שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

האם נוכל להמשיך לגלוש באינטרנט גם אחרי ה- 9 ביולי?

איך מבצע של ה-FBI ללכידתם של שישה פושעי סייבר, שהפיצו וירוס מחשבים מתקדם לפני קרוב לעשרה חודשים, קשור לחיבור האינטרנט הביתי שלכם? קמרון קאמפ, מומחה אבטחה מחברת ESET מסביר.

 

פורסם: ב-19 ביוני, 2012


האם תוכלו להמשיך לגלוש באינטרנט גם אחרי התשיעי ביולי או שאולי המחשב שלכם נגוע בווירוס? הסיפור מתחיל בספטמבר 2011 כאשר בתום חקירה של שנתיים עצר ה FBI שישה אזרחי אסטוניה באשמת יצירה והפצה של וירוס מתוחכם שהדביק מיליוני מחשבים ברחבי העולם במבצע שכונה Operation Ghost Click. ההונאה אותה הגו החשודים כללה שתילת תוכנה זדונית במחשבי הקורבנות כדי לשלשל לכיסם רווחים נאים על חשבון תעשיית המיליונים של הפרסום באינטרנט.

איך זה עבד?

כאשר אנחנו מקלידים כתובת אתר לדפדפן האינטרנט שלנו היא מפוענחת על ידי שרת מיוחד מהמילים/אותיות שהקלדנו לקוד נומרי (מספרי), השרת הזה נקרא DNS (Domain Name Server) וגם אם אתם לא מרגישים או רואים אותו, אתם משתמשים בו בכל גלישה שלכם באינטרנט, בלעדיו על מנת לגלוש לאתר כלשהו היינו צריכים לשנן קודים ארוכים ומורכבים. זהו שירות קריטי, בלעדיו לא תוכלו לגלוש באינטרנט או לשלוח אימיילים.

הווירוס, שזכה לכינוי DNS-Changer, שימש לניתוב המשתמשים לשרתים מתחזים אשר נשלטו על ידי החשודים מבלי לעורר את חשדם. לדוגמא אם משתמש של מחשב נגוע לחץ על לינק לאתר רשמי של itunes, הוא נותב לאתר אחר שאינו קשור כלל לחברת אפל אך מציג את עצמו כאתר שמוכר את מוצריה. לפי הפרסום של ה FBI החשודים הספיקו להרוויח כ- 14 מיליון דולר לפני שנתפסו.

כל הכבוד ל FBI, אבל איך זה קשור לחיבור האינטרנט הביתי שלי?

למעשה הווירוס אותו שתלו התוקפים במחשבי הקורבנות שלהם שינו את הגדרות הגלישה במחשב מבלי ידיעתם, וכאשר ה FBI "הפיל" את השרתים הנגועים הוא הפעיל שרתים אחרים אשר הביאו להמשך פעולה תקינה של האינטרנט אצל אותם משתמשים. כלומר, יכול להיות שהמחשב שלך עדיין נגוע ב DNS-Changer ואתה לא מבחין בכך כי המחשב שלך עדיין עובד עם השרתים החלופיים האלו.

אבל ה FBI התריע שבתשיעי ביולי השרתים החלופיים יכובו ותעבורת האינטרנט תחזור לשרתים ה"רגילים", מה שאומר שאם המחשב שלכם נגוע ב DNS-Changer או אם הגדרות ה DNS של המחשב שלכם לא מוגדרות כהלכה, ייתכן שלא תוכלו לגלוש באינטרנט אחרי ה- 9 ביולי.

אז איך אני אדע אם המחשב שלי לא נגוע ושההגדרות שלי נכונות?

כל תוכנת אנטי וירוס אמינה תדע לזהות אם המחשב שלך נגוע ב DNS-Changer או לא. תוכנת אבטחה אמינה ומעודכנת היא פריט מומלץ בכל מחשב. ניתן גם לסרוק את המחשב עם סורק מקוון שאינו מצריך התקנת תוכנה על המחשב, אבל סורק מקוון הוא לא תחליף לתוכנת אבטחה שמותקנת דרך קבע על המחשב.

דרך נוספת לבדוק אם המחשב שלכם נגוע ב DNS-Changer היא באמצעות אתרים מיוחדים שמציעים בדיקה בחינם. אך יש להיזהר כיוון שגם כאן קיימות הונאות. האתר בלינק הבא http://dns-changer.eu/ נבדק על ידי ESET והוא אמין, הוא גם ייתן המלצות מועילות במידה והוא ימצא שהמחשב שלכם אכן נגוע.

במידה וגילית שהמחשב שלך נגוע בDNS-Changer והשתמשת באחד הכלים הנ"ל על מנת להסיר אותו, עדיין כדאי שתבדוק את הגדרות ה DNS שלך כדי לוודא שחיבור האינטרנט ימשיך לעבוד כראוי גם לאחר ניתוק השרתים הזמניים בתשיעי ליולי וזה נעשה כך:
קליק ימני עם העכבר על חיבורי האינטרנט שלך יפתח לך תפריט נגלל כשהשורה התחתונה ביותר היא "מאפיינים" (properties).

לחיצה על 'מאפיינים' תפתח לכם את המסך הבא:

דבל-קליק על השורה שנגמרת ב IPv4 תפתח לכם את המסך הבא:

אם הגדרת ה DNS שלכם נראית כמו בתמונה הזו – זה קרוב לוודאי אומר שאתם בסדר ואין צורך בפעולות נוספות, אם לא בחרו את האופציה הראשונה: Obtain DNS server address automatically.

כאמור, אם המחשב שלכם נגוע בווירוס DNS-Changer ייתכן שלא תוכלו לגלוש באינטרנט לאחר התשיעי ביולי. המשמעות של זה היא שלא תוכלו לקבל עזרה און-ליין מה שעלול לעלות לכם ביותר זמן וכסף כדי להחזיר את המחשב לפעילות תקינה.

[4774]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization