שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

מעבדת קספרסקי חושפת קמפיין ריגול מקוון שפגע בחברות משחקים מקוונים ברחבי העולם

על פי קספרסקי, ארגון הפשע "ווינטי" מסכן מערכות מחשוב של חברות משחקים וגונב נכסים בלתי מוחשיים ותעודות דיגיטליות לצורך שימוש זדוני

 

פורסם: ב-11 באפריל, 2013


צוות המומחים של מעבדת קספרסקי פרסם היום מסמך מחקר מפורט המנתח קמפיין ריגול מתמשך שנוהל על ידי ארגון פשע מקוון המוכר בשם "ווינטי" (Winnti), אשר החל בשנת 2009 ונמשך אף כיום. מטרת הקבוצה היא לגנוב תעודות דיגיטליות החתומות על ידי ספקי תוכנה מוכרים ובנוסף לגנוב נכסים בלתי מוחשיים, הכוללים את קוד המקור של פרויקטים בתחום המשחקים המקוונים.

האירוע הראשון שמשך את תשומת הלב לפעילות הזדונית של קבוצת ווינטי התרחש בסתיו 2011, כאשר סוס טרויאני התגלה במספר גדול של מחשבי משתמשי קצה ברחבי העולם. הקשר הברור בין כל המחשבים שנפגעו היה כי היו בשימוש לצורך משחק מקוון פופולארי. זמן קצר לאחר האירוע, החלו לצוץ פרטים שהראו כי תוכנת הקוד הזדוני אשר פגעה במחשבי המשתמשים הייתה חלק מעדכון שוטף שהגיע מהשרת הרשמי של חברת המשחקים. משתמשים שנפגעו וחברים בקהילת המשחקים חשדו כי חברת המשחקים התקינה את הקוד הזדוני כדי לעקוב אחר לקוחותיה. אך לאחר מכן התברר כי תוכנת הקוד הזדוני הותקנה על מחשבי השחקנים במקרה, והעבריינים כיוונו את הפעילות אל חברת משחקי הווידאו עצמה.

חברת המשחקים ששרתיה הפיצו את הקוד הזדוני ביקשה ממעבדת קספרסקי לנתח את הקוד הזדוני ומהניתוח התגלה סוס טרויאני בספריית DLL שיועדה לסביבת חלונות 64 ביט ועשתה שימוש בכונן זדוני בעל חתימה תקינה. באמצעות כלי ניהול מערכות מרחוק היתה לתוקפים היכולת לשלוט במחשב הקורבן ללא ידיעתו. הממצא המשמעותי היה כי הסוס הטרויאני היה הקוד הזדוני הראשון עבור גרסת 64 ביט של חלונות, אשר פעל תחת חתימה דיגיטלית תקינה.

מומחי מעבדת קספרסקי החלו לנתח את הקמפיין של קבוצת ווינטי וגילו כי יותר מ- 30 חברות בתעשיית הוידיאו נפגעו על ידי הקבוצה, ורובן היו חברות פיתוח תוכנה שהפיקו משחקי וידאו מקוונים בדרום מזרח אסיה. גם חברות משחקים מארה"ב, גרמניה, יפן, סין, רוסיה, ברזיל, פרו ובלרוס, נפגעו מפעילות קבוצת ווינטי.

בנוסף לריגול התעשייתי, מומחי מעבדת קספרסקי זיהו שלושה אפיקי הכנסה שווינטי יכלה להשתמש בהם כדי לייצר רווחים לא חוקיים:
- מניפולציה של צבירת כסף משחק, כגון "runes" או "זהב", אשר נמצא בשימוש על ידי שחקנים כדי להפוך כסף וירטואלי לכסף אמיתי
- שימוש בקוד שנגנב משרתי המשחק המקוונים כדי לחפש פרצות במשחקים ולהגביר ולהאיץ את צבירת כסף המשחק ללא חשד מצד המפעילים
- שימוש בקוד המקור שנגנב מהשרתים של משחקים פופולאריים כדי להפעיל אותו על שרתים פיראטיים.

כרגע קבוצת ווינטי עדיין פעילה והמחקר של מעבדת קספרסקי נמשך. צוות מומחים של החברה עבד בצורה רציפה עם קהילת אבטחת המידע, תעשיית המשחקים ורשויות הנפקת התעודות, כדי לזהות שרתים נוספים שנפגעו תוך סיוע באחזור תעודות דיגיטליות שנגנבו.

מוצרי מעבדת קספרסקי זיהו וניטרלו את התוכנות הזדוניות ונגזרות שלהן אשר נמצאו בשימוש על ידי קבוצת ווינטי, והוגדרו בסימול Backdoor.Win32.Winnti, Backdoor.Win64.Winnti, Rootkit.Win32.Winnti, Rootkit.Win64.Winnti.

את הדוח המלא ניתן למצוא ב- Securelist:
http://www.securelist.com/en/analysis/204792287/Winnti_More_than_just_a_game

http://www.securelist.com/en/analysis/204792286/Winnti_1_0_technical_analysis

אודות קספרסקי

Kaspersky Lab היא ספקית פתרונות האבטחה הפרטית הגדולה ביותר בעולם. החברה מדורגת בין ארבע המובילות בעולם בתחום פתרונות האבטחה למשתמשי קצה*. מעבדת קספרסקי נוסדה לפני 15 שנה ומאז ממשיכה לחדש בתחום אבטחת ה-IT ולספק פתרונות הגנה אפקטיביים למשתמש הפרטי, לעסקים קטנים ובינוניים ולתאגידים. החברה פועלת כיום בכמעט 200 מדינות ומספקת אבטחה ליותר מ-300 מיליון משתמשים מסביב לעולם.
*החברה דורגה כרביעית בבדיקת ספקי פתרונות אבטחה שביצעה IDC ב-2010. הדירוג פורסם בדו"ח ה-IT העולמי של IDC ובתחזית 2011-2015 ובדו"ח נתח שוק מ-2010. הדו"ח דרג את ספקי התוכנה לפי רווחי מכירת פתרונות קצה במהלך 2010.

אודות פאוור תקשורת

חברת פאוור תקשורת עוסקת בהפצה, יישום ושילוב של פתרונות אבטחת מידע, גיבוי ואחסון, תקשורת נתונים ואינטגרציה בסביבות מיחשוב ופלטפורמות מגוונות במטרה לספק פתרונות קצה לקצה לארגונים. פאוור תקשורת  מייצגת בישראל שורה ארוכה של חברות תוכנה מהמובילות בעולם  נסיונה הרב של פאוור תקשורת בהטמעה של מוצרי אבטחה והמשכיות עיסקית  מאפשר לה להעניק תמיכה וסיוע מקצועיים ואיכותיים מצד מומחי החברה. חברת פאוור תקשורת פועלת באמצעות רשת השותפים והמשווקים שלה בארץ להפצת הפתרונות שלה ללקוחות הסופיים.

[29634]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization