שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

לא כדאי לשבת על הגדר

מדוע עסקים קטנים ובינוניים (SMB) לא יכולים להרשות לעצמם לוותר על וירטואליזציה - 10 סיבות עיקריות

 

פורסם: ב-2 בנובמבר, 2009


המאמר מאת: אופיר זמיר ראש צוות מהנדסי מערכות VMware ישראל ותורכיה

באקלים הכלכלי של היום אין פלא כי וירטואליזציה עומדת בראש רשימת הפרויקטים בתחום ה-IT אצל חברות רבות. חברות שהטמיעו פתרונות וירטואליזציה דיווחו על חיסכון של מעל 50 אחוזים בעלויות התשתית; שיפור של בין 60 ל- 80 אחוזים בנצילות שרתי הx86 (בין 5-15 אחוזים בסביבות לא וירטואליות); ושיפור של 85 אחוזים בזמן התאוששות; ואפשרות להקצות אפליקציות חדשות תוך דקות במקום ימים או שבועות.

אז למה בעצם כל כך הרבה עסקים קטנים ובינוניים יושבים על הגדר, כשמדובר על וירטואליזציה? יש לכך מספר סיבות: וירטואליזציה נתפסת בעיני רבים כפתרון המתאים רק למרכזי נתונים גדולים ולכן הם נתפסים כיקרים או כקשים לניהול. העסקים הקטנים והבינוניים יופתעו ללמוד על היתרונות של וירטואליזציה שאינם כל כך ידועים. להלן כמה מהם:

 

  1. הפחתת בזבוז זמן - וירטואליזציה עוזרת לצוות המחשוב בעסק לבזבז פחות זמן בהקצאת שרתים ביישום של תוספות והתאמות ולהשקיע יותר זמן בחדשנות וביוזמות עסקיות.
  2. קבלת יכולות התאוששות מאסון מבלי לשדוד בנק - באמצעות קונסולידציה של שרתים צוות המחשוב יכול להקים אתר גיבוי מבלי להוציא אלפי דולרים על חומרה נוספת.
  3. ביצועים טובים יותר של האפליקציות - מודל המחשוב הקונבנציונלי של שרתי x86 בו אפלקציות קשורות לשרתים פיסיים הינו מודל נוקשה מידי ומפוצל מידי ואינו מתאים לאפליקציות המורכבות והדינמיות של היום. וירטואליזציה מנתקת את הקשר בין האפליקציות לחומרה הפיסית לשיפור ה uptime SLAsלגמישות משופרת וביצועים טובים יותר.
  4. ניהול משופר - הזמן בו עוסקים בניהול התשתיות הופך למכביד במיוחד, ככל שהוא גדל בכמות ובמורכבות הניהול. כתוצאה מכך ארגונים נאלצים להוציא 70 אחוזים מתקציב המחשוב לניהול אפליקציות קיימות ופחות מ- 30 אחוזים מוקצים לקידום הארגון ולחדשנות. שיעור התקציב המוקדש לתחזוקה גדול אף יותר בארגונים בינוניים וקטנים כאשר צוות ה-IT מונה רק איש אחד או שניים. וירטואליזציה מעניקה לארגונים קטנים ובינוניים את היכולת לנהל את התשתית שלהם באופן מרוכז. מרכוז ניהול המחשוב נותן לראות ולנהל את הסביבות במסך אחד ומאפשרת למכן מאגרי נתונים ללא קשר לחומרה השונה, מערכות הפעלה וסביבות אפליקציות תוכנה. כל זאת תוך הפחתת הסיכוי לטעות אנוש.
  5. ניצול טוב יותר של החומרה - כיוון שוירטואליזציה פורצת את המודל של אפליקציה אחת לשרת, ניתן לאגד יחדיו את מאגרי התשתיות ובכך להגיע לנצילות גדולה יותר לתשתיות. עסקים קטנים ובינוניים יכולים בהחלט לנצל זאת ולחסוך משמעותית ברכישת חומרה. תוך כך ניתן יהיה להשתמש בחומרה ש"שוחררה" לפעילות שהוחלט לוותר עליה מחוסר תקציב.
  6. מחזור חיים ארוך לאפליקציות - ההפרדה של האפליקציות ומערכת ההפעלה מן החומרה וסגירתם בתוך מכונה וירטואלית, מאפשרת להריץ אפליקציות לאורך זמן על גבי החומרה ולהשיג אורך חיים ממושך מסביבות המחשוב.
  7. אבטחה טובה יותר של המידע - וירטואליזציה מפרידה בין מערכת ההפעלה והאפליקציות לבין שרתי החומרה, בכך האפשרות לפגיעה קטן וכן יורדת רמת הפגיעות מפני וירוסים וסכנות פגיעה נוספות.
  8. המשכיות עסקית טובה יותר - וירטאליזציה יכולה לעזור לארגונים קטנים ובינוניים להתאושש במהירות על ידי ביטול ה- downtime (פרק זמן של השבתת ציוד בשל תקלה או פעולות תחזוקה), לגיבוי מהיר ולבצע הגירה של סביבות וירטואליות ללא הפרעה.
  9. חסכון באנרגיה - וירטואליזציה פירושה פחות שרתים. פחות שרתים דורשים פחות חשמל פחות קירור וכמובן פחות מקום. החיסכון נעמד על בין-500 ל-600 דולר כל שנה לשרת.
  10. ו... חסכון משמעותי בהוצאות - כמובן, עסק קטן ובינוני יכול לחסוך בהוצאות מימון על ידי קונסולידציה של שרתים, אך מעבר לכך, הוא יכול לחסוך בהוצאות תפעוליות, הנגזרות מהתחזוקה השוטפת. וירטואליזציה מאפשרת לארגונים קטנים ובינוניים לחזק את העסקים שלהם, תוך חיסכון בכסף. עכשיו הגיע הזמן להפסיק להתלבט.

[6861]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization