתוני תוך התעלמות מן השורה הארוכה של המומחים שבאו כדי להזהיר מסכנתו של מאגר כזה, כאשר היו"ר קובע בפסקנות כי "סתם מפחידים את הציבור". סעיפי החוק אושרו ע"י ח"כ אחד. ככל הנראה הליך מותר תקנונית, אך בלתי דמוקרטי באורח קיצוני. מחריד לחשוב כי חוק שמשמעותו כה קשה לכלל החברה ולדורות הבאים, מאושר ועובר לקריאה שנייה ושלישית לאחר הצבעה של מחוקק אחד. הדבר הראוי היחיד לעשות כרגע הוא לפעול באחריות, להתנגד לחיבור המיותר בין תיעוד וזיהוי ביומטרי לבין מאגר מידע ביומטרי ולהשיב את הצעת החוק לוועדה.

איגוד האינטרנט הישראלי

איגוד האינטרנט הישראלי הינו גוף בלתי תלוי הפועל ללא מטרת רווח למען התפתחות והטמעת האינטרנט בארץ. האיגוד מייצג את ישראל במסגרות בינלאומיות בעלות חשיבות רבה לקביעת עתיד האינטרנט ומעורב בנושאים רבים, דוגמת רישום שמות מתחם בסיומת ישראלית, קידום מערכות פתוחות ופרויקטי קוד פתוח, עידוד ותמיכה בקבוצות משימה בנושאי נגישות לבעלי מוגבלויות, הגנה על ילדים מתכנים פוגעניים ברשת, ואינטרנט לגיל השלישי. האיגוד מהווה גם שלוחה של איגוד האינטרנט העולמי (Internet Society). כמו כן מפעיל האיגוד את משרד ה-W3C הישראלי. נשיא האיגוד: רימון לוי. אתר אינטרנט: http://www.isoc.org.il

[5507]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization