שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

נגישות להשכלה גבוהה לקהל הרחב דרך האינטרנט

אתר פא"ר של האוניברסיטה הפתוחה עבר שדרוג משמעותי של המעטפת האלקטרונית, במסגרתו ניתן לסמן, למרקר, להוסיף הערות אישיות וקבוצתיות וליצור "עותק אישי" של הספר האלקטרוני

 

פורסם: ב-20 בנובמבר, 2008


כחצי שנה מעלייתו לאוויר של מיזם פא"ר (פתיחת אוצרות רוח) של האוניברסיטה הפתוחה, הועלו 42 ספרים לשימוש חופשי וללא תשלום לרשת האינטרנט ועד היום ביקרו בו 21,117 מבקרים שונים מהארץ ומהעולם.

כחצי שנה מאז עלייתו לאוויר של מיזם פא"ר (פתיחת אוצרות רוח) של האוניברסיטה הפתוחה, הועלו 42 ספרי לימוד ב- 20 קורסים לשימוש חופשי וללא תשלום לרשת האינטרנט. לקראת פתיחת שנת הלימודים הועלו לאתר מצגות, שיעורים, סיכומי שיעור, ושאלות אמריקאיות ב- 102 קורסים. כמו כן, האתר עבר שדרוג משמעותי של המעטפת האלקטרונית, במסגרתו ניתן לסמן, למרקר, להוסיף הערות אישיות וקבוצתיות וליצור "עותק אישי" של הספר האלקטרוני, כך שבפעם הבאה שהמשתמש יכנס לאתר, הוא יקבל את העותק שלו עם הדגשים שהוא עשה במהלך הקריאה. כתובת האתר: http://ocw.openu.ac.il

בשבועות האחרונים הועלו לאתר 30 ספרים חדשים ב- 10 קורסים בתחומים שונים, ביניהם: כלכלה מוניטרית בינלאומית, תורת המחירים א', תורת המחירים ב', תורת המחירים ג', תורת הקבוצות, אוטומטים ושפות פורמליות, ליברליזם קשרים הקשרים וביקורת, זהויות יהודיות בעידן רב מודרני.

מניתוח המשתמשים והמבקרים באתר עולה כי עד כה ישנם 21,117 מבקרים שונים מהארץ ומהעולם. בישראל קיימים כ- 5,000 נרשמים, רובם מאזור המרכז (37 אחוז), 20 אחוז מאזור הצפון ו- 15 אחוז מאזור ירושלים ו- 15 אחוז מאזור השרון. כ- 29 אחוז מהנרשמים הם בגילאי 25-34, 17 אחוז בגילאי 35-44, 17 אחוז בגילאי 45-54 ו- 24 אחוז מהנרשמים בגילאי 55 ומעלה. סה"כ נכנסים לאתר ביום אחד כ- 300 מבקרים.

המיזם של האוניברסיטה הפתוחה משתלב במגמה כלל-עולמית של מוסדות אקדמיים המבקשים להעמיד נכסי ידע לרשות הציבור הרחב באמצעות רשת האינטרנט. ייחודו של המיזם הוא בכך שלראשונה מוסד אקדמי העלה ספרים שלמים לרשת האינטרנט ומאפשר לקהל הרחב להשתמש בהם ללא תשלום.

נשיאת האוניברסיטה הפתוחה, פרופ' חגית מסר-ירון אומרת כי מיזם פא"ר הוא עליית מדרגה בהגשמת חזונה של האוניברסיטה להרחיב את הנגישות להשכלה גבוהה. "אנו מקווים כי הפרויקט יהווה דגם לפעילויות נוספות ומגוונות בתחום זה", מוסיפה מסר-ירון.

הספרים המקוונים מוצעים לציבור בפורמט אלקטרוני מלא, עם מעטפת פדגוגית וטכנולוגית עשירה. לספרים מתווספים גם אמצעי למידה דיגיטליים, כמו גרסה קולית מלאה של הספר (בפורמט (MP3, הרצאות וידאו מוקלטות, תרגילים אינטראקטיביים, ועוד.

[6848]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization