שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

לא נותנים לעובדות לבלבל אותם

נכתב ע"י: עו"ד פרי נובוטני ממשרד עורכי דין פרי נובוטני

 

פורסם: ב-14 ביוני, 2012


בכתבה שהתפרסמה הערב (יום ב') טוענים בחדשות ערוץ 10 שלמאבטחי בתי חולים אין כלל סמכויות ולא נותנים לעובדות לבלבל אותם לרגע.

לא ידעתי אם לצחוק או לבכות הערב כאשר צפיתי בכתבה בחדשות ערוץ 10 הערב (יום ב'), כתבה אשר עסקה בסמכויות מאבטחים או כפי שבא לידי ביטוי בכתבה, דווקא בהעדר סמכויות. בסופו של יום פשוט התרגזתי ומצאתי לנכון להעמיד דברים על דיוקם בכתבה קצרה זו.

המסקנה אליה הגיעה הכתבת הילה אלרואי, אשר צילמה במצלמה נסתרת אנשי צוות רפואי ואנשי אבטחה בבתי חולים, היא שלמאבטחים אין כלל סמכויות וכל שהם יכולים לעשות הוא לשוחח עם מי שמתפרע בבתי החולים.

מי מכם שנכח בהדרכה המשפטית הבסיסית ביותר יודע כי למאבטחים בבתי חולים יש סמכויות לא מעטות: מותר להם לבצע חיפושים, עיכובים, לתפוס חפצים מסוכנים, למנוע כניסה ולהרחיק אנשים וכמובן להגן על עצמם ועל האנשים אשר על שלומם הם מופקדים, כל זאת תוך הפעלת כח סביר במידת הצורך במצבים מסוימים ויודגש, אף אם האדם טרם תקף אותם או את אנשי הצוות הרפואי.

חשוב לי להדגיש כי הכתבת הנכבדה שוחחה עימי זמן קצר לפני שידור הכתבה (תודה לחבר, קב"ט, אשר הפנה אותה אלי ואינני יודע אם רוצה שאזכיר את שמו ברשימה זו) והופתעה לגלות כי למאבטחים בבתי החולים בישראל דווקא יש סמכויות רבות. לצערי, היה לי קשה לשכנע אותה לציין זאת בכתבה, אולי משום שהכתבה כבר הייתה מוכנה ואולי משום שהיא נשבתה בכתבתה שלה.

אינני יודע אם למאבטחים בבתי חולים בארה"ב יש סמכויות רבות יותר משל עמיתיהם בארה"ב (מעניין לציין כי דווקא לפני מספר ימים פנה אלי גורם אמריקאי וביקש ממני להגיע לארה"ב להרצות שם בפני מנהלי בטחון בבתי חולים על סמכויות המאבטחים בישראל, לדעתי משום שבישראל נהנים מסמכויות מרחיקות לכת, כאלה שאינן מצויות בידי מאבטחים שם), אולם כך או כך, כתבה זו בערוץ 10 עשתה, לדעתי, נזק גדול למערך האבטחה וכל מי שלא היה לו הבטחון העצמי להתפרע בבית חולים עד היום, קיבל הערב עידוד משמעותי לכך, בין היתר בסיוע דברים שנאמרו על ידי מאבטחים ומנב"ט, דברים ערוכים שככל הנראה גם הוצאו מהקשרם.

במילים אחרות, תמיד יש מקום לשיפור (ובימים הקרובים צפוי להתעדכן החוק, כך נמסר לי לאחרונה) אבל אל תטעו: למאבטחים בגופים מונחים בישראל יש סמכויות רבות. השאלה המרכזית היא האם הם המאבטחים בקיאים בסמכויותיהם והתשובה לכך, לצערי, במרבית המקרים היא לא...

(מי שמעוניין לקבל מצגת אשר עוסקת בסמכויות אנשי אבטחה מוזמן להשיב למייל זה ולבקש זאת)

 ניתן לצפות במהדורת החדשות הרלוונטית בקישור הבא. הכתבה על סמכויות המאבטחים מתחילה בדקה 17:36 (ניתן להגיע ישירות לקטע הרלוונטי).

הבהרות חשובות

משרד עורכי דין פרי נובוטני מפרסם מידע משפטי הנוגע לתחומי האבטחה כשירות לציבור העוסקים בתחום זה.
הדברים המובאים בידיעון זה הנם כלליים ביותר וחלקם עוסק בתחומים משפטיים אשר טרם הובהרו בצורה חד משמעית. לפיכך דברים אלו אינם יכולים להוות תחליף לייעוץ משפטי ספציפי אשר ינתן על ידי עורך הדין או היועץ משפטי של הארגון.

[4929]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization