שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

מעבדת קספרסקי משרטטת מגמות עיקריות באבטחת מידע לשנת 2012 ומספקת תחזית לאיומים מרכזיים ב- 2013

בין האיומים המרכזיים ל- 2013 על פי מעבדת קספרסקי: המשך ההתקפות הממוקדות והריגול המקוון, התקפות משמעותיות נגד תשתיות תעשייתיות ואיום מתגבר על משתמשי הסלולר

 

פורסם: ב-17 בדצמבר, 2012


מומחי מעבדת קספרסקי משרטטים את מגמות אבטחת המידע של 2012 ומציגים את האיומים המרכזיים ל- 2013. תחזיתם לשנה הבאה כוללת צמיחה מתמשכת בהתקפות ממוקדות, ריגול מקוון והתקפות ממומנות על ידי מדינות, התפקיד המתפתח של ה"האקטוויזם", פיתוח של כלי מעקב "חוקיים" מצד מדינות, וגידול בהתקפות פושעי סייבר על שירותי ענן.

התקפות ממוקדות על עסקים הפכו לאיום ממשי רק בשנתיים האחרונות. מעבדת קספרסקי צופה כי היקף ההתקפות הממוקדות, למטרות ריגול, ימשיכו אל תוך 2013 ולאחריה ויהפכו לאיום המשמעותי ביותר עבור עסקים. מגמה נוספת שכנראה תשפיע על חברות וממשלות היא הצמיחה המתמשכת של ה"האקטוויזם" והמחוייבות של פעיליה להתקפות ממניעים פוליטיים.

לוחמה מקוונת מצד מדינות תמשיך בוודאות ב- 2013. למעשה, במהלך 2012 מעבדת קספרסקי חשפה 3 תוכנות קוד זדוני חדשות וחשובות שנמצאו בשימוש הלוחמה המקוונת: פליים, גאוס ומיניפליים. בעוד פליים היה תוכנת הריגול הגדולה והמתוחכמת ביותר, דווקא אורך החיים היה המאפיין המשמעותי ביותר שלה. כפרויקט שגילו לפחות 5 שנים, פליים היווה דוגמא לתוכנה זדונית מורכבת, אשר יכולה להתקיים לאורך זמן רב מבלי להיחשף, תוך איסוף כמויות עצומות של נתונים ומידע רגיש אודות הקורבנות. מומחי מעבדת קספרסקי צופים שיותר מדינות יפתחו נשק מקוון למטרות ריגול וחבלה מקוונים. התקפות אלה ישפיעו לא רק על מוסדות ממשלתיים, אלא גם על עסקים ותשתיות.

ב- 2012 התקיים דיון מתמשך לגבי הצורך של ממשלות לפתח ולהשתמש בתוכנות ריגול כדי לנטר חשודים במסגרת חקירות פליליות. מעבדת קספרסקי צופה כי 2013 תתמקד בנושא, על רקע רצונן של ממשלות לנצל כלי ניטור נוספים כדי לחזק את המעקב אחר יחידים, תוך יצירת גישה למכשירי סלולר ניידים. מערכות ריגול לסביבה מקוונת הממומנות על ידי ממשלות ינסו להישאר צעד אחד לפני העבריינים המקוונים.

פיתוחים של רשתות חברתיות, ולמרבה הצער, גם איומים חדשים, שישפיעו על לקוחות ועסקים, ישנו בצורה משמעותית את התפיסה לגבי פרטיות ברשת. מידע אישי קוסם זה שנים לעברייני רשת, ובשנים האחרונות מבינים המשתמשים יותר ויותר כי חלק משמעותי מהמידע האישי שלהם מועבר לספקי שירותים. אחת השאלות המשמעותיות בהקשר זה היא, כיצד ניתן לייצר אמון בספקים אלו, אחרי שהאמון בספקי שירותים רבים התערער קשות בגלל דליפת מידע וססמאות משירותים פופולאריים כגון דרופבוקס ולינקדין ורבים רבים אחרים.

2012 הייתה שנה של צמיחה מהירה בקוד זדוני לסלולר, כשהמיקוד העיקרי של עברייני רשת הוא פלטפורמת האנדרואיד, בגלל היותה הפלטפורמה הנפוצה ביותר. ב- 2013 אנו צפויים לראות מגמות מטרידות – כגון שימוש בפרצות כדי להרחיב את שיטת ההתקפה "Drive-by-download" למכשירי סלולר. המשמעות היא שמידע אישי וארגוני המאוחסן על מכשירים חכמים וטאבלטים יהיה חשוף להתקפות בדיוק כמו במחשב המסורתי. מאותן הסיבות (הפופולאריות הגוברת), התקפות מתוחכמות יבוצעו גם נגד מחזיקי מכשירי אפל.

לצד העובדה שפרצות במכשירים ניידים הופכות לאיום גדול יותר על משתמשים, פרצות ביישומים ותוכנות מחשב ימשיכו להיות מנוצלות בהיקף נרחב על ידי עברייני רשת. מעבדת קספרסקי קראה ל- 2012 שנת פרצות הג'אוה, והיא צופה כי ב- 2013 ג'אוה תמשיך להיות מנוצלת על ידי עברייני רשת בהיקף נרחב. על אף שג'אוה תמשיך להיות מטרה להתקפות, תקטן החשיבות של אדובי פלאש ואדובי רידר כשערי כניסה לקוד זדוני, מאחר והגרסאות האחרונות כוללות עדכונים אוטומטיים.

לדברי קוסטין ראיו, דירקטור צוות מחקר וניתוח גלובלי במעבדת קספרסקי: "בדוחות הקודמים שלנו הגדרנו את 2011 כשנת הצמיחה המאסיבית באיומים חדשים. האירועים המשמעותיים ביותר ב- 2012 היו פורצי דרך ועיצבו את עתיד אבטחת המידע. אנו צופים כי השנה הבאה תהיה עמוסה בהתקפות בפרופיל גבוה על משתמשים פרטיים, ארגונים וממשלות, ואנו נראה את הסימנים הראשונים של התקפות משמעותיות נגד תשתיות תעשייתיות. המגמות העיקריות של 2013 יספקו דוגמא חדשה ללוחמה מקוונת, גידול בהתקפות ממוקדות על עסקים, ואיומי מובייל מתוחכמים".

אודות קספרסקי

Kaspersky Lab היא ספקית פתרונות האבטחה הפרטית הגדולה ביותר בעולם. החברה מדורגת בין ארבע המובילות בעולם בתחום פתרונות האבטחה למשתמשי קצה*. מעבדת קספרסקי נוסדה לפני 15 שנה ומאז ממשיכה לחדש בתחום אבטחת ה-IT ולספק פתרונות הגנה אפקטיביים למשתמש הפרטי, לעסקים קטנים ובינוניים ולתאגידים. החברה פועלת כיום בכמעט 200 מדינות ומספקת אבטחה ליותר מ-300 מיליון משתמשים מסביב לעולם.
*החברה דורגה כרביעית בבדיקת ספקי פתרונות אבטחה שביצעה IDC ב-2010. הדירוג פורסם בדו"ח ה-IT העולמי של IDC ובתחזית 2011-2015 ובדו"ח נתח שוק מ-2010. הדו"ח דרג את ספקי התוכנה לפי רווחי מכירת פתרונות קצה במהלך 2010.

אודות פאוור תקשורת

חברת פאוור תקשורת עוסקת בהפצה, יישום ושילוב של פתרונות אבטחת מידע, גיבוי ואחסון, תקשורת נתונים ואינטגרציה בסביבות מיחשוב ופלטפורמות מגוונות במטרה לספק פתרונות קצה לקצה לארגונים. פאוור תקשורת  מייצגת בישראל שורה ארוכה של חברות תוכנה מהמובילות בעולם  נסיונה הרב של פאוור תקשורת בהטמעה של מוצרי אבטחה והמשכיות עיסקית  מאפשר לה להעניק תמיכה וסיוע מקצועיים ואיכותיים מצד מומחי החברה. חברת פאוור תקשורת פועלת באמצעות רשת השותפים והמשווקים שלה בארץ להפצת הפתרונות שלה ללקוחות הסופיים.

[13343]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization