שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

דו"ח איומי האינטרנט לחודש דצמבר - סוגרים שנה

פורסם: ב-3 בינואר, 2013


טרויאני שינפח לכם את חשבון הסלולר, וירוס שגונב את פרטי המשתמשים של שירותי הבנקאות המקוונת ואיזה עונש קיבל מפיץ תמונות העירום של סקארלט ג'והנסון?

תארו לכם שבטעות התקנתם אפליקציה על הסמארטפון שלכם שתרשום אתכם לכל מיני שירותים בתשלום ללא ידיעתכם וכך תנפח לכם את חשבון הסלולר. זו בדיוק מה שעושה ה Boxer - אפליקציה הזדונית לסמארטפונים בעלי מערכת ההפעלה של אנדרואיד שנחשפה בדצמבר על ידי מעבדת הווירוסים של חברת ESET.

המטרה העיקרית של ה Boxer היא לרשום אתכם לשירותי הודעותSMS יקרות, שינפחו לכם את חשבון הסלולר ואת הכיסים של יוצריה. דוגמאות לשירותים כאלה יהיו הודעות SMS עם בדיחה או תחזית אסטרולוגית יומית. האיום מסווג כ SMS Trojan והוא מופץ באמצעות אפליקציות אחרות, בעיקר משחקים. בניגוד לאיומים דומים בעבר, ה Boxer מתוחכם במיוחד כיוון שהוא מסוגל לזהות באיזו ארץ נמצא הקורבן ולאיזו רשת סלולארית הוא משתייך כדי להתאים לו את המתקפה בצורה אופטימלית.

איום נוסף שנתגלה על ידי מעבדת הווירוסים של ESET בדצמבר היה הצ'פארו – קוד זדוני חדש שמטרתו לגנוב את פרטי ההתחברות של הגולשים לשירותים המקוונים של הבנקים. לפי חוקרי ESET, המתקפה מנצלת פרצת אבטחה במערכת ההפעלה של שרתי אינטרנט הנקראת אפאצ'י, המשרתת יותר ממחצית אתרי האינטרנט הפעילים בעולם.

לאחר שהמשתמש מתחבר לחשבון שלו, הנוזקה תפתח חלון קופץ בו הוא מתבקש להכניס את קוד הזיהוי של כרטיס האשראי שלו - שלוש או ארבע הספרות שמופיעות בגב הכרטיס - לאחר מכן הנוזקה תישלח את הקוד הזיהוי, יחד עם כל מידע אחר אודות המשתמש שהיא הצליחה לאסוף, אל המפעילים שלה. המעניין בצ'פארו הוא היכולת שלו לסרוק את המחשב של המשתמש כדי לבדוק אם המחשב שלו בטוח או לא וכן הוא ימנע מלתקוף שוב ושוב את אותו המחשב, דבר שיקל על זיהויו.

העירום ועונשו

כריסטופר צ'ייני, שנעצר באוקטובר 2011 בחשד שפרץ לחשבונות אימייל של סלבריטאיות והפיץ את תמונות העירום שלהם באינטרנט, נידון ל 10 שנות מאסר. במהלך משפטו של צ'ייני, שידוע בעיקר עקב הפצת תמונות העירום של סקרלט ג'והנסון, התברר שחוץ מהפצת התמונות המביכות הוא גם ניסה לסחוט כמה מקורבנותיו ואף שלח את התמונות של אחת מהן לאביה.

אילו איומים כיכבו בדצמבר?

את מפת האיומים של ישראל מוביל גם החודש איום המכונה ScrInject. זהו קוד זדוני סמוי שמושתל בדפי אינטרנט רגילים ומנתב את הגולש להורדת תוכנות זדוניות למחשב שלו באופן אוטומטי וללא ידיעתו. במקום השני נמצא איום המכונה Iframe.b, קוד זדוני זה שותל את עצמו באתרים לגיטימיים בתוך מה שנקרא I Frame (אתר בתוך אתר) ובדומה ל ScrInject מנתב את הגולשים לאתרים שידביקו אותם בווירוסים ושאר מרעין בישין. אל המקום השלישי חזר השבוע האיום המכונה Autorun אשר מנצל את אופציית ההפעלה האוטומטית במערכות ההפעלה של מיקרוסופט כדי להפיץ את עצמו. בחברת ESET מדגישים שניתן להימנע מאיומים אלה בקלות יחסית באמצעות עדכון שוטף של תוכנת האנטי וירוס ומערכת ההפעלה וכן הקפדה יתרה על הקישורים והאתרים בהם עושים שימוש.

אודות ESET

חברת ESET הינה ספקית בינלאומית של תוכנת האנטי וירוס NOD32 וחבילת האבטחה ESET Smart Security לארגונים בגדלים שונים וצרכנים פרטיים. החברה מיוצגת ברחבי העולם כולו ביותר מ-180 מדינות וסניפיה המרכזיים ממוקמים היום באנגליה, ארגנטינה, סלובקיה וכמובן ארצות הברית. בישראל, מיוצגת ESET באופן בלעדי על ידי חברת קומסקיור, המפעילה בארץ מרכז פתרונות ותמיכה טכניים בשפה העברית.

[4145]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization