שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

דו"ח איומי האינטרנט של חברת ESET לחודש מאי

פורסם: ב-6 ביוני, 2013


מלחמות הסייבר בין האקרים פרו פלסטינים לישראלים ממשיכות, מתקפת סייבר סינית שחשפה את תכניות מטוס הקרב המתקדם בעולם וסוס טרויאני ותיק ששב להכות במשתמשי הפייסבוק כדי להגיע לחשבון הבנק שלהם. מה תקף אותנו בחודש מאי?

אם חשבתם שמלחמות הסייבר בין ההאקרים הפרו פלסטינים לבין ההאקרים הישראלים שכחו לאחר מבצע OpIsrael הכושל בחודש אפריל, אז חשבו שוב. בחודש מאי פרסמו האקרים ישראלים סרטון בו הם חושפים לכאורה את אותם האקרים שתקפו את ישראל, את כתובת ה IP שלהם ואת תמונתם. כצפוי מרבית מההאקרים שהוצגו בסרטון הם אזרחי המדינות השכנות לישראל כמו ירדן ולבנון אך גם האקרים מארצות מרוחקות יותר כמו מלזיה וניו דלהי נחשפו.

מספר ימים מאוחר יותר פורסם סרטון אזהרה נוסף של האקרים פרו פלסטינים שמאיים שהשלב הבא של מבצע OpIsrael יצא לפועל ב 25 למאי, והם אף הגדילו לעשות ופרסמו את תאריך המתקפה הבאה – ה 25 ליוני. גם ההאקרים הישראלים וגם ההאקרים הפרו פלסטינים הזדהו בתור נציגים של ארגון ההאקטיביסטים אנונימוס.

מתקפת סייבר – תכניות ה F-35 נחשפו

לפי דו"ח שהוגש לפנטגון בחודש מאי, מתקפת סייבר שמקורה בסין הצליחה לחדור למערכות המחשוב של חברות ביטחוניות שמייצרות מטוסים וכלי נשק מתקדמים עבור הממשל האמריקאי. בין שלל המידע היקר שנחשף היו תכניות של ספינות טילים, מערכת הפטריוט להגנה מפני טילים ואף תכניות מטוס הקרב המתקדם בעולם – ה F-35 – שצפוי להיקלט גם בחיל האוויר הישראלי בשנים הקרובות.

זאוס – הסוס הטרויאני שינסה לרוקן את חשבון הבנק שלכם

בחודש מאי נרשמה עלייה חדה בזיהוי הסוס הטרויאני המכונה זאוס. מדובר באיום ותיק משנת 2007 שחווה התעוררות בתקופה האחרונה, והוא מופץ דרך קישורים זדוניים בפייסבוק. מטרת האיום הוא להשיג את פרטי הגישה לחשבון הבנק שלכם ולאחר שהוא עשה זאת התוקפים ינסו לבצע העברות כספים לחשבונות שבשליטתם. האיום מכונה Zbot על ידי ESET והוא נמצא בין האיומים המובילים בישראל.

האיומים הנפוצים בישראל בחודש מאי

אל המקום הראשון במפת האיומים של ישראל חוזר החודש איום המכונה Autorun. איום זה מנצל את אופציית ההפעלה האוטומטית של רכיבי מדיה ניידת במערכת ההפעלה של מיקרוסופט. כדי להימנע מ Autorun מומלץ לבטל את אופציית ההפעלה האוטומטית ולסרוק רכיבי מדיה ניידת לפני שאתם פותחים אותם על המחשב שלכם. במקום השני נמצא ה Zbot, שהוזכר קודם לכן, ומטרתו כאמור היא גניבת פרטי גישה לבנקים. כדי להימנע מהאיום הקפידו שלא ללחוץ על קישורים חשודים בהודעות אימייל וברשתות החברתיות, בעיקר בפייסבוק. על המקום השלישי שמר החודש וירוס המכונה Sality המופץ גם הוא באמצעות מדיה ניידת.

כדי להימנע מאיומים אלה ממליצים ב ESET לוודא שמערכת ההפעלה והתוכנות המותקנות על המחשב מעודכנות, להימנע מהתקנת אפליקציות או תוכנות אחרות שאינכם יודעים בוודאות מה מקורן ולוודא שעל המחשב מותקנת תוכנת אנטי וירוס מעודכנת.

אודות ESET

חברת ESET הינה ספקית בינלאומית של תוכנת האנטי וירוס NOD32 וחבילת האבטחה ESET Smart Security לארגונים בגדלים שונים וצרכנים פרטיים. החברה מיוצגת ברחבי העולם כולו ביותר מ-180 מדינות וסניפיה המרכזיים ממוקמים היום באנגליה, ארגנטינה, סלובקיה וכמובן ארצות הברית. בישראל, מיוצגת ESET באופן בלעדי על ידי חברת קומסקיור, המפעילה בארץ מרכז פתרונות ותמיכה טכניים בשפה העברית.

[33428]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization