שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

חברת ESET משיקה אפליקציה חינמית לסריקת חשבון הפייסבוק

בין אם מדובר בלינקים זדוניים, "גניבת לייקים" או פוסטים ויראליים מזויפים, הונאות בפייסבוק כבר מזמן הפכו לדבר שבשגרה. ככל שהרשת החברתית גדלה ומגיעה ליותר משתמשים, כך ניתן לראות יותר ויותר הונאות שעושות את דרכן אל הפרופיל שלנו

 

פורסם: ב-10 בפברואר, 2013


חברת ESET, שמפתחת פתרונות אבטחה למחשבים אישיים, סמארטפונים וטאבלטים ומוכרת בעיקר בזכות האנטי וירוס הפופולארי שלה NOD32, מכירה היטב את התופעה, מה שהביא אותה לפתח אפליקציה לסריקת חשבון הפייסבוק שלכם ושל החברים שלכם מפני איומים פוטנציאלים.

האפליקציה ESET Social Media Scanner, מבטיחים ב ESET, תגן על משתמשי המדיה החברתית מתוכן זדוני המופץ בפייסבוק והיא סורקת את עמוד הפרופיל, את ה- News Feed ואת תיבת ההודעות גם אם המשתמש לא מחובר (off line). בנוסף, האפליקציה סורקת גם את ה Time Line של החברים של המשתמש ובכך מקטינה את הסיכון שאחד מהחברים שלו ידביק את המחשב בווירוסים כאלה ואחרים.

"ככל שתחום מסוים ברשת הוא פופולארי יותר, כך הוא חשוף ליותר הונאות" אומר רונן מואס, מנכ"ל ESET ישראל. "דוגמאות בולטות לכך הן אפליקציות זדוניות לסמארטפונים, חדשות בקנה מידה עולמי שמנוצלות במנועי החיפוש להפצת וירוסים וכמובן הרשתות החברתיות, ובראשן פייסבוק, שמגיעות למאות מיליוני משתמשים".

"רק לפני שבוע חשפנו הונאת פייסבוק נגד גולשים ישראלים שהצליחה במטרתה להשיג מספרי אשראי של מעל שש עשרה אלף משתמשים. הונאה זו הייתה נחשפת בשימוש בסורק המדיה החברתית".

על מנת להימנע מהונאות בפייסבוק, בחברת ESET ממליצים על הפעולות הבאות:

  1. לעולם אל תלחצו על קישורים חשודים בפייסבוק, אפילו אם הם מגיעים מחברים לכאורה. הימנעו בעיקר מקישורים המבטיחים לכם גישה לסרטונים או תמונות בעלי אופי בוטה.
  2. אל תפרסמו בפייסבוק מידע אישי שלא הייתם רוצים שאחרים ידעו. בין אם מדובר במספר הטלפון או הכתובת שלכם או בין אם מדובר במידע אישי יותר, מידע שאתם מעלים לרשת עלול להגיע לאנשים לא רצויים. בנוסף לכך, הגדרות הפרטיות נוטות להשתנות מעת לעת לכן אל תסמכו עליהן יותר מדי שישמרו על המידע שלכם נסתר מעניים לא רצויות.
  3. אל תאשרו חברות לאנשים זרים לחלוטין ובמיוחד כאלה שאין לכם איתם אף חבר משותף. למעשה אין לכם שום ערובה שהאדם מצדו האחר של הפרופיל הוא מי שהוא טוען שהוא ואתם לא באמת יכולים לדעת מהם כוונותיו בהצעת החברות.
  4. אל תפיצו חדשות או פוסטים בפייסבוק מבלי לוודא קודם לכן שהם נכונים או מבלי שאתם יודעים מה המקור שלהם. אתם עלולים בלי כוונה להפיץ לינקים זדוניים לחברים שלכם או גרוע מכך, להפיץ תוכן בוטה על ה wall שלכם.
  5. זכרו! כל דבר שאתם מעלים לאינטרנט עלול להישאר שם גם זמן רב אחרי שמחקתם אותו. בין אם מדובר בתמונות מביכות, דברי נאצה שנכתבו בלהט הרגע או כל פרט אחר אודותיכם, לעולם אינכם יכולים לדעת אם מישהו שמר את הנתונים אצלו ולאיזו מטרה. לכן, חישבו היטב לפני שאתם מעלים תמונות, סרטונים או פרטים אישיים לפייסבוק או לכל מקום אחר באינטרנט.

 

אודות ESET

חברת ESET הינה ספקית בינלאומית של תוכנת האנטי וירוס NOD32 וחבילת האבטחה ESET Smart Security לארגונים בגדלים שונים וצרכנים פרטיים. החברה מיוצגת ברחבי העולם כולו ביותר מ-180 מדינות וסניפיה המרכזיים ממוקמים היום באנגליה, ארגנטינה, סלובקיה וכמובן ארצות הברית. בישראל, מיוצגת ESET באופן בלעדי על ידי חברת קומסקיור, המפעילה בארץ מרכז פתרונות ותמיכה טכניים בשפה העברית.

[11919]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization