שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

הפסקת התמיכה ב- Windows XP היא בגדר 'פרצה קוראת לגנב' עבור פושעי הסייבר"

פורסם: ב-1 באפריל, 2014


בתחילת חודש אפריל הקרוב תופסק התמיכה במערכת ההפעלה Windows XP בשעה ש- 40% מכלל הארגונים בעולם עדיין משתמשים בה וחושפים עצמם לסכנה של אובדן מידע קריטי לארגון. חברת McAfee קוראת לארגונים לנקוט בצעדי החירום הנחוצים ותציע את פתרונות McAfee Host IPS ו- Application Control, לניהול המעבר באופן בטוח.

כפי שהכריזה מוקדם יותר החודש חברת מיקרוסופט (Microsoft), בתחילת חודש אפריל (8.4) תופסק התמיכה במערכת ההפעלה הפופולארית Windows XP. המשמעות המידית היא כי ארגונים רבים יחשפו ברגע זה לפרצות אבטחה. נקודות התורפה שאולי יימצאו במערכות מבוססות Windows XP לא יתוקנו עוד על ידי עדכוני אבטחה ומיקרוסופט מצדה תפסיק כל תמיכה טכנית. חברה McAfee, מובילה עולמית באבטחת מידע מעריכה כי מעל ל- 500 מיליון התקני מחשוב שונים, אשר מריצים את מערכת ההפעלה Windows XP, יושפעו משינוי זה, ב- 40% מכלל הארגונים בעולם אשר עדיין משתמשים במערכת. זאת, בעיקר לאור העובדה כי מעבר למערכות הפעלה חלופיות, כמו Windows 7 או Windows 8 הוא תהליך אשר כרוך בעלויות כספיות נרחבות ובניצול משאבים קריטיים של זמן וכוח אדם. עם נתח שוק עולמי כולל של 29.53%1 למערכת ההפעלה Windows XP, מצאו ארגונים רבים קושי ואתגר עצום בניהול שינוי פלטפורמה בסדר גודל שכזה.

משה אסרף, מנהל פעילות McAfee ישראל אומר כי "הפסקת התמיכה ב- Windows XP היא בגדר 'פרצה קוראת לגנב' עבור פושעי הסייבר" וקורא למנהלי ארגונים ועסקים, בכל הגדלים, לנקוט בצעדים הנחוצים ולהתייחס להשלכות האבטחה. עוד הוסיף "חשוב שארגונים יהיו מודעים להשלכות האבטחה וערוכים להתמודד עם האתגרים הנלווים. ארגונים רבים בנו את מערכות המחשוב שלהם על יישומים קריטיים שאינם נתמכים על ידי Windows 7 או 8. המחסור בתאימות יישומים מציב ארגונים רבים במצב קשה; הם מתקדמים עם תכניות המעבר מחד, ושואפים לשמר פעילות תקינה של מערכות מבוססות Windows XP מאידך. חשוב לוודא כי בתפר הזה אמצעי האבטחה גדלים ומתרחבים על מנת להבטיח שפושעי סייבר לא ינצלו את החולשות ונקודות התורפה של מערכת Windows XP".

על פי ממצאי חברת McAfee, כבר כעת פגיעה מערכת Windows XP פי 21 מאשר Windows 8 וסיכוני האבטחה הנלווים לשימוש בה רק הולכים וגדלים לקראת ה- 8 באפריל. החברה מציעה לארגונים מספר צעדים על מנת לצמצם את הסיכונים:

  1. לאף אחד, פרט לצוות המחשוב, לא צריכות להיות הרשאות 'מנהל': הסרת הרשאות 'מנהל' מחשבונות של משתמשים סטנדרטיים במטרה לצמצם את הסיכונים ואת השימוש ביישומים לא רצויים, דוגמת תוכנות זדוניות המורדות במערכות ישנות.
  2. מערכות שאינן מקבלות תמיכה, כמו Windows XP, חשופות יותר למתקפות Zero Day: על ארגונים להשתמש במערכות למניעת חדירות, דוגמת McAfee Host IPS.
  3. תחנות קצה בטוחות: פריסת טכניקות Whitelisting דינמיות, אשר מאפשרות הרצה של יישומים 'בריאים' בלבד, מפחיתה את הצורך להיות במרדף תמידי אחר עדכוני תוכנה. במידה ויישום מסוים אינו נמצא ב – Whitelist, הוא נחסם ומדווח באופן שמשאיר את תחנת הקצה בטוחה.
  4. נראות בזמן-אמת: תסייע זיהוי ותיקון של איומים במהירות. פתרונות אבטחה, כמו McAfee Real-Time אוספת סטטוס אבטחה של נקודות קצה באופן מידי ומסייעת לארגונים  לזהות ולתקן התקפות שמנסות לנצל את נקודות התורפה של מערכת ההפעלה Windows XP.

 

אודות חברת McAfee

חברת McAfee היא חברת בת בבעלות מלאה של Intel Corporation (NASDAQ:INTC), המסייעת לעסקים, גופים ציבוריים ומשתמשים ביתיים ליהנות בצורה מאובטחת מיתרונות רשת האינטרנט. החברה מספקת פתרונות אבטחה פרו-אקטיביים מוכחים וכן, שירותים למערכות, רשתות ומכשירים ניידים, בכל רחבי העולם. חברת McAfee מחויבת כל העת לשמירה על רמת האבטחה של לקוחותיה ומשיגה זאת באמצעות הרשת הייחודית Global Threat Intelligence אסטרטגיית Security Connected המביאה גישה חדשנית לאבטחה משופרת באמצעות חומרה.

[4345]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization