שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

מיקרוסופט יוצאת מרשימת 10 המוצרים הפגיעים ביותר

מעבדת קספרסקי חושפת את השינויים באופק איומי האבטחה במהלך הרבעון השלישי של 2012. בין עיקרי הדו"ח: חשיפות Madi ,Gauss ו- Flame, שינויים גיאוגרפיים במפת האיומים הגלובלית ותזוזות מהותיות ב- 10 הפרצות המובילות

 

פורסם: ב-22 בנובמבר, 2012


במהלך הרבעון השלישי 2012 זיהתה קספרסקי וניטרלה 1,347,231,728 איומי אבטחה, כך עולה מדו"ח איומי האבטחה של מעבדת קספרסקי לרבעון השלישי של 2012. עוד עולה מהדו"ח כי ממוצע של 8 פרצות שונות התגלו בכל מחשב פרוץ וכי שתי הפרצות השכיחות ביותר היו בשני מוצרי ג'אווה של אורקל אשר נמצאים ב- 35% ו- 21.7% מהמחשבים בהתאמה. 10 הפרצות המובילות גם כללו 5 מוצרי אדובי, שני מוצרי אפל - נגן QuikTime ו- iTunes – ובנגן הנפוץ של Nullsoft Winamp. מנגנון העדכונים האוטומטיים שהוצג בגרסאות חדשות של מערכת ההפעלה חלונות, מחלץ את חלונות מרשימות עשרת המוצרים הפרוצים.

אירועי האבטחה המשמעותיים ביותר ברבעון השלישי היו קשורים לפעילות של Madi ,Gauss ו- Flame. זה כבר כשנה חודר Madi למערכות מחשוב, כשהוא מתמקד בתשתיות של חברות הנדסה, גופים ממשלתיים, בנקים ואוניברסיטאות במזרח התיכון. רכיבי הקוד הזדוני הופצו באמצעות התקפות שהתבססו על טכנולוגיות מוכרות ולא מורכבות. למרות הפשטות של הטכנולוגיה, הצליחו יוצרי כלי הריגול לבצע מעקב צמוד אחר הקורבנות שלהם לאורך תקופת זמן ארוכה.

הקוד הזדוני המורכב יותר Gauss, המוגדר על ידי מומחים כ"נשק סייבר", התגלה במקרה במהלך חקירה אודות הקוד הזדוני Flame, שהתבצעה מיוזמת איגוד הטלקום הבינלאומי (ITU). בבסיסו, ה- Gauss הוא סוס טרויאני לבנקאות שפיתוחו נתמך על ידי מדינה. נוסף על יכולות הריגול שלו, הוא מכוון לגניבת מידע בנקאי מגוון של משתמשי מחשבים אישיים במזרח התיכון.

Gauss שולח בצורה נסתרת לשרתי הניהול שלו סיסמאות שהוקלדו או נשמרו בדפדפן, קבצי עוגיות ופרטי קונפיגורציה של המערכת שנפגעה. Gauss מבוסס על פלטפורמת Flame וחולק עימו מספר מאפיינים, כגון תהליך לפגיעה בכונן USB.

מומחי קספרסקי כבר הצליחו להשיג מידע אודות שרתי השליטה והבקרה (C&C) של Flame. הקוד של השרתים תומך בשלושה פרוטוקולי תקשורת. הוא מטפל בבקשות מארבע תוכניות זדוניות, שנרשמו על ידי המתכנתים כ- SP, SPE, FL ו- IP. מבין ארבע התוכנות האלה, רק שתיים מוכרות כיום – Flame ו- SPE הידועה גם כ- miniFlame.

מהדו"ח עולה כי גם הגיאוגרפיה של האיומים הציגה שינויים מעניינים ברבעון האחרון. המובילה החדשה באירוח של תוכן זדוני – רוסיה, מובילה כעת על ארה"ב עם 23.2 אחוז אל מול 20.3 אחוז.

ברבעון השני, 20 המדינות המובילות מבחינת הסיכון להידבקות המחשב דרך האינטרנט היו בעיקר מדינות מברית המועצות לשעבר, אפריקה, ודרום מזרח אסיה. ברבעון השלישי הן גם כללו שתי מדינות דרום אירופה: איטליה (36.5%) וספרד (37.4%). רוסיה הוחלפה על ידי טג'יקיסטן כמקום המסוכן ביותר לגלוש בו ברשת, כש- 61.1 אחוז מהמשתמשים במדינה נתקלים בהתראות אנטי וירוס במהלך גלישה.

המדינה הבטוחה ביותר, עם הסיכוי הנמוך ביותר של המשתמש להפגע מנוזקה במהלך גלישה היא יפאן (13.6%) ואחריה טאיוואן (15.4%) ודנמרק (17.7%). הסיכוי להידבק בנוזקה מקומית גבוה יותר באינדונזיה (53.5%) ובמצרים (46%) והסיכוי להידבק בנוזקה מקומית נמוך יותר בדנמרק (10.5%) וביפאן (10.6%). ב-56 מדינות, ביניהן ישראל, נעמד הסיכון להדבקה על רמת סיכון שבין 21% ל-40%

את הדו"ח המלא אפשר למצוא ב:
http://www.securelist.com/en/analysis/204792250/IT_Threat_Evolution_Q3_2012

אודות קספרסקי

Kaspersky Lab היא ספקית פתרונות האבטחה הפרטית הגדולה ביותר בעולם. החברה מדורגת בין ארבע המובילות בעולם בתחום פתרונות האבטחה למשתמשי קצה*. מעבדת קספרסקי נוסדה לפני 15 שנה ומאז ממשיכה לחדש בתחום אבטחת ה-IT ולספק פתרונות הגנה אפקטיביים למשתמש הפרטי, לעסקים קטנים ובינוניים ולתאגידים. החברה פועלת כיום בכמעט 200 מדינות ומספקת אבטחה ליותר מ-300 מיליון משתמשים מסביב לעולם.
*החברה דורגה כרביעית בבדיקת ספקי פתרונות אבטחה שביצעה IDC ב-2010. הדירוג פורסם בדו"ח ה-IT העולמי של IDC ובתחזית 2011-2015 ובדו"ח נתח שוק מ-2010. הדו"ח דרג את ספקי התוכנה לפי רווחי מכירת פתרונות קצה במהלך 2010.

אודות פאוור תקשורת

חברת פאוור תקשורת עוסקת בהפצה, יישום ושילוב של פתרונות אבטחת מידע, גיבוי ואחסון, תקשורת נתונים ואינטגרציה בסביבות מיחשוב ופלטפורמות מגוונות במטרה לספק פתרונות קצה לקצה לארגונים. פאוור תקשורת  מייצגת בישראל שורה חברות תוכנה מהמובילות בעולם הכוללים את  חברת אבטחת המידע Kaspersky,  .Astaro, Acronis, PEER, Novastore, StorageCraft ואחרים. נסיונה הרב של פאוור תקשורת בביצוע פרוייקטים בסביבות מיחשוב מורכבות ומגוונות, מערכות אינטרנט ומערכות ותיקות, מעניקים לה את היכולת להעניק תמיכה וסיוע מקצועיים ואיכותיים מצד מומחי החברה. במקביל, חברת פאוור תקשורת פועלת באמצעות רשת השותפים והמשווקים שלה בארץ ולהפצת הפתרונות שלה ללקוחות הסופיים.

[13460]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization