שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

ד"ר יוסי ורדי בכנס השנתי של לשכת מנתחי מערכות מידע בישראל: "המשתמשים הסופיים נותנים את הטון בדור הבא של המיחשוב הארגוני"

פורסם: ב-23 במרץ, 2009


ד'ר יוסי ורדי ומאיר ניסנסון מיבמ (ימין)
ד"ר יוסי ורדי ומאיר ניסנסון מיבמ (ימין)

הכנס השנתי ה- 15 של לשכת מנתחי מערכות מידע בישראל , מתקיים בכפר המכבייה ר"ג היום (יום שני, 23 במרץ 2009) תחת הכותרת "מערכות מידע לעסקים" (IT 4 Business).

פתחו את הכנס שי קוקוי, יו"ר הכנס; גלעד רבינוביץ, נשיא הלשכה; וד"ר יוסי בולס, יו"ר המועצה הציבורית של הלשכה, וכן מאיר ניסנסון, מנכ"ל יבמ ישראל.

גלעד רבינוביץ אמר כי עולם ה- IT ומנתחי מערכות צריכים בזמנים מאתגרים אלה להוכיח את עצמם ואת תרומתם לעולם העסקי.

"לשכת מערכות המידע היא הבמה של המקצוע ושל המקצוענים, ובשנה האחרונה בולט גידול במספר הארגונים הפונים לשיתופי פעולה, וכן גידול במספר החברים המצטרפים ללשכה", אמר רבינוביץ, שציין כי הלשכה תפתח השנה לראשונה קורס מנהלי מערכות מידע, בנוסף לקורס חדש מקיף להכשרת מנתחי מערכות, שפותח ביחד עם השטח והאקדמיה.

מאיר ניסנסון, מנכ"ל יבמ ישראל, אמר כי יש תמימות דעים בין כל הכלכלנים שהפריחה ממנה נהנה העולם תקופה ארוכה, התארכה בזכות העובדה שתעשיית ה- IT סיפקה את ההתייעלות הנדרשת לשם כך. לדבריו, אין ספק שתעשיית טכנולוגיית המידע חשובה שבעתיים בזמן משבר כשכל אחד צריך להתייעל עוד יותר.

"יש חשיבות עליונה לכך שהשקעות של מדינות בתשתית יכוונו לתחומים שישמשו עבור העתיד", אמר ניסנסון. "אין טעם לשפץ ולשפר את תשתיות העבר, אלא להשקיע בתשתיות עתידיות: פס רחב, בריאות, אנרגיה ועוד. חשוב שגם גישת הממשלה בארץ תבטיח את הצרכים של הכלכלה העתידית ולא רק את העבר".

ד"ר יוסי ורדי, שנושא הרצאתו בכנס לשכת מנתחי מערכות מידע היה "תעשיית ה- IT – עבר, הווה ועתיד", הרחיב בסיפורי העבר, "מחלקת הנוסטלגיה", על פי הגדרתו, ואמר כי במהלך 40 שנות קיומן של לשכת מנתחי מערכות ושל חברת טכם (היום חלק מחברת נס), שורדי היה בין מייסדיה, עברה שינויים מהפכניים.

"כשהקמנו את טכם ב- 1969 הינו בדור הראשון של חברות התוכנה. לפנינו היו קיימות לשכות שירות. התעשייה התחלקה אז לשלושה מוקדים: מערכות צבאיות, הבנקים, אקדמיה – אוניברסיטאות", אמר ורדי. "נקודת המפנה העיקרית לתעשיית המיחשוב בעולם בארץ, הייתה השקתו של מחשב האפל 2 ע"י אפל, וחלחול המחשבים האישיים למשק בהובלת יבמ עם ה- PC .

"עם כניסת המחשב האישי חל כרסום בחברות הגדולות, רשתות עיבוד הנתונים ולשכות השירות", אמר ורדי. "נוצרה אקוסיסטם מקבילה של אנשים צעירים שפתחו אופקים חדשים ליישומי מחשב, ולא עסקו בפתרון בעיות לארגון, אלא במה שעניין אותם.

המהפכה הגדולה התרחשה באמצע שנות ה- 90 כשהאינטרנט הפך לשווה לכל נפש, עם העצמה אדירה של המשתמש הביתי שהפך לדמות מרכזית, ובהרבה מקרים הפך לבית התוכנה הביתי. נוצרו שתי קהילות שמזה מספר שנים רצות בנפרד: הקהילה הממוסדת, ולצדה הקהילה שעוסקת בנושאי מוזיקה, תקשורת בין צעירים, משחקי מחשב, ודברים לשימוש המשתמש הסופי בבית עם המחשב האישי".

ד"ר ורדי ציין כי בשלוש השנים האחרונות מזהים צרכני קהילות אלה את הצורך בעבודה משותפת. הארגונים הבינו בשנים האחרונות שהמשתמש הסופי הוא גם הצרכן שלהם, ורוצים להגיע אליו.
הוא דיבר על תופעת הרשתות החברתיות ועל המסרים המידיים (IM) שחודרים לארגון, ואמר כי שתי הקהילות יצטרכו למצוא את הדרך לחיות יחד.

"הארכיטקטורות שמציעים היום מאפשרות התממשקות משתמשים סופיים למערכות ארגוניות. הפרדיגמות מחלחלות מהצרכן הסופי לארגון. זה אמנם לא ייעשה באותה תשתית, אך מבחינת זיהוי הצרכים, משתמשי הקצה נותנים את הטון, ומשם הדברים זורמים לארגון. זה קשור גם לכל צורת העבודה של הארגון".

ורדי אמר כי השינוי הבא יבוא בעוד 5-7 שנים, כאשר הארגונים יבינו שאמצעי המיחשוב הנוכחיים והיכולות באינטרנט נותנים יכולות חדשות שלא היו קודם.

כהדגמה הוא סיפר על אירוע גדול אותו הוא יזם, אשר יתקיים בסוף השבוע הבא באהלו בכינרת זו השנה הרביעית, בהשתתפות 300.

"מדובר באירוע מורכב, עם מאות פריטי ציוד ולוגיסטיקה סבוכה בגלל עושר ומגוון הפעילויות. כל הקמת האירוע וירטואלית – אין חברת הפקה, אין עובד אחד, אין אדם שמקבל שכר. הכול נעשה ע"י המשתמשים ב- web באמצעות וויקי וגוגל דוקס. "ההנהלה המרכזית" מחלקת תחומי אחריות, והכול מתנהל באופן וירטואלי".

"בפעם הראשונה עשינו זאת בשנת 2004 והיינו מבוהלים: מה יקרה. הפלא הוא שאירוע זה עולה מלמעלה – bottom up – בלי גורם מרכזי, כשהגורם המרכזי הוא ענן האינטרנט שנותן גם את הצד הלוגיסטי וגם את המוטיבציה של האנשים".

"כל נושא ששיתוף הפעולה- collaboration – מקבל ממדים שלא היו בעבר", אמר ורדי. "זה יוצר יכולת עבודה שונה לחלוטין מהעבר, שעד שלא מתנסים בה לא יכולים להבין אותה.

הצרכנים הפרטיים, בעיקר הצעירים, היו החלוצים שהתנסו בכך, והארגונים אימצו זאת הרבה יותר לאט; לפעמים כאשר הצעירים בגרו וקיבלו תפקידים אחראים, ולפעמים כי הבינו שזה הביזנס.
ההזדמנות והאתגר הגדול של אנשים כמוני שבאו מהתעשייה, זה לעקוב אחרי האופציות שהטכנולוגיות וההתנהגות החברתית החדשה מאפשרות. אנחנו מקבלים יצור אנושי שיכול לעשות דברים שלא היו קודם בזכות הטכנולוגיה, וצריך לדעת איך להטמיע את זה בארגון,;איך להעצים את היחיד בארגון, לאפשר שיתוף פעולה. זה מעל ומעבר לעיבוד הנתונים, וקשור במהות ניהול העבודה הארגונית.

אם לא נשכיל לראות שינויים אלה – בנינו יראו אותם".

[6180]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization