שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

תוכנות כופר - את הכסף או את האלבום המשפחתי

מאת: רונן מואס, מנכ"ל ESET-ישראל

 

פורסם: ב-22 בנובמבר, 2012


המונח Ransomware (תוכנות כופר) הוא כינוי לסוגים שונים של תוכנות זדוניות המשמשות את פושעי האינטרנט לסחיטה של כסף מחברות ומשתמשים פרטיים בצורה של כופר. בתפקיד בני הערובה – התמונות המשפחתיות שלכם.

תארו לכם שאתם מדליקים את המחשב ופתאום מופיעה לכם על המסך הודעה שהמחשב שלכם היה מעורב בפעילות לא חוקית, כמו הורדה פיראטית של תוכנות או גלישה באתרים לא חוקיים והגישה אל הקבצים שלכם נחסמה וכדי להסיר את החסימה עליכם לשלם קנס שנע בין עשרות למאות דולרים? לא מדובר בהצעת חוק חדשה וגם לא בדרך אכיפה אגרסיבית למניעת פיראטיות ברשת, מדובר בסוג חדש יחסית של הונאה הידועה בשם Ransomware או בעברית "תוכנות כופר".

המונח Ransomware הוא כינוי לסוגים שונים של תוכנות זדוניות המשמשות את פושעי האינטרנט לסחיטה של כסף מחברות ומשתמשים פרטיים בצורה של כופר. ההאקר משתלט לכם על המחשב, חוסם את הגישה אל התמונות או העבודות שלכם וכדי לשחרר את החסימה הוא דורש תשלום המשתנה ממדינה למדינה. לעיתים ההאקר מנסה להתחזות לרשות לאכיפת החוק, ולשם כך הוא משקיע בהודעת קנס המותאמת למדינה בה מבוצעת ההונאה ולעיתים ההאקר פשוט וישיר "המחשב שלך נעול. אם אתה רוצה גישה לקבצים שלך – תשלם".

לפי מחקרים שנעשו לאחרונה רבים מהגולשים שנופלים קורבן למתקפות כאלו בוחרים לשלם את הכופר הנדרש כדי לקבל את הקבצים שלהם בחזרה. הסיבה העיקרית לכך היא שהגולש הממוצע לא ידע להתמודד, מבחינה טכנית, עם ההונאה והוא לא ידע מה לעשות כדי להיפתר ממנה. אך אפילו אם בחרנו לשלם את הכופר עלינו לזכור שמדובר פה ב'מילה של עברין' ולמעשה לגולש אין ערובה לכך שהקבצים שלו יוחזרו או שלא יעשה בהם שימוש אחר או שהאקר לא ישנה פתאום את גובה הכופר.

אז מה עושים?

קיימים סוגים שונים של Ransomware וההתמודדות עם כל סוג היא שונה, אך המשותף ביניהן הוא שהמשתמש הממוצע לא ידע איך להיפתר מהן ללא קבלת עזרה מקצועית. במקרה של Ransomware מניעה היא כנראה ההגנה הטובה ביותר ולכן כדאי לפעול לפי ההמלצות הבאות:

  1. אל תלחצו על קישורים בהודעות ספאם או ממקורות לא ידועים. קישורים אלה עלולים להוביל אתכם לאתר שיתקין לכם תוכנות שונות ומשונות מבלי ידיעתכם.
  2. אל תפתחו קבצים מצורפים להודעות אי מייל אם אתם לא יודעים בוודאות מי שלח לכם את הקבצים ומה הם מכילים.
  3. אל תורידו או תתקינו תוכנות פרוצות. אתם אף פעם לא יכולים לדעת מה אתם באמת מורידים ואילו הפתעות יגיעו יחד עם ה"חבילה".
  4. התקינו תוכנת אנטי וירוס. להרבה מה Ransomware שהתגלו כבר ניתנו חתימות ותוכנות האנטי וירוס המובילות ידעו לזהות אותן. אך חשוב להזכיר שתוכנת האנטי וירוס לבדה לא תוכל למנוע את ההדבקה של המחשב אם המשתמש מתעלם מהמלצות האבטחה ולמעשה מזמין את התוכנות הזדוניות אליו למחשב.
  5. עשו גיבוי של המידע. זו אולי ההמלצה הכי חשובה בהקשר של Ransomware. במקרים מסוימים ההאקר עלול ממש לגנוב את הקבצים כך שגם אם תצליחו להסיר את ה Ransomware מהמחשב שלכם הקבצים שלכם עדיין יהיו מחוץ להישג ידכם. במקרים אחרים ה Ransomware עלול להיות מתוחכם מספיק שרק פירמוט המחשב תציל אותו. במקרה כזה חשוב שיהיה לכם גיבוי של כל הנתונים שאתם שומרים על המחשב כדי שהתמונות, העבודות והזיכרונות שלכם ימשיכו להיות שלכם.

 

אודות ESET

חברת ESET הינה ספקית בינלאומית של תוכנת האנטי וירוס NOD32 וחבילת האבטחה ESET Smart Security לארגונים בגדלים שונים וצרכנים פרטיים. החברה מיוצגת ברחבי העולם כולו ביותר מ-180 מדינות וסניפיה המרכזיים ממוקמים היום באנגליה, ארגנטינה, סלובקיה וכמובן ארצות הברית. בישראל, מיוצגת ESET באופן בלעדי על ידי חברת קומסקיור, המפעילה בארץ מרכז פתרונות ותמיכה טכניים בשפה העברית.

[3307]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization