שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

נתיבי איילון בחרה במלם-תים לביצוע פרויקט תשתיות IT רחב בחברה

פורסם: ב-9 באוגוסט, 2009


מלם-תים מסיימת בימים אלו פרויקט רחב היקף בנתיבי איילון, הכולל תכנון, אפיון והקמת תשתיות ה-IT והתקשורת וכן מתן שירות תחזוקה שנתית. במסגרת הפרויקט הטמיעה מלם-תים בנתיבי איילון מערך שרתים וירטואליים, מערכת Cluster SQL 2008, מערך אחסון ואתר גיבוי מרוחק וכל זאת בסביבת הבאק-אופיס של מיקרוסופט. היקף הפרויקט כולו נאמד בלמעלה ממיליון ₪.

במסגרת הפרויקט, הטמיעה מלם-תים בנתיבי איילון פתרון וירטואליזציה עבור כלל מערך המחשוב של נתיבי איילון, שהורכב מ-3 שלבים: בשלב הראשון הוקם מערך וירטואליזציה 32 ביט, שהחליף את מערכת מיקרוסופט R2 של virtual server הוותיקה בנתיבי איילון. 10 שרתים עברו מהחומרה הישנה לוירטואליזציה ויצרו 2 שרתי cluster- וירטואלי ופיזי. בשלב השני נעשה מעבר ל-64 ביט ובשלב האחרון והסופי הוטמע פתרון ה-Hyper V של מיקרוסופט, המנצל את יכולות החומרה והמערכת ומאפשר ליצור אפליקציות של 7X24. המערכת החדשה כוללת cluster של 3 שרתים, המתפעלים שרתי זמינות גבוהה לתחזוק ניהול ובקרת הכביש וכן את מערך אחסון הנתונים המרכזי, המנהל את כלל שירותי ההמשכיות העסקית של נתיבי איילון.

בנוסף, הטמיעה קבוצת שירותי מומחה של מלם-תים מערך אחסון מרכזי ו-DRP של נט-אפ בנתיבי איילון. מערך האחסון מורכב משרת FAS3070 בעל נפח של 12 טרה ואפשרות גדילה ל-70 טרה והוא החליף את מערך האחסון הישן, דגם FAS270, בעל נפח 5 טרה. במקביל הוקם אתר DRP חדש ביפו, שמחליף את אתר הגיבוי המקומי, שהוקם בעבר על-ידי מלם-תים והושתת על ספריית קלטות. המערכת הישנה הועברה לאתר הגיבוי לצורך המשכיות עסקית.

חלק נוסף של הפרויקט כלל הטמעת שרת Cluster SQL 2008, שנבע מהצורך לבצע שינוי בתשתיות לאור שדרוג מערך המחשוב כולו. השרת החדש הותקן על cluster, המנהל שרתי HP, שהחליף את DB2 שרת AS400. המערכת מנהלת אפליקציות קריטיות, ביניהן: ניהול בקרת התנועה, ניהול מערך האחסון המרכזי ומערכת ניהול פנימית של כלל תקלות המחשוב. השרת החדש עושה רפליקציית נתונים לשרת הישן, SQL 2005, דבר המאפשר שכפול נתונים להמשכיות עסקית ולעבודה שוטפת. מעבר הנתונים בין שני השרתים הללו הינו פתרון ייחודי לפרויקט זה. התשתית תשרת את מערך ה-BI, הקם בנתיבי איילון ואינו מתמקד רק בביצועים עסקיים, אלא מאפשר לנתח התנהגות נהגים בכביש, התנהגות הכביש בהתאם לאירועים המתרחשים בו ועוד.

אורי אביטל, מנהל קבוצת שירותי מומחה במלם-תים: "פרויקט מורכב זה הסתיים בהצלחה לשביעות רצונם של אנשי נתיבי איילון. קבוצת שירותי המומחה של מלם-תים עובדת עם נתיבי איילון למעלה מ-7 שנים והיה זה טבעי, שיבחרו בנו לביצוע הפרויקט המורכב הזה. אחד האתגרים בפרויקט היה העובדה, שנתיבי איילון היו הראשונים להטמיע רבים מפתרונות אלו, ולכן התמודדנו עם כל הקשיים הכרוכים בהטמעת מוצר חדש בשוק. פתרון הוירטואליזציה, למשל, נבנה מאפס ועבדנו עליו יחד עם אנשי נתיבי איילון ימים כלילות כדי למנוע הפרעה לעבודה השוטפת בנתיבי איילון".

שי ברס, מנכ"ל נתיבי איילון: לאחרונה התחזקה התפיסה בחברתנו, לפיה קיים צורך במערכת חדשנית בראיה עתידית, שתיתן יכולות טובות יותר של ניתוח, דיווחים ועוד, בבחירתנו עמדה לראשונה מימוש יכולת קבלת החלטות מהירה ויעילה.

בני אתגר, מנמ"ר נתיבי איילון: "מציאות של תוכנות ישנות וחומרה לא מתאימה הגביר את רצוננו לשדרג מערכות כדי ליצור סביבה מודרנית ולהתאימה לפיתוחים העכשוויים. לאחר תהליך אפיון וניתוח מעמיק הצלחנו להתאים את המערכת לדרישותינו הייחודיות ולהפוך אותה למערכת דינמית ללא צורך בתחזוקה וניהול מיוחדים".

[5343]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization