שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

מרבית פרצות האבטחה כוללות גניבת שמות אמיתיים של אנשים

דוח איומי האינטרנט של סימנטק לחודש נובמבר 2012: * עלייה של 4% ברמות דואר הזבל העולמיות ל-68.8%; * ירידה נוספת בכמות הוירוסים המועברים במייל - אחד מכל 255.8 מיילים הכיל וירוס או נוזקה; * 933 אתרים מסוכנים נחסמו כל יום ברחבי העולם

 

פורסם: ב-17 בדצמבר, 2012


ענקית ניהול ואבטחת המידע סימנטק (Symantec) פרסמה את דוח המודיעין שלה לחודש נובמבר 2012.

איזה מידע נגנב בפרצות אבטחה (Data Breaches):

צוות הבדיקה של סימנטק החליט בדוח הנוכחי לנסות לבדוק איזה סוג של מידע נגנב במהלך פרצות אבטחה (Data Breaches) ומה ניתן לעשות עם אותו סוג של מידע. לצורך העניין, חולקו סוגי המידע ל-10 קבוצות על פי הדיווחים הבולטים על סוגי מידע הנגנבים בפרצות אבטחה:

במבט ראשון, מה שנראה מפתיע הוא שהמידע הנגנב ביותר, בהפרש משמעותי, הוא שמו האמיתי של המשתמש (נגנב ב-55% מפרצות האבטחה). הנתון הזה הוא אף יותר פופולארי משמות משתמש וסיסמאות, אשר משמשים לזהויות באינטרנט (נגנב ב-40% מכל פרצות האבטחה). זה מראה על מגמה בה האקרים מכוונים למקומות אליהם אנשים הולכים כדי להשלים משימות, בניגוד לשנים קודמות כאשר פרצות האבטחה התקיימו יותר בלוחות מודעות ומשחקים אינטרנטיים (שם אין צורך להכניס את השם הממשי וניתן להסתפק בשם משתמש).

כך, למשל, מעל 80% מפרצות האבטחה ב-2012 התרחשו בארגונים ומוסדות בהן נוכחות האינטרנט היא משנית לעיסוק המרכזי שלהם, כמו במגזרי שירותי הבריאות והחינוך, שם השימוש באינטרנט הוא יותר לצורכי נוחות ופחות לצרכים עסקיים.

מה שבכל זאת מרתיע הוא שמספרי זהות שמספק השלטון – כמו תעודות זהות, רשיונות נהיגה וכד' – עדיין נגנבים בשליש מהפרצות (33%), וזה קורה בעיקר במקומות בהן אין צורך ממשי שאותו הארגון יחזיק במספר הזה (כמו שירותי בריאות או ראיית חשבון, למשל).

מגמה חיובית שניתן לראות בניתוח הוא שרק ב-13% מהפרצות התוקפים חיפשו לגנוב מידע עסקי, כמו פרטי חשבון בנק, פרטי כרטיסי אשראי או מידע על משכורות. יתכן וזה נובע ממגבלות גדולות יותר לגבי איך מידע עסקי נאסף, מאושר ומאוחסן.

חשוב לציין כי גניבת המידע אינה מובילה בהכרח לגניבת זהויות. יתכן והאקרים משתמשים במידע שאספו בכדי לאסוף מידע נוסף (כמו למשל – "לוודא" את זהותו של אדם בטלפון וכך להשיג גישה לנותנים נוספים). עדיין, התוקפים יכולים בעזרת המידע לפתוח חשבונות על שמות מזויפים, כמו חשבונות כרטיס אשראי.

שמוליק אנג'ל, מנכ"ל סימנטק ישראל טוען כי לא נראה כי חשיפת זהויות לסיכון בעקבות פרצות המידע הן משהו שהולך להיחלש או להעלם בקרוב. "למזלנו, למרות שזה לא תמיד נדרש על פי חוק, המגמה מראה על גידול בשירותי ניטור אשראי אצל ארגונים שנחשפו לפרצות. עבורנו, כלקוחות, חשוב לשים לב לא לתת את פרטינו האישיים אם אין בכך צורך וודאי, ולשים עין על מידע האישי שלנו ככל שאפשר."

מגמות עולמיות

שיעור דואר הזבל בעולם עלו באופן משמעותי בחודש נובמבר, בכ-4%, והגיע לרמה של 68.8% (אחד מכל 1.45 מיילים בעולם שהיה דואר זבל), אשר עדיין ממשיך את המגמה של צמצום דואר הזבל בעולם, אותה ניתן לזהות מאז החצי השני של 2011.

מעל חצי (57.72%) מדואר הזבל בעולם עסק בנושא יחסי מין וזוגיות. סעודיה, שבחודש שעבר עשתה קפיצת אבטחה ויצאה מעשרת המדינות בעלות הכמות הגדולה ביותר של תעבורת דואר זבל, חזרה למקומה בראש המדינות בעולם, כש-83.9% מתעבורת הדוא"ל במדינה היתה דואר זבל.

כמות הווירוסים המועברים במייל השתפרה לכדי אחד מכל 255 מיילים (0.39%), ירידה של 0.05% מהחודש הקודם (אחד מכל 229 באוקטובר). ב-13% מהמיילים שכללו וירוסים היה קישור לאתר שהוגדר כמזיק, 10.6% פחות מאשר באוקטובר. גרמניה היתה המדינה בה היתה הכמות הגדולה ביותר של וירוסים המועברים במיילים – אחד מכל 47.3 מיילים הכיל וירוס או נוזקה. סימנטק מצאה בממוצע 933 אתרים כל יום שהכילו נוזקות או איומים אחרים, 19.7% יותר מאשר באוקטובר.

מגמות בישראל

בהתאם למגמה העולמית, גם רמות דואר הזבל בישראל עלו בחודש אוקטובר 2012, ונותרו גבוהות מהממוצע העולמי. על פי סימנטק, בישראל 69.1% מתעבורת המיילים היא של דואר זבל (כאמור, בעולם –68.8%).

כמות הווירוסים המועברים במיילים ממשיכה להיות נמוכה בישראל יחסית לרמתה בעולם – אחד מכל 881 מיילים הכיל בתוכו וירוס, נוזקה או קישור לאתר זדוני (בחודש שעבר הנתון עמד על אחד מכל 637 מיילים). כלומר, ישראל שומרת על רמתה בכל הנוגע לכמות וירוסים או הנוזקות המועברים במיילים ועדיין נמצאת במרחק רב מהממוצע העולמי (העומד, כאמור, על אחד מכל 255 מיילים).

דו"ח המודיעין של סימנטק

דו"ח המודיעין שסימנטק מפרסמת, מספק את הניתוח העדכני ביותר של איומי אבטחת סייבר, מגמות ותובנות מצד צוות המודיעין של סימנטק בנוגע לתוכנות זדוניות, דואר זבל, ושאר סיכונים עסקיים מזיקים אפשריים. הנתונים אשר שימשו לניסוח הניתוח בדו"ח משולב זה כוללים מידע מחודשים ינואר עד נובמבר 2012.

קישור לדוח המלא

אודות

סימנטק היא מובילה עולמית באספקת פתרונות אבטחה, אחסון וניהול מערכות, שנועדו לסייע לצרכנים ולארגונים לאבטח ולנהל את עולם המידע של ימנו. המוצרים והשירותים של סימנטק, מגנים כנגד סיכונים רבים הנמצאים בנקודות רבות באופן שלם ויעיל, ומקנים ביטחון בכל מקום בו משתמשים או מאחסנים מידע.

[11592]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization