שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

בינת תקשורת מחשבים תציג ב"בינת אקספו 2009" פתרון מקיף לתחום ה-Homeland Security

פיילוט של בינת לפתרון אבטחת בסיסים הושלם בהצלחה בסקטור הביטחוני

 

פורסם: ב-28 בינואר, 2009


בינת תקשורת מחשבים השלימה בהצלחה פיילוט של פתרון לאבטחת בסיסים בתחום Homeland Security בסקטור הביטחוני.

הפיתרון, שעשוי להוות חלק ממערך האבטחה בישראל, יוצג ב"בינת אקספו 2009" (ביתן 1 במרכז הירידים, תל אביב, 23 לפברואר 2009).

הפתרון כולל מערכות וטכנולוגיות יחודיות, שהשילוב ביניהן לבין מגוון יצרנים הופך את הבסיס המאובטח למצולם ומכוסה על ידי רשת חכמה שיכולה לזהות אירועים חריגים על בסיס תמונות וידאו, ולהתריע עליהם למערכות תקשורת אלחוטיות וטלפוניות על גבי רשת IP.

גם ג'יפים יכולים להפוך לתחנות שידור ולהעביר תמונות ממצלמות IP לרשתות סלולריות.

רני קהת, ראש חטיבת צבא וביטחון בבינת, אומר: "הפתרון שנוצר בבינת עשוי לשנות את תפיסת האבטחה בגופי הצבא והביטחון של ישראל. מערכות האבטחה יהיו הרבה יותר מתוחכמות, ויוכלו לתת מענה לדרישות. אני מאמין שיישום הפתרון בישראל הוא רק ההתחלה – בהמשך יוכלו להשתמש בו גם ברחבי העולם".

הפתרון כולל בקרת גישה מקיפה, ומשולבות בו מערכות כריזה ורמזורים שמתריעות בהקשר לאירוע ספציפי, פתיחת וסגירת דלתות, וקישור למערכות תקשורת רבות.

מערכות ה-Video Surveillance (אבטחה היקפית המשלבת וידאו ומצלמות אבטחה) של בינת כוללות מערכות הקלטה, דוחסי וידאו, Video Analytics, מערכות שליטה ובקרה, תקשורת אופטית, מערכת רדיו על IP, Digital Signage (מערכת למתן התרעות ויזואליות), ועוד.

טכנולוגיית ה-Video Analytics מאפשרת לזהות אירועים לפי תמונת וידאו. לדוגמא, אדם שעומד יותר מחמש שניות ליד דלת, זיהוי פנים מסוימים, ספירת אנשים בנקודה כלשהי.

אחראי הביטחון מגדיר מה נחשב לאירוע חריג, וכאשר המערכת מזהה אירוע כזה, מתקבלת התרעה למערכת שליטה ובקרה, שמשדרת את התמונה למנהל האבטחה.

במקביל, באופן אוטומטי, המערכת מוציאה התרעות לאנשים הרלוונטיים באמצעות SMS, טלפונים סלולריים, הודעות קוליות, טלפוניה קווית, ומכשירי קשר שתשדורותיהם מועברות על IP.

המערכת מבוזרת במספר אתרים, שלכל אחד מהם מנהל אבטחה מקומי. מערכת הקשר מבודדת את מתן ההתרעות לסביבת ההתרחשות. לדוגמא, אם האירוע המוגדר כחשוד התרחש במרכז, יתקבלו התרעות ויזואליות רק ברמה המקומית מבלי להתריע בפני מנהלי האבטחה במקומות אחרים. כאשר מנהל האבטחה מקבל את שידור התמונה בד בבד עם הודעת ה-SMS וההודעות הקוליות, המשך הטיפול באירוע נתון לשיקולו.

ניהול והפצת ההודעות למנהלי האבטחה מתבצע באמצעות מערכת IPICS, שמאפשרת העברת תשדורות רדיו של מכשירי אלחוט דרך רשתות IP, וכך מתקבלות הודעות קוליות במערכת הקשר. מערכת השליטה והבקרה יכולה לשדר את התמונה באמצעות המרת וידאו לתקן IP לפי תקן H264.

מיקום המצלמות ודוחסי הוידאו ניתן לשינוי בהתאם לצרכים הביטחוניים, ואפשרי בהתקנים נייחים או ניידים. כשמדובר בהתקן נייח – התמונה מתקבלת בעזרת סיב אופטי. במקרה של התקן נייד תתבסס התקשורת שבאמצעותה מועברים נתונים על רשתות סלולריות, על תשתיות סלולריות כמו HSPA - High Speed Package Access, תשתית המספקת קצבים גבוהים ומאפשרת להעביר תמונות מקצה לקצה. קיימת אופציה נוספת – להקים רשת אלחוטית עצמאית לצורך העברת התמונות. למקרה זה ניתן להשתמש בטכנולוגיית Wimax או Wireless Mash / Wireless LAN.

הפיכת ג'יפ לתחנת Wimax

במידה וההתקן נמצא ברכב (כמו ג'יפ), מבצעים הקשחת הציוד כדי שיוכל לעמוד בטמפרטורות, טלטלות ותנאי השטח. במידה ומעוניינים להשתמש ביכולות הללו בפעילות מבצעית מבלי להתקין תחנה קבועה של Wimax, אפשר להפוך את הג'יפ לתחנת קליטה על ידי הרמת האנטנה.

הג'יפ הופך לתחנת בסיס ומכסה שטח מסוים, שכולל רכבים אחרים שנמצאים בסביבתו, נהנים מהקליטה והופכים לתחנות שידור ניידות.

חיילים שנמצאים בסמוך לג'יפ שהפך לתחנת בסיס כזאת יכולים לשמש כהתקנים ניידים בעצמם, אם הם לובשים ווסט על מצלמה שמשדרת לרשתות אלחוט על IP.

רמזורים, מערכות כריזה ופתיחה / סגירה אוטומטית של שערים לשעת חירום

כן משולבות בפתרון האבטחה המקיף של בינת גם מערכות כריזה אוטומטיות, שמעבירות מסרים על פי האירוע והאזור, בנוסח "נא לפנות את המבנה" או "נא להישאר במבנה" בהתאם לצורך. בפתרון כלולות גם מערכות רימזור שפועלות לפי הלוגיקה של האירוע. כל מתקני האבטחה כמו שערים, מחסומים ורמזורים מתוכנתים לפעול בלוגיקה שונה בהתאם לתרחישים אפשריים. (בהתאם לאופי האירוע, מנוהל תזרים התרחשות שמכתיב פתיחה וסגירה של שערים והפעלת רמזורים בסדר מסוים).

עם קבלת ההתרעה בזמן אמת דרך מכשירי כף יד, יכולה המערכת שמחוברת לחיישנים צבאיים קיימים, לפעול מבלי לאלץ את החיילים לזכור נהלים לשעת חירום.

מגוון הטכנולוגיות והיצרנים שמעורבים בפרויקט האבטחה של בינת, שבאים מתחומים שונים, הצריך כתיבת אפליקציה מיוחדת שכוללת את כל המרכיבים: טכנולוגיית העברת וידאו באלחוט דרך רשתות IP, ציוד תקשורת, ציוד RFID, התממשקות לרשתות בקרת מבנים, טכנולוגיית Video Surveillance וכן מערכות שליטה ובקרה.

[5272]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגיות

אבטחה, בטחון, התראה, התרעה, בסיסים, homeland security, מצלמות IP, אבטחה היקפית, מערכות כריזה, מצלמות אבטחה, מערכות הקלטה, וידאו, שערים, בקרת כניסה,

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization