שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

יותר מ 16 אלף ישראלים נפגעו מטרויאני לגניבת פרטי אשראי בפייסבוק

וירוס מחשבים מסוג טרויאני אסף את פרטי ההתחברות של מעל שש עשרה אלף גולשים ישראלים שמשחקים במשחק הפוקר הפופולארי Texas HoldEm של זינגה במטרה להשיג את פרטי כרטיס האשראי שלהם

 

פורסם: ב-6 בפברואר, 2013


חברת ESET, מפתחת האנטי וירוס NOD32, הודיעה היום שהיא חשפה טרויאני בפייסבוק שהופץ בעיקר בישראל. הטרויאני המכונה 'Poker Agent' אסף את פרטי המשתמשים של גולשי פייסבוק המשחקים באפליקציית הפוקר של חברת המשחקים זינגה, שאחראית גם למשחקים כמו Farmville ו- Draw Something הפופולאריים.

ממעבדת הווירוסים של ESET נמסר שהם החלו לעקוב אחר הטרויאני כבר לפני כשנה, ואף נעשתה פניה רשמית מטעם חברת ESET למשטרת ישראל וליחידה הממשלתית להתמודדות עם מקרי חירום בתחום המחשוב (CERT) על מנת לנסות ולאתר את האחראי למתקפה על הגולשים הישראלים. עוד נמסר מחברת ESET שעד עתה הם נמנעו מלספק פרטים אודות הפרשה כדי למנוע פגיעה במהלך החקירה שכעת הותרה לפרסום.

מניתוח האיום התגלה שהטרויאני תוכנת לאסוף מידע אודות סטטיסטיקות במשחקי הפוקר של משתמשי הפייסבוק ואת מספר אמצעי התשלום (כלומר מספר כרטיס האשראי) אם למשתמש המותקף לא היה כרטיס אשראי שמור במערכת, המחשב שלו קיבל פקודה להעלות לינק זדוני לאתר מתחזה לפייסבוק בניסיון להשיג את פרטי התחברות נוספים של החברים של אותו משתמש.

"זו לא פעם ראשונה שאנחנו רואים איומים כאלה בפייסבוק, אבל זו בהחלט פעם ראשונה שאנחנו רואים מתקפה כל כך ממוקדת על גולשי פייסבוק ישראלים" אומר רונן מואס, מנכ"ל ESET ישראל. "העובדה שישראל היא ארץ קטנה עם מספר קטן יחסית של משתמשים דוברי עברית בדרך כלל פועלת לטובתנו. מרבית התוקפים יעדיפו להשקיע במדינות עם מספר משתמשים גדול יותר כדי להעצים את הרווחים. ככל הנראה המטרה העיקרית במתקפה הזו היא לא רק כסף אם כי פגיעה ישירה בגולשים ישראלים, ואני לא אתפלא אם יתברר שהמתקפה היא חלק מטרור הסייבר שאיתו מתמודדים הגולשים בישראל מדי יום" מוסיף מואס.

כדי להימנע מהתקפות מסוג זה ממליצים ב ESET להקפיד שעל המחשב מותקנת תוכנת אנטי וירוס מעודכנת. בנוסף ממליצים ב ESET להימנע מלחיצה על לינקים ממקור לא ידוע ובעיקר מלינקים לסרטונים סנסציוניים, אפילו אם הם לכאורה הגיעו מחבר, וכמובן להפעיל שיקול דעת לפני שאתם מאפשרים לאפליקציה כלשהי לשמור את מספר כרטיס האשראי שלכם – לא רק בפייסבוק.

אודות ESET

חברת ESET הינה ספקית בינלאומית של תוכנת האנטי וירוס NOD32 וחבילת האבטחה ESET Smart Security לארגונים בגדלים שונים וצרכנים פרטיים. החברה מיוצגת ברחבי העולם כולו ביותר מ-180 מדינות וסניפיה המרכזיים ממוקמים היום באנגליה, ארגנטינה, סלובקיה וכמובן ארצות הברית. בישראל, מיוצגת ESET באופן בלעדי על ידי חברת קומסקיור, המפעילה בארץ מרכז פתרונות ותמיכה טכניים בשפה העברית.

[5617]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization