שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

איך תשמרו על פרטיותכם ב Skype?

מאת: גלעד הראל, דובר ESET בישראל

 

פורסם: ב-21 במרץ, 2012


גם אם אתם זהירים במה שאתם כותבים ברשתות חברתיות או באפליקציות למסרים מיידים, יכול להיות שלא תרצו שאחרים ייחשפו להיסטורית השיחות שלכם. במיוחד עם גלשתם מחוץ לבית.

קרה לכם פעם שהתקנתם או פתחתם את Skype על מחשב חדש ופתאום הופיעו לכם שיחות שכבר קיבלתם בעבר? למה זה קורה? בדרך כלל היסטוריה של תוכנות להודעות מידיות, כמו MSN Messenger, נשמרות בצורה מקומית על המחשב שבו השתמשתם כשביצעתם את השיחה. ב Skype, בנוסף לשמירת הנתונים בצורה מקומית, שמירת ההיסטוריה מתבצעת גם בענן.

כמובן, משתמשים רבים ימצאו שזה די שימושי, המידע שמאוכסן בענן מסונכרן אוטומטית למחשב החדש ומידע נשאר נגיש בעת הצורך. אבל, על איזה מידע בדיוק מדובר? לכמה זמן המידע נשמר? ובכן, Skype לא מנסה להסתיר את סוג המידע שהיא שומרת וגם לא למשך כמה זמן היא שומרת אותו, ואין פה ניסיון לגנות את Skype - אתם, המשתמשים צריכים להכיר את 'תנאי השימוש' אותם Skype לא מסתירה בשום אופן וגם הסכמתם להם (גם אם לא קראתם אותם) כשהתקנתם את התוכנה.

אך בנוסף לנוחות וליתרון של שמירת הנתונים בענן קיימת כאן סכנה פוטנציאלית לזליגת מידע. כי כאשר אתם נכנסים לחשבון ה Skype שלכם ממחשב של מישהו אחר או מחשב ציבורי כל התכתבויות העבר שלכם נשלחות לאותו מחשב ונשמרות עליו באופן מקומי, אפילו לאחר שסיימתם את השיחה והתנתקתם מהחשבון. כל מי שיודע איפה לחפש יוכל לראות מה קיבלתם ושלחתם ועם מי דיברתם.

אם אתם משתמשים ב Skype באמצעות מחשב של מישהו אחר או במחשב ציבורי אתם יכולים למחוק את היסטורית השיחה לפני שאתם מתנתקים. זה נעשה כך: בממשק ה Skype שלכם היכנסו ל"כלים" ובחרו ב"אפשרויות" ייפתח לכם החלון הבא:


בחלון זה בחרו את הלשונית "פרטיות" ואז תוכלו לראות בערך באמצע המסך את "שמור היסטוריה למשך" כמו בתמונה הבאה:


כפי שוודאי שמתם לב, ברירת המחדל שלSkype לשמירת ההיסטוריה שלכם הוא "זמן בלתי מוגבל". לחיצה על "נקה היסטוריה" תפתח לכם את החלון הבא:


לחיצה על מחק תנקה את היסטורית השיחות שלכם גם מהמחשב שבו השתמשתם וגם מהענן, אבל בכל מקרה המלצתי היא לא להעביר בSkype מידע כמו מספר כרטיס אשראי, כתובת או אפילו מספר טלפון. בינינו, אנחנו אף פעם לא יכולים להיות בטוחים שהמידע ש"מחקתם" באמת נמחק.

[5062]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization