שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

איך תשמרו על מצלמת האינטרנט שלכם בטוחה?

מאת: רונן מואס, מנכ"ל ESET ישראל

 

פורסם: ב-17 במרץ, 2013


מצלמת האינטרנט שלנו משמשת אותנו לשיחות וידאו עם הקרובים לנו, לצ'אטים עם זרים ואפילו לראיונות עבודה. אבל חשבתם פעם שאולי מישהו צופה בכם דרך המצלמה מבלי ידיעתכם? האח הגדול אצלכם בבית.

לרובנו, אם לא לכולנו, יש מצלמת רשת המחוברת דרך קבע למחשב ואם אנחנו משתמשים במחשב נייד מצלמת הרשת מובנית במסגרת מעל המסך. זה כל כך נפוץ ורגיל שהיא שם, שאנחנו שוכחים את העובדה שכל פעם שאנחנו יושבים ליד המחשב יש מצלמה שמכוונת לעברנו ועלולה לתעד את כל מה שאנחנו עושים.

מצלמת הרשת מחוברת למחשב, והמחשב מחובר לאינטרנט ודרך האינטרנט המחשב שלנו מחובר, פוטנציאלית, לכל מחשב אחר בעולם בין אם אנחנו מודעים לכך או לא. שמענו בעבר על לא מעט מקרים שבהם תוכנות ריגול שהותקנו בחשאי תיעדו את כל המתרחש מול המחשב המותקף באמצעות מצלמת הרשת ושימשו את התוקף להשיג מידע רגיש ולסחוט את המשתמש.

בנוסף למצלמות הרשת, גם מצלמות האבטחה למיניהן לא חפות מבאגים. כיום הרבה יצרניות של מצלמות אבטחה מציעות מצלמות המשדרות את הנתונים ישירות למחשב באמצעות האינטרנט במקום להתעסק עם כבלים ארוכים, ובכך הן לא שונות בהרבה ממצלמות רשת "רגילות" - אם הן לא מאובטחות כראוי כל אחד יוכל לראות את מה שהמצלמה משדרת.

חברת 'Trend net' האמריקאית, המייצרת מצלמות אבטחה למדה זאת היטב על בשרה. באג שנחשף במאות ממצלמות האבטחה שלה אפשר לכל אחד עם חיבור לאינטרנט לצפות בשידורים של המצלמות. האתר "Trend Net Exposed", שדרכו היה ניתן לצפות בשידורים, טוען שעשה זאת מתוך מטרה להעלות את מודעות הגולשים לצורך באבטחת מצלמות הרשת שלהם. לזכותה של חברת 'Trend Net' נציין שהיא ששחררה עדכון גרסה למצלמות שלה שחסם את הפריצה, אך לקוחות רבים טרם התקינו אותו בין אם מתוך בורות או עצלנות.

העובדה שמצלמת הרשת שלכם מיוצרת על ידי יצרן אחר או אפילו מובנית בתוך המחשב שלכם, לא בהכרח אומרת שהיא בטוחה. אם אתם משתמשים במצלמת רשת עליכם להקדיש קצת תשומת לב לנושא האבטחה שלה.

אז איך תדעו אם מצלמת הרשת שלכם בטוחה?

קודם כל בדקו איזה סוג של מצלמת רשת יש לכם ובדקו אם קיימות בעיות ידועות הקשורות לדגם שבו אתם משתמשים על ידי חיפוש בגוגל.

אם אין לכם מצלמת רשת או אתם בדיוק לפני רכישה של מצלמה חדשה, חפשו את המצלמות עם הביקורות הטובות ביותר וכאלה וללא היסטוריה של פריצות.

גאדג'טים רבים מגיעים עם אפשרות לבצע הרשמה של הגאדג'ט באתר היצרנית. במקרה של Trend Net לא ניתן היה להגיע לרבים מהלקוחות כיוון שהם לא נרשמו באתר. אם רכשתם את המצלמה שלכם מחברה בעלת מוניטין טוב, כדאי לבצע הרשמה באתר היצרנית כדי שתוכלו לקבל עדכוני גרסה שמתפרסמים מדי פעם.

עליכם לוודא שמותקנת על המחשב שלכם תוכנת אנטי וירוס. תוכנת אנטי וירוס מהימנה ומעודכנת תמנע מתוכנות ריגול, שמסוגלות לרגל אחריכם דרך המצלמה, מלהתנחל לכם על המחשב.

וטיפ אחרון לסיום – כנראה שהפתרון הטוב ביותר הוא גם הפתרון הפשוט ביותר. לא ניתן לעקוב אחריכם דרך מצלמת האינטרנט שלכם אם היא לא מחוברת. לכן מומלץ לנתק את המצלמה כאשר היא לא בשימוש. אם לא ניתן לנתק את המצלמה, כמו במקרה של מחשבים ניידים או מצלמות אבטחה, ניתן לכסות אותה בזמנים שבהם אין בה צורך.

אודות ESET

חברת ESET הינה ספקית בינלאומית של תוכנת האנטי וירוס NOD32 וחבילת האבטחה ESET Smart Security לארגונים בגדלים שונים וצרכנים פרטיים. החברה מיוצגת ברחבי העולם כולו ביותר מ-180 מדינות וסניפיה המרכזיים ממוקמים היום באנגליה, ארגנטינה, סלובקיה וכמובן ארצות הברית. בישראל, מיוצגת ESET באופן בלעדי על ידי חברת קומסקיור, המפעילה בארץ מרכז פתרונות ותמיכה טכניים בשפה העברית.

[4113]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization