שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

קספרסקי: גוגל מתמקדת באנדרואיד 5 ומתעלמת מבעיות אבטחה קריטיות

גוגל מפתחת במרץ את הגרסה הבאה של אנדרואיד - Jelly Bean, אבל מזניחה 80 אחוז ממשתמשי מערכת ההפעלה שלה לרחמי פושעי סייבר, שלא מתקשים לעקוף את מנגנוני האבטחה המובנים. אנליסט במעבדת קספרסקי מסביר

 

פורסם: ב-29 במאי, 2012


גוגל עומלת על הגרסה הבאה של אנדרואיד, מערכת ההפעלה שלה לפלטפורמות ניידות. אנדרואיד 5, שתיקרא Jelly Bean (סוכריית גומי) תושק בסתיו הקרוב. לפי טימותי ארמסטרונג, אנליסט במעבדת קספרסקי, גרסה חדשה לאנדרואיד היא לא הדבר הכי דחוף וחשוב עבור מיליוני משתמשי אנדרואיד בעולם – בשעה שזוהי מערכת ההפעלה הפרוצה ביותר.

"בשנה האחרונה גוגל עשתה מספר צעדים לאבטחת Play, חנות האפליקציות שלה", מסביר ארמסטרונג. "החברה גם הציעה מספר עדכוני אבטחה למערכת ההפעלה עצמה. בפועל, רוב ההתקפות על פלטפורמות ניידות עדיין מתבצעות נגד גרסאות מאוחרות של אנדרואיד 2, הנפוצה ביותר בקרב משתמשי אנדרואיד בעולם - כאילו לא ננקטו כל צעדי אבטחה שהם".

פושעי הסייבר ממשיכים לתקוף ולפרוץ מכשירי אנדרואיד משום שעל אף מאמצי גוגל, מערכות הפעלה אלו עדיין כוללות שלל נקודות תורפה שעל בסיסן נכתבות נוזקות מסוגים רבים (תוכנות ריגול, סוסים טרויאניים, נוזקות שמחברות את המכשיר לרשתות בוטים, קוד זדוני שגונב כסף דרך חיבור המשתמש לשירותי פרימיום ועוד). אנדרואיד 2.2 היתה הגרסה הראשונה שזכתה לעניין מצד מפתחי הנוזקות והווירוסים. מאז חלה גדילה אסטרונומית בהיקף הנוזקות שפותחו לפריצת מכשירי אנדרואיד, בשיעור שעוקף את פיתוח הנוזקות לכל פלטפורמה ניידת אחרת.

רבים ממשתמשי האנדרואיד עדיין מפעילים את גרסה 2.2 (22 אחוז מהם) ואחרים – את גרסה 2.3 (64 אחוז). "לגרסאות האלה אין כמעט עדכוני אבטחה ומשתמש שרוצה מערכת הפעלה מאובטחת יותר ייאלץ פשוט לקנות מכשיר חדש. זהו מצב אבסורדי לחלוטין: תארו לעצמכם מצב בו היה עליכם לקנות מחשב חדש כדי ליהנות מהעדכונים האחרונים של מיקרוסופט למערכת ההפעלה", אמר ארמסטרונג.

בתחילת פברואר, חשפה גוגל את Bouncer, כלי להגנת משתמשי גוגל Play. קשה מאוד לקבוע את מידת האפקטיביות של גוגל Bouncer היות וגוגל לא מפרסמת את שיעורי גילוי הנוזקות שלו. מספר לא מבוטל של נוזקות הצליחו להסתנן לחנות גוגל על אף הפעלת Bouncer ומזוהות בתור אפליקציות לגיטימיות.

ההאקרים מתמקדים בפריצה אל שרתי חברות התוכנה שמפתחות את היישומים – גם חברות חדשות, בהן מתמקדת גוגל בעת בדיקות אבטחה לקראת העלאת אפליקציה לחנות האנדרואיד וגם אל חברות ותיקות בעלות מאות אלפי משתמשים. מתוך כך עולה שאפילו ערוצי ההפצה הרשמיים של אנדרואיד אינם מאובטחים במאה אחוז. על מנת להגן על בסיס מערכת ההפעלה שלה, יהיה על גוגל לספק עדכוני אבטחה בצורה רציפה ל-80 אחוז ממשתמשיה, שכרגע נותרו ללא מענה.

"בסתיו הקרוב אמנם תגיע לשוק אנדרואיד 5, אולם מה שהמשתמשים צריכים באמת הם עדכוני אבטחה עבור 80 אחוז ממכשירי האנדרואיד בעולם. אורך חייה של נקודת תורפה באנדרואיד היא בשלב זה, שנים. זהו מצב בלתי נתפס לאור הפופולריות של אנדרואיד ושיעור התפוצה שלה", מסכם ארמסטרונג.

אודות קספרסקי

Kaspersky Labs היא חברת האנטי וירוס הגדולה ביותר באירופה. החברה מספקת כמה מן ההגנות המיידיות ביותר בעולם כנגד סיכוני אבטחה עולמיים, ובכלל זה וירוסים, רוגלות, תוכנות פשע, האקרים, פישינג וספאם. Kaspersky Labs מדורגת בין 4 ספקיות פתרונות האבטחה המובילות בעולם למשתמשי קצה. מוצרי החברה מספקים רמות גילוי משובחים ואת זמני התגובה הטובים ביותר בתעשייה עבור משתמשים ביתיים, עסקים קטנים ובינוניים, ארגונים גדולים ומשתמשי מחשוב נייד. הטכנולוגיה של קספרסקי משולבת בכמה מן הפתרונות הטכנולוגיים של חברות ה- IT המובילות בעולם.  

אודות פאוור תקשורת

חברת פאוור תקשורת עוסקת בהפצה, יישום ושילוב של פתרונות אבטחת מידע, גיבוי ואחסון, תקשורת נתונים ואינטגרציה בסביבות מיחשוב ופלטפורמות מגוונות במטרה לספק פתתרונות קצה לקצה לארגונים. פאוור תקשורת  מייצגת בישראל שורה חברות תוכנה מהמובילות בעולם הכוללים את  חברת אבטחת המידע Kaspersky,  .Astaro, Acronis, PEER, Novastore, StorageCraft ואחרים. נסיונה הרב של פאוור תקשורת בביצוע פרוייקטים בסביבות מיחשוב מורכבות ומגוונות, מערכות אינטרנט ומערכות ותיקות, מעניקים לה את היכולת להעניק תמיכה וסיוע מקצועיים ואיכותיים מצד מומחי החברה. במקביל, חברת פאוור תקשורת פועלת באמצעות רשת השותפים והמשווקים שלה בארץ ולהפצת הפתרונות שלה ללקוחות הסופיים.

[3780]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization