שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

קישוריות מלאה בין יצרני מערכות ווידיאו רישתי כמטרה

פורום חברות מובילות בתחום הטמ"ס מקדם תקן לממשק פתוח של ווידיאו רישתי כמנוע לצמיחה בשוק אבטחת הווידיאו

 

פורסם: ב-14 באוקטובר, 2009


ברור לכל כי תחום הטמ"ס (טלוויזיה במעגל סגור) הרישתי הוא המתפתח ביותר מבין אמצעי האבטחה האלקטרוניים הפיזיים. למרות הגידול הפנומנאלי בתחום, ניטען רבות על חוסר הקישוריות (interoperability) בין המוצרים של היצרנים השונים. אנו מתחילים לראות שינוי במגמה ויצרנים מובילי שוק המתכנסים לכיוון תקנים דוגמת ONVIF (הפורום לממשק פתוח של ווידיאו רישתי - Open Network Video Interface Forum).

הרכיבים המרכיבים את פתרונות הווידיאו הרישתי הם מצלמת הרשת (IP camera), מערכת ההקלטה הרישתית (NVR - Network Video Recorder), ותוכנת הניהול (VMS - Video Management Software). היום, כל יצרן מצלמות מיישם ממשק פרטי וסגור למצלמות שלו. למרות שקיימים סטנדרטים לגבי דחיסת אותות הווידיאו (H264, MPEG4) וזרימת הווידיאו (RTSP), ממשק הבקרה הבסיסי לקביעת איכות הווידיאו, מאפייני הרשת, שליטה בצילום פנוראמי,אנכי ותקריב (PTZ) הוא עדיין פרטי וסגור. מצב זה מחייב את יצרני מערכות ההקלטה לפתח ממשק תוכנה ספציפי עבור כל מצלמה עימה מעוניינים לבצע אינטגרציה (מה שרוב המתקינים והאינטגראטורים אינם יכולים לבצע בעצמם). מצב זה הינו בסתירה מוחלטת למצב שקיים בשוק המצלמות האנאלוגיות בו ניתן לחבר כל מצלמה לכל טייפ (DVR) ו/או מוניטור.

המצב הנ"ל, בו מתקינים ואינטגראטורים עומדים בפני בעיה בבואם לבחור ציוד ווידיאו רשת, קיימת העדפה לציוד האנאלוגי (למרות נחיתותו) שלא מציב שום אתגר שכזה.

יצרנים רבים של תוכנות ניהול מוצאים עצמם עם משימה סיזיפית של הטמעת ממשק תוכנה עבור מאות מצלמות הרשת הקיימות בשוק אך עדיין להיות במצב חסר כיוון שקיימים אלפי סוגי מצלמות וחדשים נולדים מידי חודש. בנוסף, קיים מצב בו מאפיינים מסויימים של תוכנת הניהול עובדים עם חלק מהמצלמות ואם אחרות לא. גרוע מכך, כאשר יצרני המצלמות רואים צורך לשדרג את קושחת (firmware) המצלמה ואולי אף לשפר ולהוסיף מאפיינים, הגרסה החדשה דורשת שינויים בתוכנת הניהול שאם לא כן אלו לא יקבלו ביטוי.

החברות אקסיס (Axis), בוש (Bosch) וסוני (Sony) רואים בבעיה זו של חוסר קישוריות מחסום בגידול של הווידיאו הרישתי. למרות היריבות העסקית החברות הנ"ל רואים חשיבות בשיתוף פעולה ביניהם בכל הקשור לקישוריות.

החברות הקימו את הפורום לממשק פתוח של ווידיאו רישתי בנובמבר 2008 עם שלושת המטרות הבאות:

  • יצירת סטנדרט אחיד לתקשורת בין רכיבי הווידיאו ברשת
  • קישוריות מלאה בין מוצרי הווידיאו ברשת (מצלמות, מכשירי הקלטה, תוכנות ניהול) ללא תלות ביצרן והדגם
  • תקן פתוח לכל החברות והארגונים במשק

מאז הקמת הפורום היו לו מספר הישגים. הפורום פרסם גרסה ראשונה לתקן הקישוריות וכן כלים למימוש ובדיקת הקישוריות בתקן החדש.

יותר מ-90 חברות כבר הצטרפו לפורום. נציין את החברות המובילות שהצטרפו כמו קנון (Canon), סיסקו (Cisco), אינדיגו-ויז'ון (IndigoVision), פנסוניק (Panasonic), סימנס (Siemens), סמסונג (Samsung) ועוד רבות. סקר של IMS שהתפרסם לאחרונה הראה כי לחברות החברות בפורום יש נתח של 60 אחוזים משוק הווידיאו הרישתי וציוד המעקב. רוב החברות בפורום הן יצרניות של מצלמות אך גם שחקניות משמעותיות בתחום תוכנות הניהול הצטרפו לפורום.

המרוויחים מהמהלך הזה הם המשתמשים וכאשר אלו מרוויחים, כל התעשייה מרוויחה: מתקינים, אינטגראטורים, מפתחים, יצרנים. קישוריות ואינטגרציה שקופה תביא לגידול בשוק של הווידיאו הרישתי לכל אורך שרשרת המזון של הפיתוח, ייצור, ההספקה והמשתמשים.

 

[6321]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגיות

ווידאו, וידאו, ווידיאו, CCTV, טמ"ס, טלוויזיה במעגל סגור, אבטחה אלקטרונית, אבטחה, מצלמה, מצלמות, רשת, IP, הקלטה, תקן, פתוח, תוכנה, תוכנות, NVR, DVR,

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization