שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

דו"ח האיומים לחודש נובמבר מציג - מלחמה!

מתקפת סייבר חסרת תקדים על ישראל במהלך מבצע 'עמוד ענן', עליה בהתקפות הפישינג על משתמשי הרשת החברתית-עסקית Linkedin בישראל ואיזה עונש גזר בית המשפט בארה"ב על האקר בן 15?

 

פורסם: ב-4 בדצמבר, 2012


מתקפת סייבר חסרת תקדים בהיקפה התחוללה מתחת לפני השטח במהלך מבצע 'עמוד ענן' בחודש שעבר. לפי הדיווחים בכלי התקשורת, אגף התקשוב הממשלתי בלם מעל ל 40 מיליון התקפות על אתרים ממשלתיים, בראשם אתר האינטרנט של בית הנשיא ואתר משרד החוץ. עיקר ניסיונות התקיפה התמקדו ב'מניעת שירות', כלומר ניסיון ליצור עומס על השרתים המאחסנים את האתרים כדי לגרום לנפילתם.

אבל לא רק אתרי ממשלה נפלו קורבן להתקפות. בשבוע שעבר דיווחה מחלקת התמיכה של חברת ESET-ישראל על מתקפת סייבר ממוקדת על עסקים רבים בישראל שחוו קריסה חוזרת ונשנית של מערכות המחשבים שלהם. במקרה הזה ניצלה המתקפה פרצת אבטחה במערכת ההפעלה Windows של מיקרוסופט כדי לחדור לשרתים, מה ששוב מדגיש את החשיבות של עדכון מערכת ההפעלה באופן שוטף. מחברת ESET נמסר שמיקרוסופט הוציאה עדכון לפרצה הזו כבר בחודש מרץ השנה וארגונים שדאגו שמערכת ההפעלה שלהם מעודכנת לא נפגעו.

עליה בהתקפות הפישינג נגד משתמשי LinkedIn בישראל

מזה זמן מה שהרשת החברתית-עסקית LinkedIn, המקשרת בין אנשי עסקים בכל העולם, מהווה מטרה לפושעי הסייבר שמנסים לנצל את ההצלחה שלה כדי לגרוף לעצמם רווחים. לפני מספר חודשים נפרצו השרתים של LinkedIn וכתובות האימייל של משתמשים רבים נחשפו, מה שמאפשר לאותם פושעים לשלוח אי-מייל לאותם משתמשים, כביכול מ LinkedIn, שמכילים קישורים שיובילו את המשתמשים להתקנת וירוסים או תוכנות זדוניות אחרות. כדי לא ליפול קורבן למתקפה ממליצים ב ESET להימנע מללחוץ על קישורים שמגיעים כביכול מ LinkedIn ועל מנת להתעדכן בנעשה ברשת החברתית יש להיכנס ישירות לאתר דרך הדפדפן. עוד ממליצים ב ESET להחליף את הסיסמאות לרשת החברתית ולכתובת האימייל וכן לוודא שמערכת ההפעלה ותוכנת האבטחה מעודכנות.

עונש יצירתי להאקר בן 15

ההאקר קוזמו, שאת שמו אסור לחשוף כי מדובר בקטין, נתפס ביוני האחרון בתום מבצע של ה FBI נגד עברייני רשת. בין העבירות המיוחסות לקוזמו ניתן למצוא סחר במספרי אשראי, תקיפת אתרים כמו זה של ה CIA ואתרים אחרים, גניבת זהויות ברשת ועוד. בית המשפט החליט להתחשב בגילו הצעיר של קוזמו והמתיק את עונש המאסר שריחף מעליו במאסר מסוג שונה – שש שנים בלי אינטרנט. לפי תנאי השחרור של קוזמו אסור לו להחזיק במחשב עם חיבור לאינטרנט ואסור לו להשתמש באינטרנט ללא פיקוח וללא אישור של קצין המבחן שלו. עורך הדין של קוזמו טען שהעונש שהוטל עליו הוא מוגזם והוא כמעט כמו "לקחת את הפסנתר ממוצרט" לדבריו.

אילו איומים כיכבו בנובמבר?

את מפת האיומים מוביל איום המכונה ScrInject. זהו קוד זדוני סמוי שמושתל בדפי אינטרנט לגיטימיים ומנתב את הגולש להורדת תוכנות זדוניות למחשב שלו באופן אוטומטי וללא ידיעתו. במקום השני נמצא איום המכונה Iframe.b, זהו קוד זדוני אשר שותל את עצמו באתרים לגיטימיים בתוך מה שנקרא I Frame (אתר בתוך אתר) ובדומה ל ScrInject מנתב את הגולשים לאתרים שידביקו אותם בווירוסים ושאר מרעין בישין. במקום השלישי נמצא ה Phishing.LinkedIn שהוזכר קודם לכן. בחברת ESET מדגישים שניתן להימנע מאיומים אלה בקלות יחסית באמצעות עדכון שוטף של תוכנת האנטי וירוס ומערכת ההפעלה וכן הקפדה יתרה על הקישורים והאתרים בהם עושים שימוש.

אודות ESET

חברת ESET הינה ספקית בינלאומית של תוכנת האנטי וירוס NOD32 וחבילת האבטחה ESET Smart Security לארגונים בגדלים שונים וצרכנים פרטיים. החברה מיוצגת ברחבי העולם כולו ביותר מ-180 מדינות וסניפיה המרכזיים ממוקמים היום באנגליה, ארגנטינה, סלובקיה וכמובן ארצות הברית. בישראל, מיוצגת ESET באופן בלעדי על ידי חברת קומסקיור, המפעילה בארץ מרכז פתרונות ותמיכה טכניים בשפה העברית.

[3901]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization