שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

פייסבוק Home - טלפון חברתי או פרצת אבטחה?

מאת: רונן מואס, מנכ"ל ESET ישראל

 

פורסם: ב-21 באפריל, 2013


בסוף השבוע האחרון שחררה פייסבוק באופן רשמי את אפליקציית-על שהופכת כל מכשיר אנדרואיד לפרופיל פייסבוק נייד – הפייסבוק Home. האם באמצעות האפליקציה החדשה פייסבוק תוכל לדעת על איזו פרסומות הקלקתם, לעקוב אחריכם לכל מקום ולהעביר את המידע הזה למפרסמים?

הפייסבוק Home הוא הדבר הקרוב ביותר ל"טלפון פייסבוק" והוא משלב בין מכשיר האנדרואיד שלכם לפרופיל הפייסבוק שלכם, כך שלמעשה אתם כל הזמן מחוברים לפייסבוק. אך מיד עם ההשקה של הפייסבוק Home נשמעו קולות התוהים לגבי האבטחה של האפליקציה החדשה והאם תהיה פגיעה חמורה בפרטיות המשתמשים.

האם זה בטוח להתקין את האפליקציה?

אין על כך תשובה שהיא חד משמעית, זה תלוי הרבה בפעולות שהמשתמש עושה עם המכשיר שלו. כאמור, את פייסבוק Home ניתן להתקין בשלב זה רק על סמארטפונים בעלי מערכת ההפעלה של אנדרואיד, שבעצמה חוותה עליה דרמטית בכמות הווירוסים והתוכנות הזדוניות נגד המשתמשים שלה (1700% בין 2012 ל 2013 לפי המחקר של ESET) כך שפלטפורמת האנדרואיד לבדה היא מטרה עבור פושעי הרשת וסביר להניח שהם יעשו שימוש בפייסבוק Home כדי להגיע ולפרוץ ליותר מכשירים, אבל זה תלוי במידה רבה ברמת הפופולריות של ה- Home עצמה.

אסור לשכוח שגם לפייסבוק עצמה יש לא מעט תקריות אבטחה והשילוב בין האנדרואיד לפייסבוק בעצמו עלול להיות מסוכן, אבל לא יותר מאשר האפליקציה ה"הרגילה". ההבדל העיקרי הוא שהזמן הממוצע שהגולש מעביר בתוך פייסבוק עולה וכתוצאה מכך האפשרות שהוא ייחשף ללינקים זדוניים ויקליק עליהם גדלה.

בנוסף לכך, משתמשים רבים עדיין לא רואים בסמארטפון שלהם מחשב לכל דבר ויצרני המכשירים לא עושים עבודה טובה במיוחד בכל הנוגע לעדכוני אבטחה ותקבלו פלטפורמה מושלמת, לא רק לתוכנות זדוניות ווירוסים אלא גם להונאות של גניבת זהות ולמעשה לכל סוג של פשע מקוון.

טלפון חברתי או פלטפורמה למפרסמים?

המטרה של פייסבוק עם ה- Home היא לגרום לכם לבלות יותר זמן בתוך הפייסבוק שלכם ושתעשו את זה מכל מקום. בצורה הזו פייסבוק יכולה לקבל ולהצליב הרבה מאוד מידע, למשל, היא תוכל לדעת בדיוק על מה הקלקתם בזמן שהייתם בפייסבוק יחד עם המיקום הגאוגרפי שלכם באותו רגע.

איך הם יכולים להשתמש במידע הזה? אם למשל פייסבוק מזהה שכל בוקר באותה שעה אתם פוקדים את בית הקפה השכונתי שלכם, היא תוכל למכור את המידע הזה לרשת גדולה של בתי קפה, שאז תתחיל לשלוח לכם פרסומות שיופיעו על הצג שלכם בזמן או במקום המתאימים לפי ההרגלים שלכם כדי לנסות ולגרום לכם לעבור לבית קפה שלהם. והנה דוגמה שהולכת רחוק יותר: חברת הביטוח שלכם עלולה לקבוע שאתם נוטים לאלכוהוליזם על פי התדירות שבה אתם יוצאים לברים ובעקבות כך להעלות לכם את מחיר הפוליסה של ביטוח החיים או הרכב שלכם, או לנסות למכור לכם שירותים נוספים ובלתי נחוצים. בעוד שהפעילויות האלו נמצאות בתחום האפור מבחינת החוקיות שלהן, הן ללא ספק נותנות לחברות גדולות יתרון שיווקי עצום על פני המתחרות הקטנות יותר.

למרות שפייסבוק מיהרה להצהיר, בניסיון להרגיע את המשתמשים לגבי נושא הפרטיות, שאין לה כוונה לעקוב אחר המשתמשים ב Home, אין זה אומר שהיא לא תעשה זאת בעתיד. ההיסטוריה מלמדת שהצהרות על פרטיות של פייסבוק נוטות להשתנות ושיותר ויותר פרסומות מופיעות לנו מדי יום בפרופיל.

להתקין או לא להתקין - זו השאלה

בסיכומו של דבר אפליקציית העל של פייסבוק היא כמו כל אפליקציה אחרת, עליכם לבחון את הרשאות הגישה שהאפליקציה מבקשת ולהחליט אם להתקין אותה או לא. אם אתם מקפידים על הנחיות אבטחה בסיסיות, לא לוחצים על לינקים וסטטוסים מוזרים ודואגים שעל הטלפון שלכם מותקנת תוכנת אבטחה טובה אתם יכולים להישאר יחסית מוגנים. מצד שני אם אתם לא דואגים לאבטחה מינימלית כזו המידע והפרטיות שלכם בלאו הכי בסכנה, עם או בלי פייסבוק Home.

אודות ESET

חברת ESET הינה ספקית בינלאומית של תוכנת האנטי וירוס NOD32 וחבילת האבטחה ESET Smart Security לארגונים בגדלים שונים וצרכנים פרטיים. החברה מיוצגת ברחבי העולם כולו ביותר מ-180 מדינות וסניפיה המרכזיים ממוקמים היום באנגליה, ארגנטינה, סלובקיה וכמובן ארצות הברית. בישראל, מיוצגת ESET באופן בלעדי על ידי חברת קומסקיור, המפעילה בארץ מרכז פתרונות ותמיכה טכניים בשפה העברית.

[4226]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization