שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

ישראלים, איטלקים ויפאנים הכי פחות חשופים לסיכוני גניבת זהות ברשת

כך על פי מידע שנאסף באמצעות "מחשבון הסיכון" של EMC, המשקלל את סגנון הפעילות של הגולשים ברשת. הבריטים, המצרים והאפגנים מציגים את רמת החשיפה הגבוהה ביותר

 

פורסם: ב-19 באוקטובר, 2012


גולשי האינטרנט הישראלים מצויים בקבוצת הסיכון הנמוכה ביותר בעולם לאיומי סייבר, לפי סקר שערכה EMC וחטיבת אבטחת המידע שלה, RSA, בשיתוף ובתמיכת האיגוד הלאומי האמריקאי לאבטחה מקוונת (NCSA). הסקר בוצע באמצעות "מחשבון הסיכון" שהשיקה EMC בשבועות האחרונים, באמצעותו יכול כל גולש להעריך עד כמה הוא חשוף לגניבת זהות באינטרנט.

מדובר בכלי מקוון חינמי ואינטראקטיבי, הפועל כאפליקציית פייסבוק או באתר EMC (הכתובות בהמשך). המחשבון מבקש מהמשתמשים לענות על 10 שאלות פשוטות ובסוף התהליך מדרג את מידת הסיכון האישי לגניבת זהותו ברשת בין 0 ל-100 (תוצאה גבוהה יותר מעידה על סיכון גבוה יותר). במהלך השימוש בשאלון, המשתתפים מנדבים מידע לגבי פעילויותיהם ברשת, כגון התנהלות מול בנקים, משחקים מקוונים, קניות, שימוש באפליקציות סלולריות, רשתות חברתיות, דואר אלקטרוני ועוד , בנוסף לנתונים דמוגרפיים (המשמשים לפילוח הממצאים ולא לזיהוי המשתמשים באופן פרטני). המחשבון גם מיידע את המשתמשים לגבי סיכונים ספציפיים וכיצד התנהגותם היומיומית בעת הגלישה באינטרנט עשויה להגדיל או להפחית את החשיפה לאיומי סייבר כמו פישינג, גניבת זהות והחדרת תוכנות זדוניות דרך אפליקציות למכשירים ניידים או רשתות חברתיות.

לאחר שאלפי גולשים, בגילאי 18 ומעלה מ-65 מדינות, עשו שימוש במחשבון החדש של RSA בכדי לקבוע את פרופיל הסיכון שלהם, ניתן היה להציג את דירוג הסיכון של המדינות השונות, וכך התברר כי השינויים ברמות סיכוני הסייבר בין מדינה למדינה היו משמעותיים. מבין 20 המדינות שבהן נרשמו מספרי המשתתפים הרבים ביותר בסקר, דרגות הסיכון הבולטות נרשמו במצרים, בריטניה ואפגניסטן, בזמן שהציון הממוצע הנמוך ביותר הושג בישראל, איטליה ויפן. הפעילויות שגרמו לחשיפה הנרחבת ביותר לסיכוני הסייבר היו השימוש בדואר אלקטרוני, בנקאות אונליין, אפליקציות סלולריות ורשתות חברתיות.

מבין המשתתפים, 33% היו נשים ו-67% גברים. הציון הממוצע של כלל המשתתפים עמד על 33, המייצג רמת חשיפה "בינונית", כאשר הנשים השיגו 34 נקודות והגברים 33. צעירים בגילאי 18-24 העידו על התנהגות הסייבר המסוכנת ביותר בכל הנוגע לשיתוף מידע ברשתות חברותיות, ואף רשמו את הפעילות הערה ביותר בהורדת אפליקציות למכשירים ניידים (5 עד 10 הורדות בממוצע). השימוש בבנקאות אונליין היווה את הסיכון הנפוץ ביותר עבור נשים וגברים כאחד, כאשר 60% מהנשאלים ענו כי הם ניגשים לאתר הבנק שלהם לפחות פעם בשבוע. 67% מהמשתתפים בסקר ציינו כי הם מבצעים רכישה ברשת לפחות פעם בחודש, ואילו הגברים רשמו ציונים גבוהים בחשיפה לאפליקציות סלולריות (הורדה של 5 עד 10 אפליקציות כ"א).

אודות RSA

RSA, חטיבת אבטחת המידע של EMC, היא ספקית מובילה של פתרונות אבטחה, ניהול סיכונים ועמידה ברגולציה. RSA מסייעת לארגונים המובילים בעולם להתמודד עם האתגרים המורכבים והרגישים ביותר הנוגעים לאבטחה. אתגרים אלה כוללים ניהול סיכונים ארגוניים, הגנה על הגישה והשיתוף בפלטפורמות ניידות, בדיקת התאמה לתקנות ואבטחת סביבות מחשוב וירטואליות ומחשוב ענן. פעילות RSA בישראל מתמקדת במחקר ופיתוח, ניהול מוצר ותפעול שירותי אבטחה מבוססי ענן. כמוכן, ב-RSA ישראל פועל מרכז שליטה ופיקוד לאיתור ונטרול הונאות רשת. המרכז, הפועל במסגרת מרכז המצוינות (Center of Excellence) של EMC בישראל , עובד 24/7.

אודות EMC

EMC2 הינה חברה ציבורית (NYSE: EMC), מובילה עולמית בפיתוח טכנולוגיות המאפשרות לעסקים ולספקי שירותים לספק IT כשירות. מחשוב ענן מהווה מרכיב יסודי בגישה זו. באמצעות מוצרים ושירותים חדשניים, EMC מאיצה את המסע למחשוב ענן ומסייעת לחטיבות IT לאחסן, לנהל, לנתח ולהגן על המידע - הנכס היקר ביותר שלהם - באופן גמיש, אמין ויעיל יותר.
בישראל פועל מרכז המכירות, השירותים והתמיכה של EMC בפארק אזורים בפתח תקווה, ומרכז מצוינות (Center of Excellence - CoE), המאגד את פעילויות המו"פ של החברה ופעילות RSA, חטיבת אבטחת המידע של EMC , בא.ת. הרצליה ובבאר שבע. את שנת 2011 סיימה EMC העולמית עם הכנסות בהיקף 20 מיליארד דולר. 

[4176]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization