שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

בעד ונגד: מאגר נתונים ביומטריים של מדינת ישראל

פורסם: ב-23 ביולי, 2009


 

בימים אלו נערכים דיונים לקראת הצבעה שנייה ושלישית להעברת חוק הכללת אמצעי זיהוי ביומטריים במסמכי זיהוי ובמאגר מידע (הצעת החוק הביומטרי PDF). נראה כי קיימות דעות לכאן ולכאן, בעד ונגד החוק ומועלים טיעונים שונים בנודע לצנעת הפרט, חיסיון הנתונים במאגר, אפשרויות זיוף התעודות, גניבת זהות ועוד.

נראה לי כי קיים בלבול בין המהות של החוק שעיקרו תעודת זהות בעלת מאפייני זיהוי ביומטריים (בהצעה מדובר בשתי אצבעות ופנים) המאוכסנים על התעודה/דרכון עצמם, לבין הקמת מאגר ממשלתי אשר יאכסן את כל אותם נתונים ביומטריים במקום אחד ומרכזי.

אישית אני בעד תעודות זהות ודרכונים ביומטריים (בין השאר מכיוון שהדבר מחויב ע"י רשויות ההגירה בארה"ב והשוק האירופי המשותף) בכדי לאפשר אמצעי זיהוי נוסף אובייקטיבי באופיו.  אני שומע את המתריסים והטוענים כי אין בעיה לזייף גם תעודות אלו אך ברור הוא כי זה קשה יותר מאשר לזייף את התעודות הקיימות. באשר לטענה כי השימוש בתעודות ביומטריות יוריד את רמת החשדנות שיש לגורמים רשמיים בבואם לאמת את זהותו של אדם וכך יהיה קל יותר לגנוב זהות של אחר, אני עונה כי נושאים אלו אמורים להיות מטופלים ברמת הנהלים אצל אותם גורמים וכי בכל מקרה אל לנו להפוך לרובוטים ועל הפקיד המאשר בסופו של דבר להפעיל שיקול דעת, אם או בלי תעודה ביומטרית.

לנושא המאגר המרכזי אני חייב לומר כי אני מתנגד נחרץ.  הצעת החוק מתרצת את הקמת המאגר בין השאר כאמצעי להתמודדות עם זיופים שמקורם בעולם התחתון המסתייע בעובדי מדינה (ציטוט מתוך הצעת החוק).  האם אנחנו האזרחים צריכים לשלם את מחיר אזלת היד של שלטונות החוק והמשטרה? השימוש בתעודות זהות ודרכונים ביומטריים אינו מחייב כלל ועיקר שימוש במאגר מקומי ו/או מרכזי ולכן לא ברור מדוע בחר השר שיטרית לקשר בין השניים. הרי ברור לכל בר דעת כי אם קיימים גורמים פליליים אשר בסיועם של עובדי מדינה מצאו את הדרך לזייף תעודות זהות הם ימשיכו לעשות זאת (ואולי, כפי שטוענים המתנגדים ואני ביניהם, בקלות יתירה ע"י שימוש בנתוני המאגר) עם תעודות הזהות הביומטריות.

בעיית הבעיות במאגר מרכזי היא העובדה שקשה מאד להגן עליו (ראו נושא זליגת הנתונים ממאגר מרשם האוכלוסין) מה גם שבתוך הצעת החוק עצמה מוזכר הקשר בין עובדי מדינה לגורמים עבריינים.  ניסיון העבר מלמד כי טיבם של מאגרים מסוג זה להגיע אל הידיים הלא נכונות ואז לא ניתן יהיה להגן על פרטיות, לא ניתן יהיה להגן מפני "גניבת זהות", ואפקטיביות התעודות הביומטריות תרד לאפס (אמינותם עדיין תישאר גבוהה שזה אומר שהטכנולוגיה עובדת אך האפקטיביות שלהן לא תהייה קיימת שכן כיצד נדע האם האדם האמיתי עומד לפנינו או "גנב הזהות").

לסיכום, אני חושב שזה הזמן שעל אזרחי ישראל להרים את ראשם ולומר כי לא יתנו ליושבים בירושלים להובילם כצאן לטבח.

נראה כאילו מנסים לבצע פה מחטף על גבם של האזרחים והמחיר שייגבה מכולנו יהיה יקר עד מאד.  הייתי מעוניין לשמוע את דעתכם על הנושא במענה על הסקר שמפורסם בנושא: בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי.

 

[11188]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגיות

תעודת זהות ביומטרית, דרכון ביומטרי, גניבת זהות, הצעת חוק, מאגר נתונים,

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization