שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

עובדים גורמים לאובדן גדול יותר של נתונים מאשר פרצות בתוכנה

פורסם: ב-5 בנובמבר, 2014


על פי סקר בינלאומי בקרב מומחי IT, 27% מכלל העסקים איבדו מידע עסקי רגיש בגלל איומי IT פנימיים במהלך 12 החודשים האחרונים. הנתונים מראים כי בפעם הראשונה מאז שמעבדת קספרסקי החלה לעקוב אחר אירועים מסוג זה ב- 2011, שיתוף בלתי מכוון של נתונים מצד עובדים גרם לאובדן גדול יותר של נתונים מאשר פרצות בתוכנה. למרבה הדאגה, שני אפיקי אובדן הנתונים הם הנפוצים ביותר בקרב עסקים בתחום האנרגיה והתשתיות ובמגזר הטלקום.

שינויים באופק איום האבטחה הפנימי

בשנים 2011- 2014, הסקרים שביצעה מעבדת קספרסקי לגבי איומים על עסקים רשמו ירידה של 9% בפרצות התוכנה המדווחות בהם נתקלו עסקים בינוניים, גדולים ואנטרפרייז (עסקים קטנים לא שולבו בסטטיסטיקה). קבוצה זו גם דיווחה על ירידה של 5% באובדן נתונים כתוצאה מפרצות בתוכנה. מצד שני, מספר הדיווחים לגבי דליפות מידע שנבעו מטעות של עובדים נותר יציב במהלך תקופה זו, והיקף אובדן הנתונים המשויך לדליפה בגלל טעות עובד צמח ב- 2% - דליפה בלתי מכוונת זו הפכה לאיום המוביל האחראי על אובדן נתונים.

הדיווח הנפוץ ביותר אודות איומים פנימיים הוא עדיין פרצות בתוכנה, אשר דווח בממוצע על ידי 36% מכלל העסקים (כולל עסקים קטנים). דליפה בלתי מכוונת של נתונים על ידי עובדים, אשר דווחה מצד 29% מכלל העסקים, היא האיום הפנימי השני השכיח ביותר והמקור הגדול ביותר לאובדן נתונים. על פי נתוני הסקר, 20% מכלל העסקים דיווחו על אובדן נתונים כתוצאה מפירצה בתוכנה, בעוד 22% דיווחו על אובדן נתונים כתוצאה מדליפה מצד צוות החברה. נתונים אלה מצביעים על כך שלאט לאט עסקים מנצחים במאבק מול פרצות התוכנה, אבל אובדן הנתונים בתחומים אחרים רק גדל. דוגמאות נוספות לאיומים הפנימיים המובילים לאובדן נתונים כוללות אובדן של מכשיר נייד, הדלפת נתונים מכוונת או בלתי מכוונת מצד עובד, וכשלי אבטחה אצל ספק חיצוני.

איומי פנים ודליפת נתונים בתשתיות חיוניות

אחת המגמות המטרידות שנחשפו במחקר של מעבדת קספרסקי אודות איומי פנים, היא התדירות בה אלה מתרחשים בעסקים בענף התשתיות. הסקר מצא כי 40% מהעסקים במגזר התשתיות והאנרגיה נתקלו בפרצות תוכנה במהלך השנה האחרונה, האחוז המדווח הגבוה ביותר מבין כלל המגזרים. מגזר הטלקום דיווח גם הוא על שיעור גבוה של פרצות תוכנה של 35%. בנוסף, מגזר הטלקום דיווח על אחוז גבוה במיוחד של דליפות נתונים בלתי מכוונות ושיתוף מידע על ידי צוות של 42%. מגזר התשתיות והאנרגיה דיווח על השיעור השני בגובהו של 33%.

מעבדת קספרסקי מציעה כיום מספר טכנולוגיות אבטחה לשליטה באפליקציות, סגירת פרצות תוכנה ושליטה על מכשירים ניידים, ומספקת תובנות יקרות ערך לגבי איומי סייבר המכוונים למערכות בקרה תעשיתיות. כדי להגן על הצרכים הייחודיים של יצרנים, וסביבות תעשיתיות ותשתית חיונית, מעבדת קספרסקי מציעה גרסה מותאמת של תוכנת ההגנה על נקודות הקצה של החברה, אשר נועדה לסביבות הפעלה אצל יצרנים. מעבדת קספרסקי גם יצרה סימולטור הגנה על תעשיות כדי לסייע לארגונים להתאמן נגד התקפות סייבר אשר עלולות להשפיע על תשתית המתקנים שלהם.
כדי קרוא מחקרים נוספים אודות פרצות בתוכנות ואיומים פנימיים אחרים, בקרו בבלוג של מעבדת קספרסקי

אודות קספרסקי

Kaspersky Lab היא ספקית פתרונות האבטחה הפרטית הגדולה ביותר בעולם. החברה מדורגת בין ארבע המובילות בעולם בתחום פתרונות האבטחה למשתמשי קצה*. מעבדת קספרסקי נוסדה לפני 17 שנה ומאז ממשיכה לחדש בתחום אבטחת ה-IT ולספק פתרונות הגנה אפקטיביים למשתמש הפרטי, לעסקים קטנים ובינוניים ולתאגידים. החברה פועלת כיום בכמעט 200 מדינות ברחבי העולם ומספקת אבטחה ליותר מ-300 מיליון משתמשים מסביב לעולם.
*החברה דורגה כרביעית בבדיקת ספקי פתרונות אבטחת קצה שביצעה IDC ב-2012. הדירוג פורסם בתחזית פתרונות קצה העולמית 2013-2017 של IDC ובדו"ח נתח שוק מ-2012. הדו"ח דרג ספקי תוכנה לפי רווחי מכירת פתרונות קצה במהלך 2012.

[27235]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization