שלום אורח. אם עדיין לא נרשמת לקהילייה שלנו לחץ/י כאן להרשמה...
 
בס"ד 
אורח!
כניסה למערכת או רישום.
פרסם באתר זה

סקר החודש

הסקר בחסות:

בעד או נגד מאגר נתונים ביומטרי מרכזי?

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך נגד המאגר המרכזי: 75 (38.27%)

נגד תעודת זהות ודרכון ביומטריות: 52 (26.53%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות ובעד המאגר המרכזי: 37 (18.88%)

אין לי דעה בנושא: 26 (13.27%)

בעד תעודת זהות ודרכון ביומטריות אך אין לי דעה בנושא המאגר: 6 (3.06%)

 סה"כ הצבעות: 196

 

סקרים נוספים...

 
פרסם באתר זה

פורומים מאמרים וחדשות     

כל המילים אחת מהמילים ביטוי מדוייק

פלא שיווק מערכות מיגון בעמ - הבית שלך לפתרונות אבטחה ומיגון מתקדמים. מערכת אבטחה היברידית המתקדמת בעולם - עד 64 מצלמות: NUUO. מצלמות איכותיות מבית אלפאטק: AlphaTech. 04-8425443

 


 

מאמרים וחדשות אחרונים < לכל החדשות והמאמרים בנושא < מאמרים וחדשות ראשי

   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל      

משרד המשפטים: נקבע כללים להצבת מצלמות אבטחה והפעלתן

נכתב ע"י: עו"ד פרי נובוטני ממשרד עורכי דין פרי נובוטני

 

פורסם: ב-12 בדצמבר, 2011


הרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע במשרד המשפטים פרסמה לפני זמן קצר טיוטת הנחיה הצפויה, אם תתקבל, לשנות בצורה משמעותית את המצב הקיים בכל הנוגע לאופן בו מופעלות נכון להיום מצלמות בתחום האבטחה. משרד המשפטים הודיע כי יאפשר לציבור להשמיע דברים עד ליום ה- 29.12.11.

הרשות פרסמה ביום ה- 6.12.11 מסמך המפרט את עמדת משרד המשפטים בדבר אופן ההצבה והשימוש במצלמות אבטחה בישראל. מן האמור במסמך עולה כי מצלמות האבטחה הפכו נפוצות מאוד בישראל בשנים האחרונות והוזלת המחירים לצד השיפור בטכנולוגיה מאפשרות אגירה ועריכה של המצולם בהן.

ממסמך הרשות מתברר גם כי בהיעדר כללים ברורים וסדורים ביחס לאופן השימוש במצלמות האבטחה גובר החשש לפגיעה בפרטיותם של אזרחי ישראל, באופן שאינו מידתי ובוודאי גבוה מהנדרש.

עמדתה של הרשות קובעת כי לאור חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו, אף אם צילום ברשות הרבים לא נאסר מפורשות בחוק, הרי שצילום מסוג זה והשימוש במופק ממנו חייב להיות כפוף למגבלות ברורות וזאת כדי למנוע פגיעה מיותרת בפרטיות הציבור.

טיוטת נוהל הרשות כוללת בתוכה חובות שונות החלות על המבקש להתקין מצלמות אבטחה. בין היתר יידרש אותו גורם לקיים סקר שיאזן בין הצורך בהצבת המצלמה ובין מידת הפגיעה בפרטיות הציבור.

זאת ועוד, על מנת למנוע שימוש לרעה יידרש אותו גורם לבצע התאמה של המצלמות למטרה שלשמה הותקנו, לפרסם מידע אודות המצלמות המוצבות בחצריו, לרבות שלטי אזהרה, להתאים את זמני הפעלת המצלמות לצרכים רלוונטיים בלבד, לאפשר זכות עיון במידע המתקבל מהמצלמות למי שצולם, לקבוע כללים למניעת שימוש לרעה במידע שהושג בצילום, לאבטח את המידע המתקבל מהמצלמות, להגביל גישה למידע המצולם תוך אבטחה פיזית ולוגית של המערכות ואף להגביל את השימוש בפונקציות מיוחדות של המצלמה.

מתוכן המסמך עולה כי הרשות שואבת סמכותה לקביעת כללים מחייבים בנושא, מכוח הוראותיו של חוק הגנת הפרטיות, התשמ"א - 1981 הדן בין היתר בהיבטים רבים של הפגיעה בפרטיות ובכלל זה בצילום, האזנה, מעקב ומאגרי מידע וקובע כי בתנאים מסוימים תהא פגיעה בפרטיות עבירה פלילית או עוולה נזיקית.

נוכח חוסר יכולתה של הרשות לבצע רגולציה הדוקה בתחום זה, לא ברור כיצד מתכוונת זו לאכוף הנחיותיה. עם זאת, יש להניח כי משרדי ממשלה וגופים ציבוריים, בהם מותקנות מרבית מצלמות האבטחה, לא יוכלו להתעלם מעמדת הרשות, המבטאת את עמדת משרד המשפטים ואין ספק כי עמדה זו תשפיע גם על החלטות בתי המשפט השונים, בכל הנוגע לסוגיה זו.

למען הסר ספק יש להדגיש כי נכון לכתיבת שורות אלו, מדובר בטיוטה שנכתבה מטעם הרשות. כאמור לעיל, הציבור מוזמן להשמיע עמדתו ביחס לטיוטה זו עד ליום 29.12.11.

ניתן לעיין בטיוטת הנוהל בקישור הבא: טיוטת נוהל.

לעיון בדף הרשות למשפט טכנולוגיה ומידע במשרד המשפטים ניתן להגיע באמצעות הקישור הבא: אתר הרשות.

כתבה מורחבת בנושא תופיע בגליון הקרוב של מגזין "מצודה" הצפוי להתפרסם בינואר 2012.

 

 

הבהרות חשובות

משרד עורכי דין פרי נובוטני מפרסם מידע משפטי הנוגע לתחומי האבטחה כשירות לציבור העוסקים בתחום זה.
הדברים המובאים בידיעון זה הנם כלליים ביותר וחלקם עוסק בתחומים משפטיים אשר טרם הובהרו בצורה חד משמעית. לפיכך דברים אלו אינם יכולים להוות תחליף לייעוץ משפטי ספציפי אשר ינתן על ידי עורך הדין או היועץ משפטי של הארגון.

[11782]
   גרסה להדפסה גרסה להדפסה   שלח מאמר בדואל שלח מאמר בדואל

תגובות במערכת הפורומים

לא נרשמו תגובות למאמר זה

[ היו הראשונים לפרסם תגובה ]

פרסם מודעתך כאן

עקבו אחרינו בטוויטר

חדשות עולם הבטחון

הנקראים ביותר

חדשות הי-טק

חדשות כלליות

CCleaner - Freeware Windows Optimization