שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

יצוא אינטל ישראל בשנת 2008 - 1.39 מיליארד דולר

פורסם: ב-25 בפברואר, 2009


אינטל ישראל ייצאה בשנת 2008 בהיקף של 1.39 מיליארד דולר, בהשוואה ל- 1.54 מיליארד דולר בשנת 2007. אינטל ישראל נמנית, גם השנה, עם החברות המובילות את היצוא מישראל.

אינטל הנה אחד המעסיקים הגדולים בישראל במגזר הפרטי. בשנת 2008 היה מספר המועסקים באינטל ישראל 6,470.

בשנת 2008 ביצעה אינטל רכש גומלין מספקים בשוק הישראלי בסך 640 מיליון דולר, ומעל ל-3 מיליארד דולר משנת 2006.

יותר מ- 90% מתוך 1.4 מיליארד דולר שהושקעו בבניית והתקנת הציוד של Fab28 החדש בקריית גת, שולמו לחברות ישראליות.

בשנת 2008 רכשה אינטל בסכום של 90 מיליון דולר מכונות ייצור מתוצרת ישראלית, שפותחו בשיתוף פעולה עם אינטל ישראל, ומהוות היום חלק מסביבת הייצור של אינטל בטכנולוגיית 32nm ו- 45nm .

הישגים לפיתוח אינטל ישראל בעולם

במשך 35 שנה מוביל מרכז הפיתוח בחיפה פריצות דרך טכנולוגיות, המשנות את פני עולם המחשוב ומציבות את אינטל בראש תחום המחשוב הנייד.

בשנת 2007 השיקה אינטל את מעבדי ה"פנרין" בעלי ביצועים גבוהים. בנוסף לשיפור מהירות המחשבים ולחיסכון בצריכת החשמל, מבטלים מעבדים אלה לחלוטין גם את השימוש בעופרת המזיקה לסביבה. מרכז הפיתוח של אינטל בחיפה לקח חלק נכבד בפיתוח מוצרים אלה.

ב- 2008 המשיך מרכז הפיתוח בחיפה להביא מוצרים מרכזים לעולם המחשוב, כמו ה- Montevina- פלטפורמת הניידות החדשה שהושקה עם מעבד Penryn משופר וטכנולוגיית Wifi משופרת. כן הושק המעבד הנייד הראשון עם ארבע ליבות.

החטיבה לתקשורת אלחוטית ניידת (MWG) הממוקמת בפתח תקווה, השלימה בשנת 2008 פיתוח ערכות שבבים תחרותיות בעלות ביצועים מתקדמים, התואמות את תקני ה- Wi-Fi וה-WiMAX .

מרכז הפיתוח בירושלים הוביל בשנה האחרונה את פיתוח הדור השלישי של טכנולוגיית vPro, שהיא הפתרון המוביל בשוק כיום לניהול מערכות ואבטחת מידע ברמת ה-PC.

מובילות בייצור

לפני כשלוש שנים הודיעה אינטל על הקמת מפעל ייצור חדש של פרוסות שבבים ברוחב 300 מ"מ בקריית גת. המפעל החדש, Fab 28, יגדיל את הובלתה של אינטל בייצור, עם ייצור מיקרו-מעבדים מתקדמים בטכנולוגיית 45 ננומטר.

בניית המפעל הושלמה כמתוכנן במהלך 2008, והמפעל התחיל לייצר לאחר שעבר בהצלחה את כל הליכי האישור המתחייבים בתוצאות מרשימות ביותר.

בסוף הרבעון הראשון של שנת 2008 הפך המפעל הקודם של אינטל בקרית גת ((Fab18 להיות חלק מחברת Numonyx. תהליך ההפרדה של המפעל מאינטל התנהל באופן מאורגן ומסודר, ובמהלכו עברו מאות מעובדי אינטל להיות עובדי החברה החדשה לפיתוח וייצור שבבי זיכרון.

כפי שנמסר רשמית בשנה שעברה, מפעל אינטל בירושלים (Fab8) שהיה המפעל הוותיק ביותר של אינטל בעולם (ייצר למעלה מ-22 שנה), סיים את פעילותו בסוף הרבעון הראשון של שנת 2008. רוב רובם של עובדי המפעל קיבלו הצעות עבודה והמשיכו עבודתם בפעילויותיה האחרות של אינטל בישראל, ובעיקר ב-Fab 28 .

מייד עם סיום פעילות היצור של Fab8, הוחל בהכנות לקראת הכנסתה של פעילות ייצור אחרת בירושלים - פעילות Die Prep.

ה-Die-Prep הינה פעילות ייצור המתבצעת לאחר השלב האחרון בתהליך ייצור הפרוסות, ולפני שליחתן לשלב האריזה. בהתאם הוסב שמה של הפעילות מ-Fab8 ל-  IDPj (International Die Prep Jerusalem). הסבת המפעל הישן לפעילות החדשה מתקדמת לפי לוחות הזמנים שנקבעו, ותחילת היצור מתוכננת לסוף שנת 2009 .

אחריות חברתית

בשנה זו המשיכה אינטל להוביל אסטרטגיית אחריות חברתית, המקדמת השפעה אמיתית בתחומי הסביבה, החינוך, הקהילה וסביבת עבודה.

אינטל מדורגת בין החברות המובילות באחריות חברתית בדירוג מעלה 2008 (עסקים מנהיגים אחריות חברתית).

אינטל פרסמה השנה את דו"ח האחריות החברתית השנתי שלה, המציגה את פעילותה לצמצום הפער הדיגיטלי בקרב אוכלוסיות ייחודיות, וכן נתונים לגבי התוכניות השונות אותן מפעילה החברה בישראל. בדו"ח מפורטת העשייה הייחודית לאינטל ישראל בתחומי הקוד האתי, סביבת העבודה, החינוך, הקהילה וההגנה על הסביבה.

השנה חוגגת אינטל ישראל 35 שנה להיווסדה בישראל, והדו"ח משקף את גישתה של אינטל לעסקים, לעובדים ולסביבה בה היא נמצאת – כחברה שרואה באחריות החברתית חלק בלתי נפרד מהאחריות העסקית.

 

בתמונות (צילום: ישראל הדרי):

  1. מימין לשמאל: רוני פרידמן – סגן נשיא ומנכ"ל קבוצת המחשבים הניידים באינטל העולמית, מקסין פסברג – סגנית נשיא ומנכ"ל אינטל ישראל ואורן ריס – מנכ"ל FAB28 (המפעל החדש של אינטל בקריית גת).
  2. מקסין פסברג, סגנית נשיא ומנכ"ל אינטל ישראל.
    התמונות לשימוש חופשי לעיתונות.

 

אודות החברה

חברת אינטל הוקמה בסנטה קלרה, קליפורניה, בשנת 1968 על ידי גורדון מור ורוברט נויס.
ב-1971 הציגה אינטל את המעבד הזעיר הראשון, וכך יצרה את מהפכת המחשוב ששינתה את העולם. אינטל, המובילה העולמית בחדשנות בתחום הסיליקון, מפתחת טכנולוגיות, יוזמות ומוצרים, המקדמים את האופן בו אנשים חיים ועובדים. אינטל מעסיקה כיום 82,000 עובדים בעולם כולו ומספקת לתעשיית המחשבים מוצרי תקשורת ותוכנה, לוחות-אם, וכמובן, מיקרו מעבדים. אינטל פועלת בישראל משנת 1974. החברה עוסקת בעיקר בפיתוח וייצור מוצרי רשת ותקשורת ומיקרו מעבדים. לחברה 4 מרכזי פיתוח (חיפה, יקום, ירושלים, פתח תקווה) ו- 2 מפעלי ייצור (קרית גת וירושלים), והיא מעסיקה 6470 עובדים ישירים ועוד כמה אלפי עובדים חיצוניים.
מידע נוסף ניתן למצוא באתרי החברה:
אינטל העולמית - www.intel.com אינטל ישראל - www.intel.com/il
 

[4950]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization