שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

סקר של סימנטק מגלה: IT ירוק - נוהל חיוני ונפוץ

תקציבי IT ירוק גדלים וארגוני IT מוכנים לשלם יותר עבור פתרונות חוסכי אנרגיה

 

פורסם: ב-31 במאי, 2009


סימנטק פרסמה את ממצאי סקר ה-IT הירוק (Green IT) שלה לשנת 2009. על פי ממצאי הסקר, מנהלי IT בכירים מדווחים על עניין משמעותי באסטרטגיות ובפתרונות IT ירוק, מה שמיוחס גם להפחתת עלויות וגם לאחריות חברתית, תוך מעבר מהטמעת טכנולוגיות "ירוקות" בעיקר למטרות הפחתת עלויות, אל מודעות מאוזנת יותר הכוללת גם שיפור במעמדו הסביבתי של הארגון.

97% אחוז מהמשיבים לסקר אמרו כי הם לפחות דנים באסטרטגיית IT ירוק, בעוד 45 אחוז כבר הטמיעו יוזמות IT ירוקות. יותר ויותר מקבלי החלטות IT מצדיקים פתרונות IT ירוק ביותר מאשר יתרונות החיסכון הכספי ויעילות IT. משיבים ציינו כגורמים עיקריים הפחתת צריכת חשמל (90 אחוז), הפחתת עלויות קירור (87 אחוז), ולחץ תאגידי להיות "ירוקים" (86 אחוז). בנוסף, 83 אחוז מהמשיבים אחראים או שותפים לאחריות לחשמל הנצרך במרכז המחשבים – מה שמטיל שקיפות ואחריות על כתפי הצרכנים של משאבים אלה.

"במהלך 12 החודשים האחרונים הפכו גופי IT לכוח מניע חדש בהטמעת IT ירוק – לא רק עקב יתרונות חסכון באנרגיה, אלא גם כתוצאה של רצון נרחב להטמיע נהלים אחראים מבחינה סביבתית", אומר שמוליק אנג'ל, מנכ"ל סימנטק ישראל. " IT נוקט עתה בגישה מאוזנת שהיא חלק אינטגרלי מאסטרטגיה "ירוקה" של ארגונים. ההוכחה לכך היא העובדה שמרבית המשיבים לסקר אחראים עתה לעלויות האנרגיה של מרכז המחשבים שלהם".

התקציבים לפתרונות ירוקים גדלים

מנהלי IT מדווחים על גידול משמעותי בתקציבי IT ירוק. 73 אחוז צופים גידול בתקציבי IT ירוק במהלך 12 החודשים הבאים, בעוד 19 אחוז צופים גידול של יותר מ- 10 אחוז. המשיב הטיפוסי דיווח על הוצאה של 21 עד 27 מיליון דולר בשנה עבור חשמל למרכז המחשבים.

באותה עת, IT מוכן לשלם פרמיה עבור מוצרים יעילים בשימוש באנרגיה. 66 אחוז מהמשיבים אמרו כי הם יהיו מוכנים לשלם לפחות 10 אחוז יותר, בעוד 41 אחוז מוכנים לשלם לפחות 20 אחוז יותר. בנוסף, 89 אחוז מהמשיבים אמרו כי יעילות מוצרי IT היא חשובה או חשובה מאוד.

מרכזיות IT במאמצים ירוקים ארגוניים

ככל שארגונים ממשיכים לאמץ תוכניות ונהלים לקידום אחריות סביבתית ברחבי הארגון, חשיבות ה- IT עבור המאמצים הירוקים הארגוניים הרחבים יותר עולה. יתכן שהאינדיקטור החזק ביותר לכך הוא ש- 83 אחוז ממחלקות ה- IT דיווחו כי הן אחראיות עתה, או שותפות לאחריות על צריכת החשמל שלהן – מה שמהווה גורם מוטיבציה חזק עבור IT להפחתת עלויות אנרגיה.

בנוסף, 89 אחוז חושבים כי על ה- IT למלא תפקיד חשוב מאוד במאמצים "ירוקים". ל- 94 אחוז יש אחראים תאגידיים על פעילות ירוקה, כשיותר מ- 20 אחוז מהם מתמקדים בלעדית ביוזמות IT.

יוזמות ליבה ל-IT ירוק

מקצועני IT מפעילים בדרך כלל מספר יוזמות מרכזיות עבור מטרות IT ירוק. החלפת ציוד ישן הייתה האסטרטגיה הפופולארית ביותר, עם 95 אחוז המדווחים על ציוד חדש יעיל בצריכת אנרגיה כחלק של האסטרטגיה שלהם, ובעקבותיו ניטור צריכת חשמל (94 אחוז), וירטואליזציית שרתים (94 אחוז) וקונסולידציות שרתים (93 אחוז). בנוסף, 57 אחוז מהמשיבים רואים מוצרי תוכנה-כשירות (SaaS) כפתרונות "ירוקים".

אודות סקר ה- IT הירוק של סימנטק

סקר ה- IT הירוק של סימנטק בוצע במרץ 2009 על-ידי Applied Research, אשר ראיינה מנהלי IT ארגוניים, כולל סמנכ"לים, דירקטורים, ומנהלי IT בכירים.
מטרת הסקר לזהות את עניין המשיבים ותוכניותיהם להטמעת אסטרטגיות ופתרונות העוזרים להפחית זיהום אקולוגי הכרוך בחומרת מחשבים, תוכנה, ומתקנים; ולתכנן, ובסופו של דבר להפחית, את צריכת האנרגיה של הארגון.
הסקר הקיף 1,052 משיבים בארה"ב, קנדה, צרפת, איטליה, בריטניה, ברזיל, מקסיקו, אוסטרליה, הודו, יפן, סינגפור, מלזיה, דרום קוריאה, ניו זילנד וסין.
סימנטק עוזרת למקבלי החלטות IT להפחית צריכת אנרגיה ולהגדיל ניצולת שטח על-ידי אספקת פתרונות המגדילים יעילות של מחשבים שולחניים, שרתים ואחסון. תוכנות סימנטק מאפשרות לארגוני IT לבצע קונסולידציות שרתים ואחסון ויוזמות הגדלת ניצולת, תוך אספקת תשתית תוכנה המאפשרת למנהלי IT לבחור את השרתים והחומרה המועדפים עליהם.
סימנטק מאפשרת הגדלת ניצולת אחסון דרך תוכנה להפחתת הצורך בחומרת אחסון יקרה זוללת אנרגיה. תוכנה זאת עוזרת לארגונים להקטין צריכת אנרגיה ומשטח רצפה. בנוסף, טכנולוגיית ביטול כפילויות נתונים (Data deduplication) יכולה להפחית דרישות מבוססות-דיסק עבור גיבוי, בעוד תוכנה אחרת עוזרת לנהל קונסולידציית שרתים ומשאבי אחסון.
תוכנת ניהול הספק אותה מספקת סימנטק, מאפשר למקצועני IT לשלוט טוב יותר על שימוש מחשבים שולחניים באנרגיה, על-ידי האפשרות של כינון כיבוי מחשבים.
לבסוף, סימנטק מציעה שירותים העוזרים ללקוחות באופטימיזציית וייעול מרכז המחשבים שלהם דרך שירותי ייעוץ בתכנון מרכז מחשבים.

אודות החברה

סימנטק היא מובילה עולמית באספקת פתרונות אבטחה, אחסון וניהול מערכות, שנועדו לסייע לצרכנים ולארגונים לאבטח ולנהל את עולם המידע של ימנו. המוצרים והשירותים של סימנטק, מגנים כנגד סיכונים רבים הנמצאים בנקודות רבות באופן שלם ויעיל, ומקנים ביטחון בכל מקום בו משתמשים או מאחסנים מידע. מידע נוסף זמין בכתובת: www.symantec.com
 

[4594]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגיות

IT, ירוק, חיסכון באנרגיה, אנרגיה ירוקה,

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization